Amerika Dil Okulları ile İngilizce Becerinizi Geliştirin

Amerika Dil Okulları ile İngilizce Becerinizi Geliştirin

Yurtdışı dil eğitimi denildiğinde Amerika, İngiltere ile birlikte en fazla sayıda dil okulu bulunduran ülkelerin başında gelir. Bu büyük ülkenin her köşesinde, her gereksinime ve her bütçeye uygun bir dil okulu bulmak mümkündür. Yurtdışında dil eğitimi veren kurumlar genel olarak iki farklı grup altında incelenebilir; özel dil okulları ve üniversitelerin dil okulları. Üniversitelerde dil kursuna gitmenin çeşitli avantajlarından bahsedilebilir. Üniversitenin olanaklarını kullanabilmek ve kampüs içinde konaklama olanağı bu avantajların başında gelir. Ancak üniversitelerin düzenledikleri dil kurslarının belirli başlangıç tarihleri vardır. Özel dil okulları ise daha esnek başlangıç tarihleri sunabilmektedirler. Özellikle köklü dil okulları, uzun senelik deneyimleri ile çok kaliteli eğitimler sunmaktadırlar. Öğrenci mevcudunun çok olması sebebiyle çok daha zengin program seçeneği sunmaları özel dil okullarının bir diğer avantajıdır.

Bu iki farklı tipteki okullara ek olarak özel dil okullarının bazıları İngilizce dil eğitimini üniversite kampüslerinde vermektedir. Böylece öğrenciler hem özel bir dil okulunda İngilizce dil eğitimi almakta hem de üniversitelerin kampüs olanaklarından yararlanabilmektedir.

Amerika’da hemen her yerleşim bölgesinde İngilizce dil okulu bulunmaktadır. Yabancı öğrenci kabul eden kursların resmi olarak I-20 belgesi düzenleme hakları vardır. Bu belgenin konsolosluğa öğrenci vizesi başvurusu yaparken sunulması gerekmektedir. .

Amerika’da İngilizce dil eğitimi almak isteyenler, öğrenci vizesi alabilmek için tam zamanlı bir dil kursuna kayıt yaptırmak zorundadır. Bu kursun haftada 18 saat ders düzenlemesi ve kursun gün içinde olması gerekmektedir. Amerika’daki dil okulları, öğrencilere geniş bir yelpazede program seçenekleri sunmaktadırlar. Bunlar arasında en fazla tercih edilen, Genel İngilizce programlarıdır. Bu programlar, standart ve yoğun programlar olarak ikiye ayrılır. Standart programlar, genel olarak haftada 18 ile 25 arasında değişen ders sayısına sahiptir. Yoğun programlar, genelde haftada 30 ders olup, bazı okullarda 40 derse kadar varan içerikleri ile, kısa sürede İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Genel İngilizce programlarının yanı sıra, Sınav Hazırlığı programları da çokça tercih edilen programlardandır. Bu programlarda öğrenciler, TOEFL ve TOEIC gibi sınavlara hazırlık dersleri almaktadır. Bazı okullarda Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin girdiği SAT sınavlarına hazırlık kursları da verilmektedir. Ayrıca yine yüksek lisans ve doktora için gereken GMAT ve GRE gibi sınavlara hazırlık programları da düzenlenmektedir.

Amerika’da dil eğitimi almak isteyenlerin tercih ettiği bir diğer önemli program da İş Adamları için İngilizce kurslarıdır. Özel Amaçlı İngilizce programlarında ise, çeşitli meslek dallarında insanların gereksinim duyacağı İngilizce’nin öğretilmesi hedeflenmektedir. Bu programlar arasında en fazla talep, Tıp İngilizcesi ve Hukuk İngilizcesi programlarına olmaktadır. Bunlar dışında, İngilizce programları ile birlikte, dalma, dans ve sinema gibi özel programlar da vardır.

Amerika’da dil okullarının İngilizce programlarına genelde 2 haftadan uzun olmak üzere istenen süre için devam edilebilir. Özellikle Genel İngilizce programları için bir üst limit söz konusu değildir. Özel amaçlı İngilizce kursları için belirlenen bazı süreler vardır. Bu programlara katılabilmek için belirli bir seviyenin üzerinde İngilizce bilme şartı aranmaktadır. Aynı şart, sınav hazırlığı programları için de aranmaktadır.

Yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyen herkes için Amerika göz ardı edilemeyecek önemli bir seçenektir ve her geçen sene daha fazla kişi Amerika’daki dil okullarını İngilizce öğrenmek için tercih etmektedir. Yurtdışında dil eğitimi almayı düşünüyorsanız ve Amerika da sizin için seçeneklerden bir tanesi ise bu konuda daha detaylı bilmek için uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımız ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

New York Dil Okulları

OHC – New York

New York şehri Empire States binası, Özgürlük Anıtı gibi dünyaca ünlü mimari yapılara sahip, dünyanın en merkezi ve kültürel açıdan en aktif şehirlerinden bir tanesidir.

KAPLAN Empire State

Heyecan, enerji ve mükemmel eğlence seçenekleri söz konusu olunca New York’un eşi benzeri yoktur.

LSI

Amerika’nın en büyük iş ve kültür merkezi olarak kabul edilen New York, Amerikan tarihinde oynadığı öncü rol ve bir parçası olduğu köklü gelenek ile gurur duymayı hak eder

Embassy English

New York, Empire State binasından Özgürlük Anıtı’na kadar dünyanın en ilgi çekici nosyonlarına sahiptir. Amerikanın kültürel başkenti

RENNERT

Rennert Bilingual sizi, dünyanın en ilginç ve heyecan dolu şehrine, bize katılmaya davet ediyor. Siz bu şehrin benzersiz güzelliklerini ve kültür çeşitliliğini yakından görüp yaşarken bir yandan da dil öğreneceksiniz.

New York Language Center

New York, dünyanın her bir köşesinden bu şehre akın etmiş yirmi bir milyon nüfusu, yabancı moda, medya, sanat, finans, eğlence merkezi, hiper-aktif ve enerjik hayatı ile dünyanın en iyi şehirleri arasında yer alır.

ZONI Language Centers

New York, yirmi bir milyonluk nüfusu, sanat, ticaret, moda, medya, eğlence ve karmaşık kültürel çokluğu ile dünyanın başkenti sayılan bir şehirdir.

Manhattan Language

Manhattan, New York şehrinin 5 ana bölgesinden biridir. Kendine özgü birçok mekanı ile New York şehrinin; alışveriş, restoran, moda, sanat ve gece hayatı ve eğlence merkezidir

ELS Garden City – Adelphi University

Garden City, dünya başkenti New York’un doğusunda bulunan Long Island’ta, kalkınmış ve eğitim düzeyi yüksek insanların yaşadığı bir bölgedir.

ELS – Adelphi University

Amerika’nın en kalabalık şehri ve dünyanın en büyük metropol bölgelerinden olan New York City, Atlantik Okyanusu kıyısında doğal bir körfez üzerine kurulmuştur.

ELS – College of Mount Saint Vincent

Bronx bölgesinde bir yerleşim merkezi olan Riverdale, New York şehir sınırlarının en kuzeybatısında bulunur. New York şehir merkezine metroyla 22 dakika mesafede bulunmaktadır.

EC English – New York

EC Miami’de Genel İngilizce kurslarının yanı sıra İş İngilizcesi, TOEFL Hazırlık, Cambridge FCE, CAE, CPE sınav hazırlık, üniversite hazırlık kursları verilmektedir.

St Giles New York

ST Giles New York, Manhattan’ın göbeğine konumlanmıştır. Okul, Greenwich Village, Time meydanı ve Birleşmiş Millet Binası’na yalnızca birkaç dakika uzaklıktadır.

KAPLAN SoHo

Kaplan International English’in New York City’de bulunan SoHo merkezi, 3 katlı bir binada eğitim vermektedir ve ulaşım açısından oldukça merkezi bir konumdadır.

Los Angeles Dil Okulları

KAPLAN Whittier College

Sofistike ortamı ve tüm ihtişamlarıyla Beverly Hills, Hollywood, Venice Plajı, Universal Studios ve Santa Monica Bulvarı, Los Angeles’ın kültür ve geçmişinin en önemli kısımlarıdı.

KAPLAN Westwood

Los Angeles, Amerikan film endüstrisinin kalbidir. Film yıldızlarını görmek ve stüdyoları ziyaret etmek için mükemmel bir yer olan Los Angeles aynı zamanda sportif aktivitelerde de bulunabilirsiniz.

Embassy English – Long Beach

Dünyanın en ünlü şehirlerinden birisi olarak Los Angeles, çok büyük bir kültür ve eğlence merkezidir. Güzel California plajları ve etnik çeşitliliğe sahip nüfusu ile en büyük şehirdir.

Kings Colleges, Los Angeles

Pasifik Okyanusu’nun doğusunda yer alan Los Angeles; Amerika’nın en kalabalık şehirlerinden biridir. Altın rengi kumsalları, uygun sörf koşulları ve her sokağında rastlayabileceğini…

FLS – Citrus College

San Gabriel dağlarının eteklerinin yanında konumlanmış Citrus College, Los Angeles’ın hareketliliği ve kültürel yaşamının içinde sizlere yöresel konforu ve güvenliği sunar.

EC English – Los Angeles

EC Los Angeles’da Genel İngilizce, İş İngilizcesi ve TOEFL hazırlık, Cambridge sınav hazırlık ve üniversite hazırlık kursları verilmektedir. Sınıflar en fazla 14 kişiliktir.


%30'a varan indirimlerle Amerika'da İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


Kaynak: bafragundem
YAZAR HAKKINDA
Merve Yılmaz

Life is a tragedy full of joy!