Yurtdışında Yaz Okulu Hakkında

Ana Sayfa Yurtdışında Yaz Okulu Yurtdışında Yaz Okulu Hakkında
5-18 yaş arası öğrencilerin kişisel gelişimine fayda sağlayacak, yaz okulu programları ve aktiviteleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

6 Adımda Yurtdışı Eğitim Planı

Kariyer hedefleri ülke sınırlarını aşanlar için başvuru heyecanı devam ediyor. Eğitim uzmanları, geleceğini planlamak isteyenlere yol haritası çıkarttı.

Geleceğiniz için Dev Bir Adım Atın!

Her gün yeni bir kararın alındığı eğitim sistemimiz, son zamanlarda hiç olmadığı kadar belirsiz. Bu durum pek çok aileyi ve öğrenciyi yurtdışı alternatiflere yönlendiriyor.

Çocuğumu Yaz Kampına Yollamalı Mıyım?

Çocuğunun yaz tatilinde bilgisayar başında geçirmesi yerine sanat, spor ve doğa ile iç içe olmasını isteyen ebeveynler her yıl yaz kampları arayışı içerisine giriyor.

Avrupa’da 26 Ülke Arasında 24. Sıradayız. İngilizce Eğitiminde Nerede Yanlış Yapılıyor?

İngilizceyi konuşma veya anlama konusunda Türkiye, 72 ülke arasında 51’inci sırayla durumu vahim olan ülkeler arasında ne yazık ki.

Kanada’da Lise Eğitimi İmkanı

Kanada’da lise değişim kapsamında lise eğitimi alan öğrenciler, kendi ülkelerine döndüklerinde, kaldıkları yerden eğitimlerine devam edebiliyorlar.

Yurtdışında Eğitim Ne Kazandırır?

Günümüzün dinamik ve hızlı gelişmeye devam eden dünyasında eğitim ve eğitimli bireyler en önemli yere sahip.

Yaz Tatilinde Dil Öğrenmek Çok Kolay!

Toplumların birbirleri ile yakınlaşmaları ve birbirleri hakkında bilgi sahibi olmaları geleceğin dünyasının nasıl şekilleneceğine dair umut verici bir eylemdir.

11 Yaşındaki Yaz Okulu Öğrencisinin Amerika’da Yaşadığı 11 Şey

11 yaşında sandaletimin içine çorap giyiyorum ama Amerika'ya gitmişim dil eğitimi almaya. Herkes bir şey söylese de istekliydim; İngilizce öğrenmeye ve gezmeye..

Lise Eğitiminde Yurtdışı da Bir Seçenek

Artık yurtdışında eğitim deyince akla sadece yükseköğretim gelmiyor. Dünyada özellikle lise düzeyinde de binlerce öğrenci eğitim için yurtdışını tercih ediyor.

Dünyanın En İyi Liseleri Türkiye’ye Geliyor!

Türkiye’de yurtdışında eğitime ilgi artıyor. Son yıllarda yurtdışı eğitim fuarlarında en az üniversiteler kadar, liseler de dikkat çekmeye başladı.

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarında Burs ve Özel İndirimler Sizi Bekliyor

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları Başlıyor! Daha iyi bir iş, daha iyi bir maaş ve daha iyi bir gelecek isteyen gençler, yurtdışında eğitim almak için yollara düşüyor.

Gençler Sosyal Medyada Yurtdışı Eğitim Kazanmak için Yarışacak!

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları kapsamında gençler sosyal medya yarışmalarıyla yurtdışında eğitim kazanma şansı yakalayacak.

Liseliler için ‘Londra Yaz Okulu’ Başlıyor

Londra'da bir kampüsü bulunan Nişantaşı Üniversitesi, İngiltere'nin en prestijli okulları arasında gösterilen London School of Academics (LSE) ile iş birliği yaptı.

Yazı Boş Geçirme, AIESEC ile Yurtdışında Gönüllü Ol!

Dünyanın genç liderler yetiştiren en büyük öğrenci organizasyonu AIESEC hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için hazırladım.

video

Neden Yurtdışında Eğitim Almalısınız?

Bu videomda sizlere yurtdışında eğitim almanın bizlere sağladığı avantajlarından bahsettim.

video

Yurtdışına Gidiş Süreci ve Yaşam

Yurtdışına çıkmadan önce aklımızda bulunması gerekenler, yurtdışına gidiş süreci ve yurtdışında yaşama dair kısa ve öz bilgiler içeren videom.

Liseyi Yurtdışında Okumak için Bilmeniz Gereken Her Şey!

Lise düzeyinde yurtdışı eğitimin önünü açan farklı gelişmeler oldu. Liseyi yurtdışında okumak isteyenlerin bu konuda bilmesi gereken her şeyi sizin için hazırladık.

Yurtdışında Lise Eğitimine Rekor Başvuru Var!

30. kez kapılarını açmaya hazırlanan IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları; bu yıl lise düzeyindeki eğitim kurumlarına rekor seviyede ilgi olduğunu açıkladı.

Yurtdışında Yaz Okuluna Gidebileceğiniz En İyi 5 Şehir

6- 19 yaş arası öğrenciler yaz tatilini boşa geçirmek yerine yurtdışında 3-4 haftalık eğitimlerle iyi bir deneyim arayışına yönelirler. Bunu yaşayabilecekleri en iyi şehirler şu şekilde.

Yaz Okulu Seçiminde Lokasyon ve Konaklama Kriterleri Nelerdir?

Yaz okulunda lokasyon ve konaklamaya karar verilirken dikkat edilmesi gereken hususlar.

BU KONU İLE İLGİLİ SORU-CEVAPLAR

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin