Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi için Hangi Ülke Tercih Edilmeli?

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi için Hangi Ülke Tercih Edilmeli?

Yurtdışında İngilizce dil eğitimi almayı düşünüyor ancak hangi ülkeyi seçeceğinize karar veremiyor musunuz? Bu galeride sizler için İngilizce öğrenebileceğiniz ülkeleri ve neden tercih etmeniz gerektiğini açıkladık.

1. Amerika

1. Amerika

Amerika-Türkiye arası uçuşları uzun mesafeli olarak adlandırabiliriz. Bu sebeple öğrencilere kısa süreli Amerika seyahati önermiyoruz. Tabi ki hayalinde gidip Disneyland, Universal Studios veya Las Vegas görmek isteyenleri anlıyoruz ama genel itibariyle dil eğitimi düşünen ve İngilizceyi en hızlı nasıl geliştiririm diye düşünen öğrenciler için Amerika 3 ay ve üzeri gidişlerde daha etkili sonuçlar vermektedir. Hem Amerika’nın birçok yerini gezip görebilecek hem de İngilizce seviyenizi yukarılara çıkarabilecek kadar vakit sahibi olursunuz.

2. İngiltere

2. İngiltere

2018 yılında her yaş grubunda en çok tercih edilen ülke olarak gösterilen İngiltere’ye 11 aya kadar olan tüm kayıtlar sizin için faydalı olacaktır. Vize türü açısından alması daha kolay ve daha az uğraştıran kısa dönem öğrenci vizesi ile 11 ay boyunca dilediğiniz dil eğitimini alabilir ve öğrenciliğin yanı sıra İngiltere’nin tarihi eşsiz dokusunun tadını çıkarabilirsiniz. Yaz okulları ile dünyaca bilinen bir üne sahip olan İngiltere’de haftalık her şey dahil programlar özellikle genç yaştaki öğrenciler için harika bir dil serüveni olabilir.

3. Avustralya

3. Avustralya

Özellikle dil eğitimi alırken çalışmayı düşünen öğrenciler için en uygun ülke olarak gösterilmektedir. Yasal olarak çalışma izninin olması ve öğrencilerin ülkeye ayak basar basmaz çalışabilme imkanının olması sebebiyle gelir elde etmeyi düşünen veya finansal olarak zorlanmak istemeyen öğrenciler için en uygun seçenektir. Avustralya’da dil eğitimini mesafe göz önünde bulundurulduğunda 3 aydan kısa bir süre için asla önermiyoruz.

4. Kanada

4. Kanada

Son yıllarda özellikle üniversite, yüksek lisans veya college eğitiminde öğrencilerin gözdesi haline gelmiş olan Kanada’ya çok fazla talep bulunmaktadır. Bunun sebebi çok kaliteli üniversitelere ve üniversite eğitimi alırken sahip olunan çalışma izni sebep olmaktadır. Bununla birlikte eğitim aldığınız süre baz alınarak 1-3 yıl arası çalışma iznine sahip olmanız ve vatandaşlığa açılan bir yol olması uzun vadede planları olan öğrenciler için harika bir tercih olacaktır. Sonuç olarak uzun vade planları olan tüm öğrencilere şüphesiz önereceğimiz birkaç ülkenin başında geliyor.

5. İrlanda

5. İrlanda

25 hafta ve üzeri tüm kayıtlara verilen çalışma izni ve Avrupa’nın yeni gözdesi Dublin şehrinin yavaş yavaş bir öğrenci şehrine dönüşmesi sebebiyle tercih sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır. İrlanda gelir elde etmek isteyen ve uzun vadede büyük yatırımlar yapmadan dil eğitimi almak isteyen tüm öğrencilere önerebileceğimiz ülkeler arasında en başta yer alıyor. İrlanda’nın öğrencilere okul sonrası ekstra olarak sağladığı 2 aylık tatil veya çalışma hakkı yine öğrencilerin tercih yaparken göz önünde bulundurması gereken bir ayrıcalık.

6. Malta

6. Malta

Özellikle yaz okulları arasında en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alan Malta birçok dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Aktiviteleri ile meşhur olan buradaki dil okulları özellikle kısa süreliğine gelen öğrenciler için kaliteli bir dil eğitimi sunmaktadır. Vize kolaylığı ve mesafeler göz önünde bulundurulduğunda öğrencilere 3 ay ve daha kısa süreli gidişler için Malta en çok önerdiğimiz ülkeler arasında yer almaktadır.


%30'a varan indirimlerle yurtdışında İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın

Yurtdışı dil eğitimi ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
ONEDU Yurtdışı Eğitim

Onedu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzun yıllar yurt dışında eğitim görmüş ve alanında uzmanlaşmış ekibiyle eğitim hayatınızın profesyonelce yönlendirilmesini ve desteklenmesini sağlamak için kurulmuştur.

Ataşehir merkezli ofisimizde öğrencilerimize sadece okul, konaklama, vize danışmanlığı değil; aynı zamanda sosyalleşmeleri ve daha hızlı yabancı dil öğrenmeleri için sosyal aktiviteler de sunmaktayız. Uluslararası iş ortaklarımızla beraber öğrencilerimizin hayallerini kurdukları eğitim ve öğretim hayatına en hızlı şekilde adapte olmalarını temel amacımız haline getirdik.