Malta’da Eğitim Almak için 5 Önemli Neden

Malta’da Eğitim Almak için 5 Önemli Neden

Malta’da eğitim aldığım süre zarfında bu ülkede İngilizce eğitim almanın ne kadar etkili olduğunu gördüm. Sizlere Malta’da dil eğitimine gitmiş olmamın en önemli nedenlerini aşağıda sıraladım.

1. Ana dili İngilizce'dir.

1. Ana dili İngilizce'dir.

Malta, ana dili İngilizce olan ve başlıca dil eğitimi alabileceğiniz ülkelerden biridir. ABD, Kanada, Avustralya, İngiltere, İrlanda, Yeni Zelanda ve Cape Town gibi ülkelerin yanı sıra Malta’da da yerel halktan hemen herkes ile İngilizce konuşabilirsiniz.

Malta’nın hikayesine gelecek olursak; adada İngilizce’nin en az İngiltere’deki kadar yaygın olmasının sebebi İngiliz Kolonilerine dayanıyor. Ada halkının kendi arasında konuşmuş olduğu dil Maltaca olsa da bu dili sokakta duymanız imkansız. Hatta yeni nesil birçok genç bile bu dile tamamen hakim değil. Yani Malta’da alışveriş yaptığınız marketten, arabasına bindiğiniz taksi şoförüne kadar herkes İngilizce konuşuyor.

2. Schengen vizesi sayesinde kolay ve ucuz seyahat imkanı sağlar.

2. Schengen vizesi sayesinde kolay ve ucuz seyahat imkanı sağlar.

Malta için alacağınız Schengen vizesi ile hafta sonları Avrupa’daki diğer ülkelere ucuz ve kolay ulaşım imkanı sağlamanız kesinlikle çok önemli bir avantaj. RyanAir, Wizz Air, EasyJet gibi firmalar aracılığıyla ortalama 10-30 Euro aralığında diğer ülkelere gidiş dönüş uçak bileti bulabilirsiniz.

Yani bu hafta sonu Roma’ya gideyim. Önümüzdeki hafta Amsterdam mı, Barcelona mı diye ikilime girmek isteyenlerin dikkatine. Gezmek isteyenler için kesinlikle doğru tercih olacaktır.

3. İngilizce eğitim alabileceğiniz en ekonomik ülkedir.

3. İngilizce eğitim alabileceğiniz en ekonomik ülkedir.

Ülke ekonomisini çoğunlukla dil eğitimleri ve turizm üzerinden kazandığı için yabancı öğrenci ve turistlere karşı çok ciddi teşvikler koymuşlardır. Ortalama olarak 30-40 Euro arasında haftalık alışverişinizi yapabileceğinizi söyleyebilirim. Bu açıdan değerlendirecek olursak İngilizce eğitim veren tüm ülkelere oranla daha fazla cep dostu olduğunu söyleyebilirim.

4. Akdeniz iklimine sahiptir.

4. Akdeniz iklimine sahiptir.

Yılın 9 ayı güneş alan ülkede sıcaklık 10 derecenin altına hiç düşmüyor. Yaz aylarının sıcağında Malta’nın masmavi sularında serinleyebilirsiniz. Kışlar ise ılıman ve yağışlı geçmektedir. Yaz tatillerini sevenler için harika seçenek olacaktır.

5. Turistik cazibesi ve müthiş tarihi vardır.

5. Turistik cazibesi ve müthiş tarihi vardır.

Malta’nın her kösesinde tarih yatıyor ve her şehrinin kendisine has bir özelliği, güzelliği ve cazibesi bulunmaktadır. Eğitim alırken bir yandan da harika yerler gezebilirsiniz. Bunların en başında Valletta, Popeye Village, Comino Adası (Blue Lagoon), Gozo Adası, Marsaxlokk, Mdina, Sliema, St. Julians gelmektedir.


%30'a varan indirimlerle Malta'da İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


Malta'da eğitim ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Doğukan Helvacı

Work and Travel / Erasmus / Dil Eğitimi / @workandtravelswt @macerarehberiniz