Ucuz Konaklama Arayan Gezginler için 4 Uygulama

Ucuz Konaklama Arayan Gezginler için 4 Uygulama

Gezginlerin seyahatleri sırasında kullandıkları uygulamalardan bahsettiğim bir seri hazırladım. Seride ilk olarak konaklama uygulamalarından bahsettim. Konaklama nereden ayarlanır, nerede konaklanır ve neler gereklidir size açıkladım. Hazırsanız başlayalım.

1. Booking.com

1. Booking.com

Dünyanın dört bir tarafında hizmet veren Booking.com, ülkemizde kullanımı durdurulmasına rağmen, yurtdışı seyahatlerinizde kullanacağınız çok güzel bir otel rezervasyon uygulamasıdır.

Seyahatinizi gerçekleştireceğiniz tarih aralıklarını girdikten sonra size bir sürü kritere göre uygun olarak otelleri listeliyor. Siz buradan otelin doluluk durumunu, fiyat imkanlarını, yıldız sayısını kullanıcı bazlı puanlama sistemine göre görebiliyorsunuz.

Otelden otele değişse de, Booking üzerinden kiralama yapabileceğiniz gibi otelde de ödeme yapma seçeneğini kullanabilirsiniz.

Rezervasyon yapmadan önce dikkat etmeniz gerekenleri videoda detaylı bir şekilde bahsettim.

Aşağıdaki linki kullanarak rezervasyon yaptığınız taktirde seyahatlerinizden %10 geri alacaksınız;

www.booking.com

2. Hostelworld

2. Hostelworld

Booking, işletme konaklamaları için yeterli bir kaynak olsa da, dünya çapında sadece hosteller için hizmet veren Hostelworld uygulaması da çok yararlıdır.

Bu uygulamada da yine kullanıcı bazlı olarak bütün hostelleri görüntüleyebilir, rezervasyon yapabilirsiniz.

Genellikle sırt çantalı gezginlerin tercih ettiği bu uygulama 170’den fazla ülkede kullanılabiliyor. Kullanıcıları, bu bilinçle puanlama yaptığı için otel ve hostel ayrımını bilen müşterilerin kullanmasında yarar var. Rezervasyon yapmadan önce dikkat etmeniz gerekenleri videoda detaylı bir şekilde bahsettim.

Aşağıdaki linkten detaylı bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

www.hostelworld.com

3. Airbnb

3. Airbnb

Airbnb, gezginlerin standart konaklamalarına alternatif olarak, evlerini veya odalarını kiralamak isteyen kişilerle iletişim kurmasına olanak sağlayan uygulamadır. Airbnb, aracı olmadan uygun fiyata konaklama hizmeti sunması bakımından önemlidir.

Aşağıda bulunan bağlantıyı kullanarak Airbnb’ye kaydolan arkadaşlar ev rezervasyonlarından 130 ₺ tutarında indirim alacak.

www.airbnb.com.tr

4. Couchsurfing

4. Couchsurfing

Tamamen gönüllülük esasına dayalı bir uygulama. Temelde Airbnb ile aynı hizmeti sağlıyor. Fakat burada ev sahipleri sizden para değil, gönül dostluğu istiyor.

Uygulama içerisinde aynı zamanda hangout özelliği de mevcut. İstediğiniz takdirde, o anda aktif olan insanlarla mesajlaşıp bir buluşma ayarlayabiliyorsunuz.

Bu uygulamayı kullanarak sosyal çevre oluşturanlar çok değişik aktiviteler yapabiliyorlar. İş ortamı sağlayanlar bile mevcut.

Couchsurfing sadece seyahat ederken değil, normal zamanda da kullanabileceğiniz bir uygulama.

Aşağıdaki linkten detaylı bir şekilde profil oluşturarak kayıt olabilirsiniz.

www.couchsurfing.com

Bonus: Ucuz konaklama tavsiyelerim ve tecrübelerim bu videoda..

Sormak istediğiniz tüm sorularınızı aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan sorabilirsiniz. Birlikte gezip birlikte keşfetmek için beni takip etmeyi unutmayın.

Unutmayalım ki ; Her zaman Başka Yol vardır!

Ucuz konaklama ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Başka Yol

Her zaman Başka bir Yol vardır...⛵️