Yurtdışında Yaşam Hakkında

Ana Sayfa Yurtdışında Yaşam Yurtdışında Yaşam Hakkında
Ülke ve şehirler hakkındaki doğru bilinen yanlışlar, yurtdışında yaşamınızı kolaylaştıracak önemli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Meraklısına ve Almak İsteyenlere Batının 10 İyi Yanı

Batıda yaşanır abi ya! diye bir söz vardır ya. Gidip görünce hak vereceğiniz Batının 10 iyi yanı listesine gelin birlikte bakalım.

Yurtdışı Eğitim Üzerine Söylenmiş 10 Efsane ve Söylenti

Yurtdışında eğitim ile ilgili birçok etrafta dolanan birçok efsane var. Bu sizler için önemli bir yaşam kararı ve bunu söylentilere kesinlikle dayandırmamalısınız.

Yurtdışında Staj Nasıl Bulurum? Ücretsiz Etkinliğe Katıl, Hemen Öğren!

Yurtdışında staj bulma sürecinde karşılaşacağın zorlukları merak ediyor musun? İşte sizlere yurtdışında staj konusunda destek verecek bir etkinlik!

Alaska Hakkında 10 İlginç Gerçek

ABD'nin ana karadan ayrık ve uzakta olan, ilginç gerçekleriyle Alaska hakkında bir takım bilgilere değineceğim.

ABD’de Yeşil Kart Çekilişine Başvurular Başladı! Green Card Başvuruları Ne Zaman, Nasıl Yapılır?

Amerika’da çalışma ve yaşama hakkı veren, bir süre sonra da ABD vatandaşı olmanın yolunu açan ‘Yeşil Kart‘ (Green Card) 2019 çekilişi için başvurular başladı.
video

Türk Erkekleri ve Amerikalı Erkekler Arasındaki 7 Fark

Work and Travel ile 4 ay boyunca Amerika'da bulundum. Bu süre içerisinde Amerikalı Erkekler ile Türk Erkekleri arasındaki farkları sizlerle paylaştım!
video

Türk Kızları ve Amerikalı Kızlar Arasındaki 7 Fark

Work and Travel kapsamında 4 ay boyunca Amerika'da bulundum. Bu süre içerisinde gözlemlediğim Amerikalı kızlar ile Türk kızları arasında gördüğüm farkları paylaştım.

Litvanya’da AIESEC Günlüğüm: Dünya Vatandaşı Oldum!

Litvanya'da AIESEC anılarımı sizlerle paylaşmak için buradayım. Her öğrencinin yapması gereken AIESEC ile neler yaşayabileceğinizi göstermek istedim.

Rusya Hakkında Bilmediğiniz 10 İlginç Gerçek

Rusya deyince çoğumuzun aklına dondurucu soğuklar, votka, güzel kızları vs. gelir. Peki dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip ülkesi hakkında başka ne biliyoruz?

Dünyanın En Huzurlu 10 Ülkesi

163 ülkeyi güvenlik, istikrar, çatışmalar ve insan hakları ihlalleri vs. gibi pek çok kriteri göz önüne alarak sıralayan endeksin zirvesinde bu yıl da İzlanda var.
video

Zengin Amerikan Mahallesi l Amerikan Evleri ve Okyanus

Work and Travel ile Amerika'ya geldim! Buradaki zengin Amerikan mahalleleri, Amerikan evleri ve okyanus bölgesini sizlere göstermek için bir video hazırladım.

Dünya Turuna Çıkmayı Düşünenlere… Dünya Gerçekten Bize Mi Güzel?

Yolculuk yapmayı yolda öğreniyorsunuz. Dünyanın pahalı olmadığını, az bir bütçe ile de olsa gezebileceğini görüyorsunuz. Tabi ki böyle gezmenin zorlukları da var.

Birleşik Krallık’ın En İlginç Yasakları

İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'nın içinde bulunduğu Birleşik Krallık'taki en ilginç yasakları sizler için derledim.

Yurtdışında Çalışmanın En Zor Yönleri

Bu güne kadar yurtdışında çalışmanın olumlu yanlarından, nelerin Türkiye’den farklı olduğundan bahsettim. Bu yazımda da biraz bu yaşamın can sıkabilen noktalarından bahsedeceğim.

Dünyanın En Mutlu Ülkeleri Belli Oldu!

SDSN'in raporuna göre dünyanın en mutlu ve en mutsuz ülkeleri belli oldu. Bakın Türkiye kaçıncı sırada.

Dünyanın En Güvenli 10 Ülkesi Açıklandı!

60 ülkede 16 bin kişiye sorularak gerçekleştirilen dünyanın en güvenli ülkeleri araştırmasına göre, yeryüzündeki en güvenli ülkelerin çoğu Avrupa'dan oldu.

Malta’nın “Penceresi” Fırtınaya Yenik Düştü!

Malta'nın önemli simgelerinden Azur Penceresi şiddetli fırtınanın ardından yerle bir oldu. Azure Window olarak bilinen doğal harika, Game of Thrones'da da gösterilmişti.

Yaşamak için En İdeal Şehir ve Ülkeler Hangileri?

En çok hangi kelimelerin arandığını gösteren Google Trends verilerine göre, referandum ertesinde Kanada'ya taşınmak başlığıyla yapılan aramalarda %230 artış oldu.

Mezuniyetten Sonra İş Bulmanıza Yardımcı Olacak 9 İpucu

Dünyanın hangi ülkesinde olursanız olun, eğer öğrenciyseniz üniversiteden mezun olduktan sonra iş bulma gibi ortak bir sorunla karşı karşıyasınız demektir.

Erasmus+ Kapsamında Viyana’da Staj Yapan Öğrenciler Döndü

Lise öğrencileri, Erasmus+ program doğalgaz tesisatçılığı Avrupa Stajı kapsamında Avusturya’nın Viyana Şehrinde 20 günlük staj çalışmalarını tamamladı.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin