En Ucuz Otel Bulmanın 6 Pek Bilinmeyen Yöntemi

Tatil için ayırdığınız bütçenizin büyük bir kısmı hiç şüphesiz otel konaklaması tercihlerinize ayrılmaktadır. Buradaki yöntemlerle otel konaklamanızı ucuza getirerek cebinizi yakmadan seyahatinizi planlayabilirsiniz.

1. Konaklama siteleriyle araştırmalarınıza odaklanın!

1. Konaklama siteleriyle araştırmalarınıza odaklanın!

Tatil yapmayı planladığınız bölgedeki otelleri booking.com, hotels.com vb. sitelerle süzerek işe başlayabilirsiniz. Buradaki sitelerden size uygun olan otel veya hostel konaklamalarını filtreleyerek bulabilirsiniz.

2. Seçtiğiniz otelin fiyatlarını kıyaslayın!

2. Seçtiğiniz otelin fiyatlarını kıyaslayın!

Hotelscombined.com, trivago.com siteleri üzerinden booking.com vb. birçok sitede bulunan otellerin fiyatlarını kıyaslayarak en uygun otel fiyatlarını bulabilirsiniz. Bunun gibi benzer otel fiyatı karşılaştırma sitelerini de kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz otelin mutlaka ismini yazın ve ilgili otelin sitesine bir bakın. Oteller kendi sitelerinde kampanya yapabiliyorlar.

3. Otelle birebir iletişime geçerek pazarlık yapın!

3. Otelle birebir iletişime geçerek pazarlık yapın!

Belirlediğiniz otellerin sitesinde promosyon kodu vb. kampanya ile ilgili bir şey yoksa otelin numarasını alın ve arayarak telefonda pazarlık yapın. Kişi sayınız fazlaysa daha olumlu sonuç verecektir.

4. Sadakat programlarına katılabilirsiniz!

4. Sadakat programlarına katılabilirsiniz!

Bazı oteller uzun vadede avantaj sağlayan promosyonlar sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi hotels.com promosyonudur. Hotels.com satın alacağınız her 10 gecelik konaklama için bir gece bedava konaklama hediye etmektedir.

5. Son dakika tekliflerine göz atın.

5. Son dakika tekliflerine göz atın.

Lastminute.com, hotwire gibi siteler seyahat edenlere özel son dakika teklifleri sunmaktadır. Otellerin normal fiyatından daha aşağıya teklifler sunulmaktadır. 5 yıldızlı otellerde çok yüksek fiyat farkları ile konaklama imkanına sahip olabilirsiniz. Bu sistemde siz satın alana kadar otelin ismi gözükmemektedir ve satın aldığınız otelin iptalini gerçekleştiremiyorsunuz.

6. Oda için teklif verin.

6. Oda için teklif verin.

Otel odası için teklif verilmesi, kabul edilmesi dahilinde size büyük tasarruf sağlar. Priceline.com bu hizmeti sunmaktadır. “name your own price” alanından istediğiniz teklifi verebilirsiniz. Reddedildiğinde şansınızı tekrar deneyebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise teklif kabul edildiğinde iptal etme şansınız olmuyor.

Ucuz otel konaklaması için bu içeriklere de göz atın