İÇERİKLERİ FİLTRELEYİN

  • Konular

  • Lokasyonlar

  • İçerik Tipleri

  • İçerik Rozetleri

  • XFİLTRELERİ TEMİZLE

Erasmus Hakkında

Ana Sayfa Erasmus Erasmus Hakkında
Öğrenci değişim projesi Erasmus, faydaları, uygulandığı ülkeler, şehirler ve üniversiteler hakkında hazırlanan içerikler bulabilirsiniz.

2016-2017 Erasmus+ Hibeleri

Ülkeden ülkeye değişen Erasmus hibe miktarları içerikteki gibidir. Hesaplanan hibe miktarı öğrenciye iki ayrı şekilde verilir.

Çikolata Tadında Bir Erasmus Macerası: Belçika’da Erasmus

Erasmus dahilinde bir ay önce Belçika'ya geldim. Hayatımın en güzel gezilerini ve arkadaşlıklarını yaşıyorum. Kısaca "İyi ki Erasmus'um'' diyorum.

Erasmus Hakkında Genel Bilgi ve Hiç Duymadığınız Tavsiyeler

Avrupa Birliği programı ve projesi olan Erasmus nedir, şartları nelerdir, kimler başvurabilir, hibe ile ilgili bilgiler ve Erasmus nasıl yapılır kısaca bilgiler vereceğiz.

Erasmus Pişmanlıktır!

Şimdi napayım yıkayım mı Erasmus hayallerinizi? Vazgeçireyim mi sizleri? Napacaksınız sınava girmekten mi vazgeçeceksiniz? Siz de Work and Travel yapın canım!

Erasmus’a Herkes Gidebilir Mi?

Erasmus programına dahil olabilmek için ders başarısı öncelikli kriterdir. Erasmus'a herkes gidebilir mi sorusuna verilecek en basit cevapsa dersleri iyi olan herkes Erasmus programına katılabilirdir.

Erasmus’un Kalbinin Attığı En İyi 10 Ülke

Erasmus'un en düşündürücü noktası burası olsa gerek! Gidilebilecek onca ülke arasından size en iyi, en ucuz Erasmus deneyimini sunacak ülkeleri hazırladık.

Türkiye’de Erasmus’tan 13 Yılda 450 Bin Kişi Faydalandı!

Türkiye'de 2004 yılında uygulanmaya başlanan Erasmus'tan, 2017 sonuna kadar yurtdışında eğitim, öğretim, staj ve gönüllülük faaliyetlerine katılan sayısı 450 bini aşacağı öngörülüyor.

Dil Okulu mu? Work and Travel mı? Yoksa Erasmus mu?

Work and Travel, dil eğitimi ve Erasmus deneyimlerimden yola çıkarak bu programların en iyi yönlerini sizler için ortaya çıkardım.

Erasmus Yarışması: 30. Yılında Erasmus Hikayeni Anlat

Erasmus+ 30'uncu yıldönümünü kutlamak için Avrupa Komisyonu, Bize Erasmus Hikayeni Anlat adlı yeni bir yarışma başlattı.
video

Sıradan Bir Erasmus Hayatı: Belçika’da Erasmus

Erasmus'u kazanma ve vize işlemlerini halledebilmenin zor olduğu kadar, Erasmus'a gittikten sonra bir hayli eğlenceli geçen bir öğrencilik dönemidir.
video

Prag’ta Erasmus Macerası – 8

Erasmus arkadaşlarımla çıktığım Çek Cumhuriyeti gezisinde başkent Prag'ta gezmedik yer bırakmadık. Sıra sizde!
video

Fransa’da Erasmus Macerası – 7

Rüyalar şehri Paris; Mona Lisa, Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi'yle Erasmus'ta gezilmesi gereken bir şehir. Ayrıca Kruvasan'ı denememezlik etmeyin derim.
video

İtalya’da Erasmus Macerası – 6

Buram buram tarih kokan Roma ve Roma'nın içindeki dünyanın en küçük ülkesi olan Vatikan. Orta noktadan Vatikan'ın her yerini görebilirsiniz!

Erasmus Öncesi Sendromu: Venedik’te Erasmus

Venedik’e Erasmus'a gelmeden önce Venedik’te Erasmus hakkındaki tüm yazıları okuduğumu ve kafamda hala bir milyon soru işareti olduğunu hatırlıyorum.
video

İtalya’da Erasmus Macerası – 5

Erasmus maceralarımızdan bir tanesi daha. Eğer bir gün İtalya'ya giderseniz Floransa'ya kesinlikle uğramalısınız.
video

İtalya’da Erasmus Macerası – 4

İtalya'nın en güzel şehirlerinden Milan'da çok güzel zaman geçirdik. Umarım siz de bir gün Milan'a gidebilir ve en az bizim kadar eğlenirsiniz.

Erasmus Yapılabilecek 15 Muhteşem Şehir

Erasmus yıllardır binlerce öğrencinin hayatını değiştirmeye devam ediyor. Kimi Avrupa'nın en büyük şehirlerinde Erasmus yaparken kimi küçük bir öğrenci şehri tercih ediyor.

Samsun İbrahim Tanrıverdi Lisesi, İsveç yolunda

2016-2017 eğitim-öğretim döneminde proje okulu ilan edilen İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi (SBL), eğitim projesi kapsamında İsveç'e gidecek.

Kahtalı Öğrenciler Yurtdışında Eğitim Görecek

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Kahta Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 20 öğrencisini Erasmus Projesi kapsamında yurtdışı eğitim programına aldı.

Sağlık Meslek Liseliler Erasmus’ta

Avrupa Birliği’nin düzenlediği Erasmus programı çerçevesinde Türk öğrenciler çok mühim bir uluslararası organizasyonda rol alacaklar.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

EDUMAG HAKKINDA NE DİYORLAR ?

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin