İÇERİKLERİ FİLTRELEYİN

  • Konular

  • Lokasyonlar

  • İçerik Tipleri

  • İçerik Rozetleri

  • XFİLTRELERİ TEMİZLE

Yurtdışında Üniversite Hakkında

Ana Sayfa Yurtdışında Üniversite Yurtdışında Üniversite Hakkında
Yurtdışında üniversite eğitimi hakkında; başvuru kabul sürecinden, program bitimine dek faydalanabileceğiniz tüm içeriklerdir.

Yurtdışına Gitmenin En Doğru Zamanı?

Lise, üniversite ve lisansüstü seviyelerinde yurtdışına ve özellikle de Fransa’ya gitmeyi düşünen öğrencilere neler tavsiye ediliyor?

Öğrencilerin Yeni Gözdesi Kanada

Kanada İstanbul Başkonsolosu, Türkiye’den Kanada’ya hem okumak hem de göçmenlik için başvurularda “patlama” yaşandığını söylüyor.

Amerika’da İyi Bir Eğitim Alabilmek için Aşmanız Gereken Zorluklar

Harvard, Princeton, MIT ve Stanford üniversiteleri her gencin rüyasında vardır. Ama dünyaca ünlü, zirve yapmış bu Amerikan üniversitelerine nasıl ulaşılır?

Yurtdışında Ücretsiz Okuyabileceğiniz 10 Üniversite

Yurtdışında üniversite okuyabilmek birçok öğrencinin hayali. Ancak eğitim ve yaşam masrafları gibi nedenlerden dolayı bu hayali gerçekleştirmek pek mümkün olmuyor.

Yurtdışında Eğitim Almak için Bilinmesi Gereken 10 Şey

Yurtdışı eğitim konusunda uzman olan yayımcı ve fuarcılar, sizin için yurtdışında eğitim ile ilgili en sık sorulan 10 soruyu bir araya getirdi.

En Fazla Yabancı Öğrenci Kabul Eden 10 Amerikan Üniversitesi

Bazen hepimiz keşke Amerikan vatandaşı olsam da Amerikan üniversitelerine daha kolay kabul alsam diye düşünürüz. Ama bu yazıda göreceğiniz 10 Amerikan üniversitesi çok sayıda yabancı öğrenci barındırıyor.

Yurtdışı Eğitim Planınızı Yaptınız mı?

Özellikle üniversite ve lisansüstü eğitimlerde yurtdışında eğitim almak ön plana çıkmaya başladı. Yurtdışında lise okuma isteği ise son yıllarda hızlı bir artış göstermekte.

Yurtdışında Eğitim Araştırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Eğitimini daha iyi koşullarda ve yurtdışında almak isteyenler için yurtdışı eğitim seçeneği için çok sayıda farklı ülke seçeneği arasından seçim yapılabilir.

Kanada Üniversite Eğitimi

Üniversite eğitimini yurtdışında almak isteyenler Kanada eğitim imkanları ile daha iyi koşullarda eğitim alma imkanına sahip olabilirler.

Bosna Hersek Üniversitelerinde Sınavsız Kabul ile Eğitim Alabilirsiniz

Türk öğrenciler Bosna Hersek üniversitelerine sınavsız kabul edildiği gibi Türkçe eğitim de alabiliyorlar.

Başarılı Bir ‘Personal Statement’ Nasıl Yazılır?

Amerikan üniversiteleri yurtdışında lisans düzeyinde üniversiteye başvuran ve kabul alan öğrencilerin en başarılı personal statement örneklerini yayınlandı.

Almanya’nın En İyi 10 Üniversitesi

Yurtdışında üniversite eğitimi denince akla ilk gelen ülkelerden biri Almanya’dır. Almanya’nın en iyi 10 üniversitesine biraz daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Yurtdışında Lise Eğitimi Almanın 10 Avantajı

Yurtdışında lise eğitimi almak ülkemizde çok yaygın değilken son yıllarda artan avantajları ile öğrencilerin daha çok tercih ettiği bir uygulama haline geldi.

İngiltere’de Yüksek Eğitim Almanız için 10 Neden

İngiltere, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. İngiltere'yi yüksek eğitimde bu denli cazip yapan 10 neden.

Üniversiteden Mezun Olmadan Yapmanız Gereken 15 Şey

Öğrencilik, hayatta belki bir daha geri gelmeyecek muhteşem bir şey! Peki o zaman ne yapmalı? İşte mezun olup gitmeden önce mutlaka yapmanız gereken 15 şey.

Lise Öğrencilerinin Yurtdışına Gitme Eğilimi Son 3 Yılda Arttı!

Türkiye'de yabancı liselerde okuyan gençler arasında yurtdışına gitmek isteyenlerin oranı son üç yıldır artış gösteriyor.

CWUR Dünyanın En İyi 1000 Üniversitesini Sıraladı!

CWUR, dünyanın en iyi 1000 üniversitesini belirledi. ABD'den 224, İngiltere'den 65, Türkiye'de eğitim veren 10 üniversite listede yer aldı.

İsveç’te Eğitim Almanız için 10 Harika Neden

Dünyanın en iyi üniversitelerine sahip İsveç'te başarılı eğitim geleneğinin bir parçası olmanız için 10 muhteşem neden.

Okul Öncesinden Üniversiteye Amerikan Eğitim Sistemi

Amerikan eğitim sistemiyle Türk eğitim sistemini karşılaştırabileceğiniz, ABD eğitim sisteminin okul öncesinden üniversiteye kadar olan detaylı araştırması.

İngiltere’de Eğitim Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

İngiltere’de eğitim mi? Harika fikir! İngiliz üniversitelerinde fantastik kampüs etkinlikleri, dünyaca ünlü eğlence hayatı ve eğitimi sayesinde sıkıcı hiçbir anın olmayacak.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

EDUMAG HAKKINDA NE DİYORLAR ?

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin