Hindistan Hakkında Yanlış Bilinen 5 Gerçek

Hindistan Hakkında Yanlış Bilinen 5 Gerçek

Hindistan, 1.3 milyar nüfusuyla dünyanın en renkli ülkelerinden biridir. İnsanı büyüleyen bir o kadar da gizemli bir havası var bu ülkenin. Çok seveni de var nefret edeni de. Ortak görüş ise gerek kültürel yapısı gerek sahip olduğu köklü geleneklerle diğer ülkelerden oldukça farklı olması. Gelin birlikte, bu kadar çok farklılığı içinde barındıran Hindistan hakkında doğru sandığımız yanlışlara bir göz atalım.

1. Hindistan’da herkes ineklere tapıyor.

1. Hindistan’da herkes ineklere tapıyor.

Öncelikle Hindistan’da dünya üzerindeki çoğu din görülebilir. Bu dinlerden en yaygın olanı ise, ülkenin %80’ni oluşturan Hinduizm. Sanıldığının aksine inekler tüm ülkedeki herkes için kutsal değil. Gerek dinsel gerekse kültürel inançlardan dolayı inekler sadece Hinduizm dininde kutsal olarak görülüp saygı duyuluyor. Geri kalan %20’lik bir azınlık için ise ineklerin diğer hayvanlardan bir farklı yoktur demek yanlış olmaz.

2. Ülkede 78 milyon evsiz yaşıyor.

2. Ülkede 78 milyon evsiz yaşıyor.

2017 yılında yapılan tahminlere göre Hindistan’da 78 milyona yakın evsiz var. Bu sayı normal bir ülke için fazla olsa da Hindistan gibi kalabalık bir ülke için fazla sayılmaz. Bu sayı ne kadar üzücü olsa da, 1.3 milyar nüfusa ve geniş bir alana sahip gelişmemiş bir ülke için normal bir durum.

3. Hindistan çok tehlikelidir.

3. Hindistan çok tehlikelidir.

Hırsız maymunlar, tacizler, kazıklamalar ve aklınıza gelebilecek bütün kötü senaryolar. Aslında ülkeye gelen turistlerin, o ülkenin yerlileri tarafından kolayca kandırılıp, dolandırılması sadece Hindistan için değil, hemen hemen çoğu ülke için geçerli bir durum. Bu noktada olay kişinin kendisinde bitiyor. Uyanık olmakta fayda var. Üstelik Hindistan sanıldığı kadar tehlikeli bir ülke değildir.

4. Hastalıklarla dolu bir ülkedir.

4. Hastalıklarla dolu bir ülkedir.

Hemen hemen hangi ülkeye giderseniz gidin, o ülkeye adaptasyonda sorun yaşarsınız. Hindistan gibi Asya ülkelerinde ise bu durum çok daha fazla. Seyahate çıkmadan önce gerekli aşıları olup, yanınıza yeteri kadar ilaç aldığınız taktirde ciddi bir hastalık geçirme olanağınız çok az. Bu önlemleri aldığınızda ise bırakın ciddi hastalıkları, nezle bile olmadan geri dönebilirsiniz.

5. Hindistan’da yemekler kötüdür.

5. Hindistan’da yemekler kötüdür.

Hindistan’ın yemekleri kötü değil, hatta muhteşem tatlara sahiptir. Fakat alışkın olduğumuzdan biraz farklı, biraz daha baharatlı. Hemen hemen her zevke göre yemek bulmak mümkün Hindistan’da. Sadece sokaktaki yemekleri yerken biraz daha dikkatli olmanız gerek. Onun haricinde ise tadabildiğiniz kadar farklı yiyecekleri tatmaya çalışın, farklı lezzetleri denemekten çekinmeyin.

Hindistan ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
AIESECTürkiye

Dünyanın gençler tarafından yönetilen en büyük uluslararası platformu.
Gençlerden ilham veren liderlik hikayeleri.