Yurtdışı Eğitim ile Keşfedebileceğiniz 6 Şehir

Yurtdışı Eğitim ile Keşfedebileceğiniz 6 Şehir

Yurtdışı eğitim için pek çok popüler ülke var biliyorsunuz. Ancak bazı yerler var ki henüz keşfedilmemiş cennet diyebiliriz. İşte sizin için yurtdışı eğitim sayesinde keşfedilmeyi bekleyen 6 şehri listeledik.

     1. Dublin

İrlanda’nın gözde şehri Dublin yurtdışı eğitim için öğrencilerin ilgi gösterdiği yerlerden biri olsa da henüz popülerliği ön planda değil. Ancak öğrenci dostu olan şehirde pek çok aktivite mevcut. Yurtdışı eğitim programınızı seçtikten sonra kendinize sosyalleşmek adına Dublin listesi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

     2. Sydney

Avustralya’nın popüler şehri Sydney ancak yurtdışı eğitim için hala popüler değil. Türkiye’ye uzak olması nedeniyle tercih edilmese de turistlerin ilgi odağı olmuş durumda. Sydney Köprüsü Limanı, Sydney Opera binası, Darling Limanı gibi popüler yerleri gezebilirsiniz. Yurtdışı eğitim programınızı alırken bir yandan da denize girmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

     3. Santa Barbara

Amerika’nın batı sahilinde kalan Santa Barbara yurtdışı eğitim alarak keşfedilmeyi bekleyen güzel şehirlerden. Eğitim programınıza göre şimdiden planlarınızı yapmaya başlayın. Mission Santa Barbara, Santa Barbara Zoo, Lotusland, Santa Barbara Botanic Garden Arroyo Burro Beach County Park gibi doğal güzellikleri keşfetmeye hazır olun.

     4. Vancouver

Kanada’da yer alan Vancouver’da yapılacak, gezilecek yerler listenizi hazırlayın. Yurtdışı eğitim sayesinde keşfedilmeyi bekleyen Vancouver kapılarını size açtı bile çoktan. English Bay, Gastown Tarihi Bölgesi, Vancouver Akvaryumu, Stanley Parkı, False Creek, Seawall, Vancouver Antropoloji Müzesi, Granville Adası, Canada Place, Vancouver Sanat Galerisi görmeniz gereken yerlerden yalnızca bazıları. Tarihi ortamıyla turistleri büyüleyerek kendine hayran bırakan Vancouver öğrencileri dört gözle bekliyor.

     5. Eastbourne

Listede belki de kulağınıza en çok burası yabancı geldi. Ancak yurtdışı eğitim için popüler ülkeler listesinin 1.si İngiltere’nin şehri Eastbourne. Eastbourne’de mutlaka gezmenizi önerdiğimiz yerler; Eastbourne Pier, Towner Eastbourne, Sovereign Harbour, Eastbourne Redoubt, Seven Sisters Country Park.

     6. Galway

Ortaçağ’dan kalma mimarisiyle, az kalabalık nüfusuyla İrlanda’nın gölgesinde kalmış saklı güzellik Galway. Yurtdışı eğitim için bünyesinde dil okulları bulunduran bu güzel şehir özellikle kalabalıktan hoşlanmayan ve sakinliği arayan kişilere hitap ediyor diyebiliriz. Eyre Meydanı, Athenry Kalesi, Lynch’s Kalesi, Menlo Kalesi, The Spanish Arch, Galway Katedrali, Salmon Weir Köprüsü gezmenizi ve görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden.

Popüler ülkelerin gölgesinde kalmış ve keşfedilmeyi bekleyen bu 6 şehir yurtdışı eğitim için bir kenarda dursun. Eğer nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu şehirleri araştırarak yurtdışı eğitim için kendinize bir liste oluşturabilirsiniz. Ayrıca yurtdışı eğitim danışmanlıklarından da destek alarak bu süreci kendiniz için daha kolay hale getirebilirsiniz. Yurtdışı eğitim danışmanlıkları sizler için en uygun okulları ve eğitim programlarını çıkartarak en doğru dil okuluna kaydolmanızı sağlar. Konaklamadan vize işlemlerine kadar pek çok kolaylık barındıran yurtdışı eğitim danışmanlıkları araştırmalarına bir an önce başlamanızı öneririz.


%30'a varan indirimlerle İrlanda'da İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


Dil eğitimi alınabilecek şehirler ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

Kaynak: gazeteduvar
YAZAR HAKKINDA
Merve Yılmaz

Life is a tragedy full of joy!