İngiltere’de İngilizce Pratik Yapabileceğiniz 9 Yer

İngiltere’de İngilizce Pratik Yapabileceğiniz 9 Yer

Eğer İngiltere’de İngilizce öğreniyorsanız, yeteneklerinizi geliştirmek için birçok yer var. Sizler için İngilizce konuşma pratiği yapabileceğiniz yerleri bu yazıda topladık.

1. Kafede

1. Kafede

Kafelerde tanıştığınız yabancı kişilerle konuşmak sizi İngilizce iletişim kurmak zorunda bırakacak. Böylece İngilizceniz çok daha hızlı gelişecektir.

2. Evde

2. Evde

İngilizce pratik yapmanızı çok sağlayacak bir madde olmasa da evde İngilizce altyazılı TV izlemek özellikle anlama ve dinleme becerilerinizi geliştirecektir. Eğer arkadaşlarınızla izliyorsanız konu ile ilgili aranızda tartışıp pratik de yapabilirsiniz.

3. Sınıfta

3. Sınıfta

İngilizceyi bir dil okulunda öğrenmek için İngiltere’de bulunuyorsanız size en çok pratik yaptıracak şey derslere katılım göstermek olacaktır.

4. Sosyal aktivitelerde

4. Sosyal aktivitelerde

Eğer sosyal olmayı seviyorsanız, arkadaşlar edinmek ve bu yol ile yabancı dilinizi geliştirmek için bir kulübe katılabilirsiniz. Sosyal kulüpler, sanattan spora pek çok konuyu barındırabilirler.

5. Mağazalarda

5. Mağazalarda

Bir mağazaya girdiğinizde çalışanların arkadaş canlısı insanlar olduğunu göreceksiniz. Sizi sıcak ve samimi bir şekilde karşılayıp sizinle sohbet edeceklerdir.

6. Restoranlarda

6. Restoranlarda

Sipariş verebilmek için İngilizcenizi tam anlamıyla kullanırken, daha özel İngilizce kelimelerle de karşılaşacaksınız.

7. Gece kulüplerinde

7. Gece kulüplerinde

İnsanlar eğlenirken daha arkadaş canlısı olur ve ayrıca konuşurken müziğin sesinden dolayı daha yüksek sesli konuşmanız telaffuzunuz için çok daha iyi olacaktır.

8. Barlarda

8. Barlarda

Barlar, gece kulüplerine göre daha az kalabalıktır ve ayrıca genel olarak fazla da gürültülü değildir. Bar tarafına gittikten sonra bir sipariş verin ve yanınızdaki kişi tek ise sohbet etmeye çalışın. Yeni bir arkadaş edindikleri için onlar da mutlu olacaklardır.

YAZAR HAKKINDA