Erasmus Hakkında

Ana Sayfa Erasmus Erasmus Hakkında
Öğrenci değişim projesi Erasmus, faydaları, uygulandığı ülkeler, şehirler ve üniversiteler hakkında hazırlanan içerikler bulabilirsiniz.

Yurtdışında Eğitimin En Güzel Hali Erasmus…

Erasmus plus, Avrupa Birliği tarafından eğitim, iş deneyimi, gençlik değişimi ve spor alanlarında kişilerin kendilerini geliştirmeleri için hazırlanmış bir programdır.
video

Erasmus Yapınca Okul Uzar Mı? | Yurtdışında Okumak

Erasmus yapınca dönem uzatır mıyım?, Erasmus yapmalı mıyım?, Erasmus sürecinde nelere dikkat etmeliyim? gibi soruları yanıtlamaya çalıştım.

Erasmus Hayatını En İyi Özetleyen 7 Madde

Work and Travel deneyimlerimizi sizlerle buradan paylaşmıştım. Şimdi de Erasmus hakkında birkaç bilgi ve tecrübelerimden bahsedeceğim.
video

Almanya’da Erasmus Yapmak için Gerekli Bilgiler

Almanya'da Erasmus deneyimimi hem sizlere yardımcı olabilmek hem de tasarruf etmenizi sağlamak amacıyla paylaştım.
video

Yunanistan’da Erasmus | 1000 Euro ile 12 Ülke

Bu videoda Yunanistan'da Erasmus yapmış olan arkadaşım Ayşe'yle sohbet ediyoruz. Ayşe Yunanistan'daki Erasmus maceralarını anlatıyor.

Dünyanın En İyi 100 Üniversitesinden Birinde Erasmus Yapmaya Ne Dersin?

Erasmus programının belki de en güzel yanı, üniversite okurken okulunuzun dünyanın en iyi 100 üniversitesiyle bile ikili anlaşma sağlamış olma imkanı sunmasıdır.
video

Erasmus Nedir? Nasıl Yapılır?

Erasmus nedir, nasıl yapılır, şartları nelerdir? Erasmus'a nasıl gidilir? Sizi nasıl bir süreç bekliyor? Hepsinin cevabı bu videoda. 

Erasmus’a Gitmeden İncelemeniz Gereken 9 Website

Erasmus'a gitmeden önce bu websiteleri inceleyerek Erasmus programında geçireceğiniz zamanı daha az bütçe ile daha değerli hale getirin.
video

Erasmus ile İspanya’ya Yolculuk: İspanya’da Derdimi Anlatamadım!

Hakkında futbol takımları hariç hiçbir şey bilmediğim bir ülkeye, İspanya'ya, Erasmus yapmaya geldim. Dilini bile bilmiyorum, bakalım burada neler yaşayacağız hep beraber göreceğiz.

10 Aşamada Erasmus Staj Yeri Nasıl Bulunur?

Erasmus stajı yurtdışında çalışma hayatını görebileceğiniz bir fırsattır. Bu zor gibi görünse de sizlere 10 aşamada Erasmus staj yeri nasıl bulunur açıklıyoruz.

7 Adımda Erasmus Sınavı Nasıl Kazanılır?

Üniversitelilerin hayali Erasmus, bize Avrupa'da ya öğrenim fırsatı ya da staj yapma imkanı sunar. Peki Erasmus sınavı nasıl kazanılır? Gelin birlikte bakalım.

Polonya’da Macera Dolu Bir Erasmus Günlüğü

Erasmus mu dedi biri? Üniversite okuyup da Erasmus yapmamak olur mu hiç? Hele ki Polonya'da Erasmus yapmamak hiç olmaz. İşte bu da benim Polonya'da Erasmus maceram.

Erasmus’tan Sonra 5 ‘’Keşke’’ ve ‘’İyi ki’’

Erasmus'tan sonra dilime dolanan bir iyi kiler dizisi var ki... E birkaç tane de keşkem olsun dedim tabi. İşte Erasmus'ta yaşadığım iyi ki ve keşkelerim..

İspanya’da Erasmus: Fiesta ve Siesta

Erasmus yapmak -özellikle de İspanya’da Erasmus yapmak- isteyenler için diyeceğim birkaç söz var.

Erasmus’a Gideceklere Hayat Kurtaran 8 Tavsiye

Erasmus'un en kritik dönemlerinden olan evrak toplama ve yurtdışına adım atacağınız aşamada işinize yarayabilecek tavsiyeler benden size gelsin.

Hollanda’da Erasmus: 6 Soruda Bir Erasmus Hayatı

Sizlere Hollanda'da Erasmus yapan, Şule Dedebaş'ın Avrupa'da yaşadıklarını ve Hollanda'daki Erasmus serüvenini çektiği fotoğraflar ile birlikte aktaracağım.

Erasmus’tan Türkiye’ye Döndüğünüzde Muhtemelen Duyacağınız 11 Soru

Erasmus'a gidenlerin Türkiye'ye döndükten sonra sıklıkla duydukları ve duydukça da alıştıkları o klasik soruları sizler için topladım.
video

Erasmus : Avrupa’da Kızlar Teklif Ediyormuş #Stolk

Türk üniversite öğrencilerinin Avrupa sınavı : Erasmus! Aslında Erasmus Avrupa'da kızlar teklif ediyormuş önermesinin ötesinde bir program.

5 Ayda Erasmus ve Avrupa, Bir Ömür Boyu Hatıra!

Belçika'da Erasmus yaparken diğer Avrupa ülkelerinde geçirdiğim günleri ve seyahat tüyolarımı okumak isterseniz sizi böyle alalım.

Erasmus Hayatınızda Sizi İtalya’ya Çekecek 7 Sebep

Avrupa'ya ve İtalya'ya çılgınca açılma zamanı gelmişti. Elbetteki benim için en uygun programın Erasmus olduğunu düşünmüştüm çünkü..

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin