Yurtdışında Üniversite Hakkında

Ana Sayfa Yurtdışında Üniversite Yurtdışında Üniversite Hakkında
Yurtdışında üniversite eğitimi hakkında; başvuru kabul sürecinden, program bitimine dek faydalanabileceğiniz tüm içeriklerdir.

Sınavdan Bunalanın Gözü Yurtdışında

Üniversiteye giriş sınavlarında her yıl ufak tefek değişiklikler oluyordu, ancak sistem bu yıl tamamen değişti. Bu durum, öğrencilerin yurt dışındaki üniversitelere ilgisini artırdı.

Yurtdışında İngilizce Öğrenebileceğiniz 10 Üniversite

Yurtdışında eğitim almanın yabancı dil öğrenmeye büyük fayda sağladığını herkes bilir. Peki ya gerçek hedefin bu değilse?

Türk Öğrencilerin Yurtdışı Tercihi Amerika

UNESCO’nun verilerine göre, Türk öğrencilerin çoğu yurtdışında okumak için ABD’yi tercih ediyor. Amerika’yı sırasıyla...

IELTS’te Başarılı Olmak için Ücretsiz Online Semineri Kaçırmayın!

British Council, dünyanın en çok tercih edilen İngilizce dil sınavı olan IELTS’e nasıl hazırlanacağınızı anlatan IELTS'te Başarı için Online Seminer adlı ücretsiz IELTS semineri sunuyor.

Hemen IELTS’e Girin, Üniversite Hayatınızın İlk Adımını Atın

Yurtdışındaki üniversitelerin hemen hemen hepsi, adayın İngilizce derecesini gösteren uluslararası geçerliliği olan IELTS sınav sonucu talep etmektedir.

Yurtdışı Eğitim Bursu Kazandıran Global Eğitim Ödülleri Hakkında 10 Bilgi

Yurtdışında eğitim herkesin hayali. Bu hayali gerçekleştirmek için ise yurtdışı eğitim bursu gerekebiliyor. British Council'in size yurtdışı eğitim bursu kazandıracak bir sürprizi var!

2017 LYS Tercih Sonuçları Bugün Açıklanıyor!

2017 Lisans Yerleştirme Sınavları ardından adaylar üniversite tercihlerini yapmıştı. 2017 LYS tercih sonuçlarını bekleyen üniversite adayları sonuçları bugün öğrenebilecek.
video

Amerika’ya Nasıl Geldim ve Amerika’da Ne Yapıyorum?

Amerika'da üniversite okumak için buraya gelirken izlediğim yol ve Amerika'da nasıl bir yaşam sürdüğüm konusunda az da olsa bilgi aktarmaya çalıştım.

Dünyanın En İyilerinin Mezunları Anlatıyor

Yurtdışında eğitim, size gerek akademik gerekse de iş dünyasında çok büyük kapılar açabilir.

Avustralya’nın En İyi 10 Üniversitesi

Avustralya’daki üniversitelerin başarı sıralaması, dünyaca en önemli sıralama olarak kabul edilen QS World University Rankings’te yer almaktadır.

Yurtdışında Eğitim Hayal Değil

ABD, İngiltere, Kanada, Almanya, Fransa ve Avustralya gibi büyük oyuncuların yanı sıra özellikle Avrupa’da Polonya gibi diğer ülkeler de ortaya koydukları stratejik planlarla “Yarışta ben de varım” diyor.

Macaristan’da Sınavsız Üniversite Dönemi Başladı!

Macaristan’da üniversite eğitimi almak için Türkiye’de YGS veya LGS üniversite sınavlarına girmeniz gerekmiyor. Hangi tür liseden mezun olduğunuz önemli değil.

İngilizce Seviyenizi Merak Mı Ediyorsunuz? Ücretsiz IELTS Sınavını Deneyin!

İstanbul'da düzenlenecek ücretsiz IELTS Pretest ile IELTS Dinleme, Okuma ve Yazma bölümlerini deneyimleyip seviyenizi öğrenebilirsiniz!

Polonya’nın En İyi 10 Üniversitesi

Polonya üniversiteleri, Polonya'nın ucuz yaşamı ve tarihi dokusu ile hem Erasmus hem lisans okumak isteyen üniversite öğrencilerinin cazibe merkezi haline gelmiştir.

Ücretsiz Tıp Eğitimiyle Her Yıl Gittikçe Popülerleşen Ülke: Çekya

Çekya, ücretsiz tıp eğitimi ile daha kaliteli bir eğitim ve gelecek için birçok öğrencinin ilgisini üzerine çekiyor.

Amerika’nın En İyi 10 Üniversitesi

Amerika, dünyanın en çok bilinen üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan en iyi 10 tanesini sizler için derledik.

Çek Cumhuriyeti’nde Sınavsız Üniversite Okumanın Kapıları Açılıyor!

Çek Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerde tıp, diş hekimliği, eczacılık, mühendislik, işletme gibi bölümler okuyabilmek için sınav şartı artık aranmıyor!

Avrupa’nın En Güçlü Ekonomisine Sahip Almanya’da Eğitim Almak Şimdi Çok Kolay!

Her ne kadar Almanya denince akla bilim, sanayi ve teknoloji gelmekse de bu ülkenin en önemli değerlerinden birisi de eğitimdir. Almanya üniversiteleriyle dünyada önemli yere sahiptir.

Çek Cumhuriyeti’nin En İyi 10 Üniversitesi

Avrupa’da kaliteli bir eğitim almak herkesin hayalidir. Özellikle bu üniversite Çek Cumhuriyeti gibi ücretsiz okuyabileceğiniz bir ülkeyse. Gelin Çek Cumhuriyeti’nin en iyi 10 üniversitesine bir göz atalım.

İngilizceniz Hangi Seviyede? Ücretsiz IELTS Sınavı ile Test Edin!

Ankara’da düzenlenecek ücretsiz IELTS Pretest ile IELTS Dinleme, Okuma ve Yazma bölümlerini deneyimleyip İngilizce seviyenizi öğrenebilirsiniz!

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin