Yurtdışında Üniversite Hakkında

Yurtdışında Üniversite Hakkında
Yurtdışında üniversite eğitimi hakkında; başvuru kabul sürecinden, program bitimine dek faydalanabileceğiniz tüm içeriklerdir.

Başarılı Bir ‘Personal Statement’ Nasıl Yazılır?

Amerikan üniversiteleri yurtdışında lisans düzeyinde üniversiteye başvuran ve kabul alan öğrencilerin en başarılı personal statement örneklerini yayınlandı.

Almanya’nın En İyi 10 Üniversitesi

Yurtdışında üniversite eğitimi denince akla ilk gelen ülkelerden biri Almanya’dır. Almanya’nın en iyi 10 üniversitesine biraz daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Yurtdışında Lise Eğitimi Almanın 10 Avantajı

Yurtdışında lise eğitimi almak ülkemizde çok yaygın değilken son yıllarda artan avantajları ile öğrencilerin daha çok tercih ettiği bir uygulama haline geldi.

İngiltere’de Yüksek Eğitim Almanız için 10 Neden

İngiltere, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. İngiltere'yi yüksek eğitimde bu denli cazip yapan 10 neden.

Üniversiteden Mezun Olmadan Yapmanız Gereken 15 Şey

Öğrencilik, hayatta belki bir daha geri gelmeyecek muhteşem bir şey! Peki o zaman ne yapmalı? İşte mezun olup gitmeden önce mutlaka yapmanız gereken 15 şey.

Lise Öğrencilerinin Yurtdışına Gitme Eğilimi Son 3 Yılda Arttı!

Türkiye'de yabancı liselerde okuyan gençler arasında yurtdışına gitmek isteyenlerin oranı son üç yıldır artış gösteriyor.

CWUR Dünyanın En İyi 1000 Üniversitesini Sıraladı!

CWUR, dünyanın en iyi 1000 üniversitesini belirledi. ABD'den 224, İngiltere'den 65, Türkiye'de eğitim veren 10 üniversite listede yer aldı.

İsveç’te Eğitim Almanız için 10 Harika Neden

Dünyanın en iyi üniversitelerine sahip İsveç'te başarılı eğitim geleneğinin bir parçası olmanız için 10 muhteşem neden.

Okul Öncesinden Üniversiteye Amerikan Eğitim Sistemi

Amerikan eğitim sistemiyle Türk eğitim sistemini karşılaştırabileceğiniz, ABD eğitim sisteminin okul öncesinden üniversiteye kadar olan detaylı araştırması.

İngiltere’de Eğitim Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

İngiltere’de eğitim mi? Harika fikir! İngiliz üniversitelerinde fantastik kampüs etkinlikleri, dünyaca ünlü eğlence hayatı ve eğitimi sayesinde sıkıcı hiçbir anın olmayacak.

Yurtdışında Üniversite Okumanız için 5 Sebep!

Yurtdışında üniversite eğitimi alan öğrenciler, Türkiye'de olduğundan daha farkları imkanlara ve çeşitli haklara sahip olabiliyorlar. İşte bunlardan birkaçı.

IELTS Amerika’da Geçerli Mi?

Amerika’da eğitim görmek için gerekli İngilizce dil becerinizin olduğunu kanıtlamak için IELTS geçerli mi? Amerika’daki üniversiteler IELTS kabul ediyor mu?

2016-2017 Dünya Sıralamasına Göre İrlanda’nın En İyi 8 Üniversitesi

Dünyanın en güvenilir üniversite sıralamasından biri olan QS, 2016-2017 Dünya Üniversiteleri Sıralaması'nı açıkladı. İrlanda'nın en iyi 8 üniversitesi şu şekilde:

video

Amerika’da Üniversite Sohbeti: TOEFL & IELTS, İngilizce Öğrenmek, Staj

Amerika'da üniversite okumakla ilgili sohbet ettik, kendi deneyimlerimizden, staj yapmaktan, İngilizcenizi geliştirmek için yapabileceklerinizden bahsettik.

video

Yurtdışında Okumak/Yaşamak Soru-Cevap

Kardeşim Bige'yle birlikte çok sorulan sorulardan yola çıkarak yurtdışında okumak ve yaşamakla ilgili deneyimlerimizi paylaştık.

Yurtdışı için Eğitim Rehberi

Hem genel hem de ek yerleştirmede şansını deneyip, istediği üniversiteyi kazanamayanlar için bir yol daha var: Yurtdışında üniversite eğitimi

Amerika’da En İyi 20 Üniversite Kampüsü

İlham alabileceğimiz bir ortam, huzurlu olabileceğimiz bir çevrede üniversite eğitimi alabilmeniz için Amerika'da bulunan en iyi 20 üniversite kampüsünü derledik.

Dünyanın En İyi Üniversitesi Değişti!

Dünyanın en iyi üniversitesi değişti... Times Higher Education'ın yeni listesine göre dünyanın en iyi üniversiteleri sırasıyla şu şekilde.

Yurtdışında Eğitimin Avantajları ve Burs İmkanları

Yurtdışı eğitiminin başlıca avantajları neler? Yurtdışında burs fırsatlarını değerlendirmek isteyen öğrenciler neler yapmalı?

Fulbright Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Bursu

Fulbright Türkiye Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Bursu, kariyerlerinin başında çeşitli alanlardan mezun olan bireylere yönelik dokuz ay süreli bir burs programıdır.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

EDUMAG HAKKINDA NE DİYORLAR ?

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin