Yurtdışı Eğitim Danışmanlığında Güven

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığında Güven

Öğrencilik hayatının daha isabetli geçebilmesi için bir noktadan sonra öğrencinin hedefini belirlemesi ve buna göre plan ve programlarını yapması gerekir.

Genellikle lise çağlarından sonra öğrencilerin kafalarında oluşan bir takım geleceğe dair hedefler belirmeye başlar, bu dönemde öğrencilerin hedeflerine ulaşabilmelerini sağlamak aile büyüklerinin ve eğiticilerin görevidir. Bazen öğrenciler çok yüksek hedefleri kendileri için belirler ancak Türkiye’de imkanların elverişli olmaması veya büyüklerin bu konuda öğrencileri yönlendirmemelerinden dolayı öğrenciler hedeflerini unutmak zorunda kalabiliyorlar.

Yurtdışında eğitim alan öğrenciler bu konuda daha fazla şanslıdırlar. Hem eğitim alanında bilinçli eğitici sayısının daha fazla olması hem de eğitim sisteminin Türkiye’deki eğitim sistemine göre daha gelişmiş olması bunu sağlıyor. Tabi ki yurtdışında eğitim almak görüldüğü gibi kolay olmayabiliyor, hazırlanması gereken evraklar, sahip olunması gereken referans mektuplar, vize işlemleri vs. her biri kendi başında özenle hazırlanması gereken evraklardır. Bu nedenle hedefinize ulaşmak için öncelikle bir danışmandan yardım almanız gerektiği konusunda hemfikir olmamız gerekiyor. Yurtdışı eğitim danışmanlığı gidilecek ülkeden tercih edilecek okula, vize işlemlerinden konaklama yerlerine kadar her şey hakkında bilgi sahibi olan ekiplerden oluşur. Bu ekibin yapacağı yönlendirmeler sağlıklı ve kesin çözümler ürettiği için ülkemizde veya dünyanın diğer farklı yerlerinden yurtdışında eğitim almak isteyenler bir danışmanın öncülüğünde işlemlerini tamamlarlar.

Eğitim danışmanlığının faydaları nelerdir?

“Danışmanlık” kelimesi duyulduğunda nedense insanlar biraz irkilirler, belki de bunun nedeni bu sıfatın biraz da kötüye kullanılmasından kaynaklıdır. Eğitim danışmanlığı aslında ciddi bir meslek olup üzerinde uzun süre çalışma yapmayı gerektiren bir daldır. Mesela yurtdışında eğitim almak isteyen bir öğrenciyi yönlendirirken gideceği ülkenin yaşam koşulları hakkında, konaklama seçenekleri hakkında, ekonomi düzeyi hakkında gibi önemli bilgileri aktarması gerekiyor. Yabancı ülkelere yabancı kalan bir danışmanın ne kadar bilgi verebileceği tartışmalı konulardan biri olmakla birlikte bir de sadece bununla da sınırlı kalmıyor.

Yurtdışı eğitim danışmanlığı ülkemizde yapılması gereken işlemler konusunda da bilgi sahibi olması gerekmektedir. Mesela öğrenci vizesi alınırken yapılması gerekenler, kolaylık sağlayacak ince detaylar gibi önemli ve hassas konularda bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Bu nedenle üniversiteyi veya master, doktora eğitimini yurtdışında tamamlamak isteyen öğrencilerin danışmanlık hizmeti alırken son derece dikkatli olmaları gerekmektedir. Kaliteli bir danışmanlık firmasının çok sayıda referansı olur, geçmiş kökeni uzun olur ve alanında başarılarını kanıtlayacak belgeleri olur. Bir yerden hizmet alırken tüm bu söylediklerimizi isteme hakkına sahip olduğunuzu bilmenizi istiyoruz. Eğitim hayatının zorlu sürecini başarılı bir şekilde atlatmak için yapılması gereken en önemli şeylerden birinin danışmanlık hizmeti veren firmanın kalitesi olduğunu unutmayın. Eğitimde kalite ve başarının ilk adımı ülkenizde yapmanız gereken işlemler hakkında bilgi sahibi olmanızdır. Bu konuda alacağınız danışmanlık hizmetinin kaliteli olması hem işlemlerinizi daha kısa sürede halletmenizi sağlayacak hem de isabetli tercihte bulunmanıza yardımcı olacaktır.

Danışmanlık hizmetleri için arayın.

Yurtdışı eğitim, dil okulları, yüksek lisans, doktora, sertifika/diploma alanlarında uzun zamanların deneyim ve uzmanlığına sahip olan danışmanlık kurumları, her sene binlerce öğrencinin farklı ülkelerde eğitim almasına yardımcı olmaktadır. Kariyer basamaklarını sağlıklı ve emin adımlarla atlamak için yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren kurumumları ile iletişime geçebilir, detaylı bilgiler alabilir, gitmeye karar verdiğiniz veya düşündüğünüz ülke hakkında detaylı bilgilere ulaşarak daha isabetli karar verebilirsiniz.

Kaynak: Marmara Gazetesi


%30'a varan indirimlerle yurtdışında İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın

YAZAR HAKKINDA
Kapat
Mersin'de doğup, üniversite hayatına İstanbul'da devam eden; gezme aşkıyla dolu, kedi ve kahve müpte...