Kanada’nın En İyi 4 Dil Okulu

Kanada’nın En İyi 4 Dil Okulu

Kanada, “Dünyanın en yaşanabilir ülkesi” olarak neredeyse her yıl ilk 3’e girmektedir. Güvenli olması, eğitim düzeyinin yüksek olması, yaşam standartlarının kaliteli olması, uzun süreli dil eğitimi ve kariyer gelişiminden dolayı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen alternatifler arasına girmiştir. Kanada Doları’nın, Amerikan Doları ile karşılaştırıldığında daha düşük olması da bu kaliteyi daha uygun fiyatlara sunmasına neden olmaktadır.

Kanada’nın Quebec bölgesinde Fransızca ve İngilizce ana dil olarak kullanıldığı için çift lisan isteyenler içinde öncelikli alternatiflerdendir.

Kanada’da okul seçimi yaparken çok fazla zorlanmazsınız, çünkü okul ve akademisyen kalitesi neredeyse her okulda aynıdır. Kanada’nın En İyi 4 Dil Okulunu sizin için araştırdık.

1. EC English

1. EC English

EC English, küçücük Malta Adası’ndan çıkıp dünya çapında kısa sürede büyüyen okullardan biridir. ‘Top okul’ standartlarını kısa sürede gerçekleştirmiş. Dünya çapında da birçok global öğrenciye hitap eden okullardandır. Vancouver, Montreal ve Toronto’da şehrin tam merkezinde kampüsleri bulunmaktadır. Okula girdiğinizde ferahlık sizin algılarınızı açacaktır. Renkli, aydınlık ve camekan sınıflar sizi kasvetli sınıf havalarından uzaklaştıracaktır.

2. ILSC

2. ILSC

Kanada’nın eski okullarından biridir. İlk kurulan merkezi Montreal’de olması nedeniyle İngilizce ve Fransızca dersleri ile eğitim vermeye başlamıştır. Fakat sonrasında Toronto ve Vancouver gibi büyük merkezlerde eğitime başlayarak kendini yine üst sıralara taşımayı başarmış okullardan biridir. Kanada’nın butik okuludur ama yine en yüksek öğrenci kapasitelerine ulaşan okullardan olmuştur. Lokal okullar arasında en çok program seçeneğini sunan okullardandır. Genel – Yoğun İngilizce’nin yanı sıra Sahne sanatları, Medikal İngilizce, Hukuk, Dans, Müzik gibi birçok alanda İngilizce kursu sunmaktadır. Kendinize farklı bir İngilizce programı arıyorsanız, ILSC bu alanda size her şeyi sunacak okullardan biridir.

3. ILAC

3. ILAC

Üst üste ”Kanada’nın en iyi dil okulu” ödülüne layık görüldü ve son ödülle 5 yıldız ödülünü alarak “Yaşam Boyu” Super Star ödülü kazanan ilk okuldur. Genel İngilizce – Yoğun İngilizce sınavları hazırlık programları yanı sıra, üniversite yerleştirme programları ve kariyer odaklı Service Excellence for Business Certificate programı ile sizi iş hayatına hazırlar ve Kanada’da iş tecrübesi yakalamanızı sağlar. Anlaşmalı olduğu kolej ve üniversiteler nedeniyle öğrenciler, Kanada’da dil eğitimi sonrası hazırlık programına katılım gerçekleştirmeden üniversite veya yüksek lisans programlarına başlayabilmektedirler. Kampüslerde Türk Danışmanların da olması nedeniyle yaşadığınız herhangi bir soruna anında çözüm bulabilirsiniz.

4. SSLC (Sprott Shaw Language College)

4. SSLC (Sprott Shaw Language College)

Kanada’nın butik okulu diyoruz ama neredeyse ülkenin her yerinde eğitim imkanı sunması ile Kanada’nın içinde hakimiyetini sağlamaktadır. Toronto, Surrey, Vancouver ve Victoria kampüsleri ile Kanada’nın dört bir yanında gezerek eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Çok kampüslü olması nedeniyle Vancouver kampüsünde eğitime başlayıp Toronto kampüsünde bitirebilirsiniz. SSLC’nin en büyük farkı kişiselleştirilmiş programdır. Bu program nedeniyle aynı devletten öğrenciler aynı sınıflara denk gelmemektedir. Herkesin öğrenme hızı farklılık gösterdiği için herkes kendi seviyesinde bir program ile eğitimine devam etmektedir. SSLC okulunun kolej ve üniversite anlaşmalarından dolayı İngilizce eğitiminizi tamamladıktan sonra lisans ve yüksek lisans programına rahatlıkla devam edebilirsiniz.


%30'a varan indirimlerle Kanada'da İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


YAZAR HAKKINDA
Ülgen Çetinkaya

StudyZONE Yurtdışı Eğitim Danışmanı / Fashion & Lifestyle Blogger / DEU Personal Economics