Ucuz Uçak Bileti Bulabileceğiniz 5 Vizesiz Ülke

Ucuz Uçak Bileti Bulabileceğiniz 5 Vizesiz Ülke

Her tatil fırsatını değerlendirip soluğu yurtdışında alanları içten içe kıskanıyorsanız tam da size göre bir listemiz var! Üstelik hem uçak bileti bulmak kolay ve ucuz hem de listelediğimiz ülkelerin hepsi vizesiz. Siz şimdiden Instagram’da düşman çatlatmak için nerede, nasıl poz vereceğinizi düşünün. Bu yılki tatil bir başka olacak! Hazırsanız başlayalım…

1. Sırbistan

1. Sırbistan

Belgrad’ın son yıllarda neden bu kadar popüler olduğunu merak ediyorsanız cevabı çok basit: Hem uçak biletleri ucuz hem de vizesiz. Üstelik Sırplara has lezzetlerin bulunduğu mutfağı da muhteşem! Özellikle yurtdışına ilk kez çıkacaksanız alıştırma yapmaya yüz ölçümüne inat zengin bir tarihi toraklarında barındıran bu harika şehir ile başlayabilirsiniz. Belgrad güzel de biraz da Osmanlı izlerini sürelim derseniz o halde samimi bir Sırp kenti olan Karlofça’yı tercih edebilirsiniz.

2. Fas

2. Fas

Henüz gitmediyseniz Fas’ı mutlaka görülmesi gereken yerler listesine eklemelisiniz. Kazablanka’nın kozmopolit havası, Rubat’ın kendine özgü sokakları, Fes’in dillere destan mutfağı ve Marakeş’in renkli atmosferi… Fas’ta hangi yöne dönseniz bambaşka bir deneyim çıkacak karşınıza! Kendinizi sıra dışı bir yolculuğa bırakmak istiyorsanız Fas’ın birbirinden özel şehirlerine mutlaka şans vermelisiniz.

3. Ukrayna

3. Ukrayna

Siz de son zamanlarda nereye baksanız Kiev fotoğrafları görüyorsanız ve kiminle konuşsanız Belarus’un muhteşem gecelerinden bahsediyorsa Ukrayna’ya doğru yola düşmenin vakti gelmiş demektir. TC pasaportuna vizesiz kapı açan Ukrayna için ucuza uçak bileti bulmak da oldukça kolay! Unutmadan, valize en kalın kıyafetlerinizi atmayı unutmayın!

4. Ürdün

4. Ürdün

Tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Ürdün, tarihi mekanları ve göz alıcı çölleri ile son yılların cazibe merkezlerinden biri… Köklü bir tarihe sahip Ürdün’e Türkiye’den direkt uçuşların olması ve kısa bir yolculukla ulaşılabilir olması da ülkeyi çekici kılan sebeplerden. Ülkenin her köşesi, misafirlerine ayrı bir sürpriz yaşatsa da Amman, Petra ve Wadi Rum görülmesi gereken en önemli yerler arasında diyebiliriz. Amman’ın hız kesmeyen gece hayatına ortak olmak, Petra’daki Kayıp Kent’i keşfe çıkmak ve Wadi Rum’da safariye çıkmak mutlaka yapmanız gerekenler arasında…

5. Gürcistan

5. Gürcistan

Yurtdışına çıkmak istiyor ama ekonomik bir seçenek arıyorsanız sizi Gürcistan’a doğru alalım. Gece hayatıyla ve mutfağıyla ünlü olan ülke, 1,5 saatlik bir uçak yolculuğunun ucunda sizi bekliyor! Uzun sahil şeridiyle yaz aylarının vazgeçilmezleri arasına giren ülke, TC vatandaşlarına pasaportsuz geçiş imkanı tanıyor. Gotik yapılar ile modern binaların iç içe geçtiği Gürcü şehirlerinde gezerken hem sıra dışı bir deneyim yaşayacak hem de Karadeniz’in karşı kıyısında enfes tatlar deneyeceksiniz. Ülkenin en ünlüsü Batum kadar Tiflis ve Kutaisi de görülmeye değer, bizden söylemesi!

YAZAR HAKKINDA
Serap Aksoy

Mersin'de doğup, üniversite hayatına İstanbul'da devam eden; gezme aşkıyla dolu, kedi ve kahve müptelası biri. Yabancı diller ve kitap okumak en büyük hobilerim.

''Every accomplishment start with the decision to try!''