Yurtdışında Üniversite Hakkında

Ana Sayfa Yurtdışında Üniversite Yurtdışında Üniversite Hakkında
Yurtdışında üniversite eğitimi hakkında; başvuru kabul sürecinden, program bitimine dek faydalanabileceğiniz tüm içeriklerdir.

Tüm Dünyada Yükselen Trend: Yurtdışında Eğitim

Öğrenciler yurtdışında eğitim alıp iş olanaklarını değerlendirmek; eğitim kurumları da fırsatlar sunarak yurtdışından öğrenci çekmek istiyor.

Türkiye’nin Yurtdışı Tercihinde İlk Sıra ABD

Dünyada eğitim deyince akla gelen ülkelerin başında geliyor Amerika Birleşik Devletleri. Ülkede 5 bin 728 üniversite bulunmakta.
video

Üniversite Hakkında Yanlış Bilinen 5 Şey

Üniversiteye girmeden önce olduğunu zannettiğimiz ama girince tamamen fasa fiso olduğunu anladığımız 5 şeyden bahsettim.

Yurtdışında Eğitim için Başvuru Zamanı!

Kariyer hedefleri ülke sınırlarını aşanlar için başvuru heyecanı başladı! İşte 6 adımda yurtdışı eğitim planı..

StudyExpo Yurtdışı Eğitim Fuarı Başlıyor!

Dünyanın dört bir yanından gelen onlarca okul StudyExpo Yurtdışı Eğitim Fuarı ile öğrencilerle buluşuyor.

Dünyanın En İyi Üniversiteleri Türkiye’de Buluşuyor

Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun en büyük ve en kapsamlı yurtdışı eğitim fuarı IEFT kapılarını 32. Kez açıyor. Fuarda en iyi üniversiteler öğrencilerle buluşuyor.

Dünyanın En Hızlı ve En İyi Büyüyen 10 Üniversitesi

QS, dünya üniversiteleri arasından son 50 yılda kurulmuş olup, en hızlı ve en iyi büyüme gelişimini gösteren en iyi 100 üniversite listesini yayınladı.

Sınavdan Bunalanın Gözü Yurtdışında

Üniversiteye giriş sınavlarında her yıl ufak tefek değişiklikler oluyordu, ancak sistem bu yıl tamamen değişti. Bu durum, öğrencilerin yurt dışındaki üniversitelere ilgisini artırdı.

Yurtdışında İngilizce Öğrenebileceğiniz 10 Üniversite

Yurtdışında eğitim almanın yabancı dil öğrenmeye büyük fayda sağladığını herkes bilir. Peki ya gerçek hedefin bu değilse?

Türk Öğrencilerin Yurtdışı Tercihi Amerika

UNESCO’nun verilerine göre, Türk öğrencilerin çoğu yurtdışında okumak için ABD’yi tercih ediyor. Amerika’yı sırasıyla...

İngiltere’de Eğitim Günleri Etkinliği Başlıyor!

British Council, her yıl öğrencileri, velileri, eğitim danışmanlarını ve İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler ve İngiltere'den eğitim kurumlarını bir araya getiriyor.

IELTS’te Başarılı Olmak için Ücretsiz Online Semineri Kaçırmayın!

British Council, dünyanın en çok tercih edilen İngilizce dil sınavı olan IELTS’e nasıl hazırlanacağınızı anlatan IELTS'te Başarı için Online Seminer adlı ücretsiz IELTS semineri sunuyor.

Hemen IELTS’e Girin, Üniversite Hayatınızın İlk Adımını Atın

Yurtdışındaki üniversitelerin hemen hemen hepsi, adayın İngilizce derecesini gösteren uluslararası geçerliliği olan IELTS sınav sonucu talep etmektedir.

Yurtdışı Eğitim Bursu Kazandıran Global Eğitim Ödülleri Hakkında 10 Bilgi

Yurtdışında eğitim herkesin hayali. Bu hayali gerçekleştirmek için ise yurtdışı eğitim bursu gerekebiliyor. British Council'in size yurtdışı eğitim bursu kazandıracak bir sürprizi var!

2017 LYS Tercih Sonuçları Bugün Açıklanıyor!

2017 Lisans Yerleştirme Sınavları ardından adaylar üniversite tercihlerini yapmıştı. 2017 LYS tercih sonuçlarını bekleyen üniversite adayları sonuçları bugün öğrenebilecek.
video

Amerika’ya Nasıl Geldim ve Amerika’da Ne Yapıyorum?

Amerika'da üniversite okumak için buraya gelirken izlediğim yol ve Amerika'da nasıl bir yaşam sürdüğüm konusunda az da olsa bilgi aktarmaya çalıştım.

Dünyanın En İyilerinin Mezunları Anlatıyor

Yurtdışında eğitim, size gerek akademik gerekse de iş dünyasında çok büyük kapılar açabilir.

Avustralya’nın En İyi 10 Üniversitesi

Avustralya’daki üniversitelerin başarı sıralaması, dünyaca en önemli sıralama olarak kabul edilen QS World University Rankings’te yer almaktadır.

Yurtdışında Eğitim Hayal Değil

ABD, İngiltere, Kanada, Almanya, Fransa ve Avustralya gibi büyük oyuncuların yanı sıra özellikle Avrupa’da Polonya gibi diğer ülkeler de ortaya koydukları stratejik planlarla “Yarışta ben de varım” diyor.

Macaristan’da Sınavsız Üniversite Dönemi Başladı!

Macaristan’da üniversite eğitimi almak için Türkiye’de YGS veya LGS üniversite sınavlarına girmeniz gerekmiyor. Hangi tür liseden mezun olduğunuz önemli değil.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin