Manchester’da MC Academy Dil Okulunu Tercih Etmeniz için 8 Neden

Manchester’da MC Academy Dil Okulunu Tercih Etmeniz için 8 Neden

2005 yılında Manchester şehir merkezinde Piccadilly Gardens’in karşısında Manchester Central School of English (MCSE) adıyla eğitim vermeye başlayan kurum 23 Eylül 2019 tarihinde köklü bir değişimle ismini MC Academy olarak değiştirdi. British Council tarafından akreditasyona sahip olan okul aynı zamanda EnglishUK birliğinin de üyesidir.

Peki MC Academy’de eğitim almanın ayrıcalıkları nelerdir? Gelin birlikte bakalım.

1. Öğrenci şehri olan Manchester'de yer alır.

1. Öğrenci şehri olan Manchester'de yer alır.

İngiltere’nin kuzeybatısında yer alan tarih, sanat, ticaret, eğitim ve spor alanlarında gelişmiş, ülkenin en önemli şehirlerinden biri olan Manchester, geçmişte olduğu gibi günümüzde de ekonomisi ile Sanayi Devrimi’nin başlattığı tarihsel işlevini sürdürmektedir.

Aynı zamanda dünyanın önde gelen üniversitelerinden The University of Manchester ve Manchester Metropolitan University’nin yer aldığı şehir 40.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Farklı milletlerden gelen öğrencilerle arkadaşlık kurmak ve yeni kültürler öğrenmek hem dünyaya bakış açınızın değişmesine hem de yabancı dilinizi geliştirmenize olanak sağlar.

2. Butik ve samimi eğitim anlayışa sahiptir.

2. Butik ve samimi eğitim anlayışa sahiptir.

MC Academy’nin butik eğitim anlayışı öğrenci sayısını arttırmadan, öğrencilerle daha yakından ilgilenilerek eksikleri üzerine yoğunlaşılmasına olanak tanır. Maksimum 12 kişilik sınıflarda deneyimli ve özverili öğretmenler eşliğinde eğitim alabilirsiniz. Dil eğitiminiz tamamlandıktan sonra da iş veya akademik konularda eğitmenlerinizden bireysel destek almaya devam edebilirsiniz.

3. Modern ve donanımlı tasarıma sahiptir.

3. Modern ve donanımlı tasarıma sahiptir.

Okul içerisinde sınıflarda interaktif tahtalar, kesintisiz internet erişimi, kişisel çalışmalar için özel bilgisayar odası, kütüphane ve molalarda dinlenebileceğiniz bir kafe mevcuttur.

4. Farklı kurs seçeneği mevcuttur.

4. Farklı kurs seçeneği mevcuttur.

MC Academy öğrenciler için Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Presessional kursu, IELTS ve Cambridge sınavlarına hazırlık kursları vermektedir. Standart (20 ders) veya Yoğun Genel İngilizce (25 ders) programında eğitim alırken seviyeniz yeterli olduğu takdirde ekstra ücret ödemeden IELTS ya da İş İngilizcesi kurslarına geçiş yapma hakkına da sahipsiniz.

5. İki farklı konaklama seçeneği vardır.

5. İki farklı konaklama seçeneği vardır.

Öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik hem aile yanı hem de yurt konaklaması seçeneği bulunur. Aile yanında konaklamada ev sahipleri İngiltere meclisi standartlarına göre denetlenmektedir. Yurt konaklamasında da yurtların çoğu şehir merkezine yakındır ve dünyanın farklı bölgelerinden gelen öğrencilerle tanışıp kaynaşma imkanınız vardır.

6. Az sayıda Türk öğrenci eğitim almaktadır.

6. Az sayıda Türk öğrenci eğitim almaktadır.

Türk öğrenci sayısının az olduğu MC Academy’de Türkiye pazarına yönelik özel paket programlar sunulmaktadır. Bu programlara haftada 20 ders dil eğitimi, kayıt ücreti, konaklama yerleştirme ücreti, kurs materyalleri, gidiş dönüş havaalanı transferleri, aile yanı tek kişilik oda konaklaması (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil) ve telefon için Sim Card dahildir. Ek ücret dahilinde ders sayısı ve konaklama seçeneğinizi değiştirebilirsiniz.

7. Her hafta geziler ve aktiviteler düzenlenir.

7. Her hafta geziler ve aktiviteler düzenlenir.

Düzenli olarak müzelere, galerilere ve futbol maçlarına yapılan etkinlikler haricinde Liverpool, Leeds ve Sheffield şehirlerine de geziler düzenlenir. Aynı zamanda pizza, film, karaoke ve yetenek geceleri gibi aktiviteler sınıf dışında arkadaş edinmenizi ve dilinizi geliştirmenizi sağlar.

8. Anlaşmalı üniversitelere sınavsız geçiş yapılır.

8. Anlaşmalı üniversitelere sınavsız geçiş yapılır.

Dil eğitiminden sonra akademik eğitim planı yapıyorsanız MC Academy’nin anlaşmalı olduğu De Montfort University Leicester, Coventry University, University of Greenwich ve Prifysgol Bangor University‘e IELTS sınavına girmeden okulun sunduğu akademik programı bitirdikten sonra direkt olarak sınavsız giriş hakkınız vardır.


%30'a varan indirimlerle İngiltere'de İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


YAZAR HAKKINDA
ONEDU Yurtdışı Eğitim

Onedu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzun yıllar yurt dışında eğitim görmüş ve alanında uzmanlaşmış ekibiyle eğitim hayatınızın profesyonelce yönlendirilmesini ve desteklenmesini sağlamak için kurulmuştur.

Ataşehir merkezli ofisimizde öğrencilerimize sadece okul, konaklama, vize danışmanlığı değil; aynı zamanda sosyalleşmeleri ve daha hızlı yabancı dil öğrenmeleri için sosyal aktiviteler de sunmaktayız. Uluslararası iş ortaklarımızla beraber öğrencilerimizin hayallerini kurdukları eğitim ve öğretim hayatına en hızlı şekilde adapte olmalarını temel amacımız haline getirdik.