Londra’da Bulunan Bazı Dizi ve Film Sahneleri

Londra’da Bulunan Bazı Dizi ve Film Sahneleri

Her zaman tam bir filmkolik olmuşumdur. Yurtdışında eğitim alırken veya seyahat ederken dizi ve filmlerde gördüğümüz o mekanları görmenin birçok kişiye zevk verdiğine eminim.

Londra dendiğinde de benim aklımda bazı dizi-film sahneleri beliriyor. Bunlardan en bilinenlerini sizlerle paylaşmak isterim.

1. Notting Hill

1. Notting Hill

Hiç yaşlanmayan Hugh Grand ve güzel Julia Roberts’ın klasik bir romantik filmi olan Notting Hill, adını taşıdığı Londra’nın aynı isimli bölgesinde çekilmiş. Klasikleşmiş olan bu romantik filmi izledikten sonra çekildiği mekanlardan çok zevk alacağınıza eminim.

2. Harry Potter

2. Harry Potter

Harry Potter’ın son filminde ana karakterlerin çocuklarını tren istasyonuna bıraktığı sahnenin çekildiği yer aslında Kings Cross tren istasyonu. Gittiğinizde kendinizi o büyülü filmdeymiş gibi hissedebilirsiniz.

3. Sherlock

3. Sherlock

Sherlock dizisinde bizim gördüğümüz ev aslında “Baker Street” de bulunmuyor. Bize dizide gösterilen yerin asıl adresi; ” 187 North Gower St, Kings Cross, London, NW1 2NJ, UK “. Caddeye girdiğinizde hemen evi görebilirsiniz zaten.

Bu adresi internette yazdığınızda hemen bulabiliyorsunuz veya metro/otobüs ile Euston Square’e gelirseniz oradan sonrasını sadece haritanıza bakarak bile bulabilirsiniz.

4. Sherlock Holmes

4. Sherlock Holmes

Bu Sherlock Holmes, Robert Downey Jr’ın oynadığı film versiyonu. Baker Street sahneleri için (evin dışını göstermede) Old Royal Naval College, Greenwich kullanılmış. Sherlock ve Watson’un hapishaneye düştükleri sahne ise Somerset House, Strand’da bulunuyor.

YAZAR HAKKINDA
Zeynep Sena Ersoy