Chicago’da Mutlaka Görmeniz Gereken Muhteşem 7 Yer

Chicago’da Mutlaka Görmeniz Gereken Muhteşem 7 Yer

“Windy City” yani “Rüzgarlı Şehir” olarak da adlandırılan Chicago, Amerika’nın en büyük 3. şehridir. Gerek mimari yapıları ve parkları, gerekse de sanatsal çalışmaları ve müzeleriyle pek çok turisti kendine çekmeyi başarmıştır.

1. Skydeck-Willis Tower

1. Skydeck-Willis Tower

1973 yılında yapılan kule, 1997 yılına kadar “Dünyanın En Yüksek Binası” ünvanına sahipti. Şimdiyse ABD’de 2. Ve Dünyada 8. En yüksek gökdelenidir. Toplam 110 kattan oluşur ve içinde Dünyanın en hızlı asansörünü barındırır.  103. katta camdan oluşan bir balkon vardır ve oradan 60-70 km ötesini görebilirsiniz.

2. Millennium Park

2. Millennium Park

Chicago şehir merkezinde 1,29 km²’lik alana yayılan park, içinde pek çok etkinlik barındırır. Kentin kuruluşunda bu park da kurulmuştur ve köklü bir geçmişe sahiptir.

3. Cloud Gate - Big Bean

3. Cloud Gate - Big Bean

Sanatçı Anish Kapoor’un dizayn ettiği heykel, Chicago siluetini tek bir noktada toplar. Gökyüzündeki bulutlu havayı, uzun gökdelenlerle birleştirebileceği bir fasulye, nam-ı diğer “bulut” oluşturur.

4. Art Institute of Chicago

4. Art Institute of Chicago

Chicago Sanat Enstitüsü Müzesi içinde yüzbinlerce sanatsal parçayı barındıran ve Amerika’nın en büyük ve en köklü geçmişini barındıran müzelerinden biridir. Millennium Park’ta yer alır.

5. Wrigley Field

5. Wrigley Field

Amerikalıların en sevdikleri sporlardan biri olan beysbol turnuvalarını, Chicago Cubs’ın 1914’te inşa edilen en eski 2. stadında izleyebilirsiniz.

6. Navy Pier

6. Navy Pier

1916 yılında, Michigan Gölü’nün kıyısında kurulan park, hem eğlence hem de alışverişi açık havada bulabileceğiniz nadir lokasyonlardan biridir. 3D Imax film izleyebilir, Shakespeare Tiyatrosunu gezebilir, Kristal Bahçeye uğrayabilir, kapalı botanik bahçelerini görebilir, tekne turlarına katılabilirsiniz. Yıl boyunca farklı festivallere en sahipliği yapan park, ağustos ayındaki Chicago Festivaliyle tüm turistleri kendisine çekiyor.

7. Lincoln Park

7. Lincoln Park

Michigan Gölü kenarında, 10 km’lik bir alanda bulunan park, Chicago’nun en büyük parkı unvanını almıştır. İçinde Amerika’nın en eski hayvanat bahçesini bulundurur.

YAZAR HAKKINDA
Elçin Coşkundili

Eğitim Danışmanı