İsim
Burak Aydın
Hakkında
StudyZONE Yurtdışı Eğitim Danışmanı

YAZARIN İÇERİKLERİ

Work and Travel Mı Dil Okulu Mu?

Öncelikle bu 2 program da kesinlikle her öğrencinin öğrencilik hayatları bitmeden en az 1 kere katılması gereken programlardır. Fakat ikisi arasında çok temel ve keskin farklılıklar bulunmaktadır. Bu nedenle yurtdışı eğitim planları yapan bir öğrencinin öncelikle kendi istek ve beklentilerini iyi analiz etmesi, programların gerekliliklerini iyi öğrenmesi ve ona göre bir tercih yapması gerekmektedir. Gelin […]

Amerika Maine Eyaletinde Work&Travel Yapmanız İçin En Önemli 4 Neden

Maine Eyaleti Amerika’nın kuzeydoğusunda yer alır. New England diye tabir edilen bölgede yer alan Maine, güneyinde New Hampshire,batısında Atlantik Okyanusu, kuzeyinde ise Kanada’ya komşudur Maine coğrafyası, Stephen King’in romanlarına devasa hayalet ve canavarların saklandığı ormanlarıyla konu olmuştur. Mavinin ve yeşilin başkenti gibi olan Maine’i, özellikle sonbahar aylarında dökülen yaprakların oluşturduğu renk cümbüşüyle görülesi yerler arasında […]

Polonya’da Mimarlık Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Polonya son yıllarda gelişen ekonomisi ve köklü üniversiteleriyle mimarlık eğitimi için öğrencilerin en çok tercih ettikleri ülkeler arasındadır.

Peç Üniversitesi’nde Eğitim Almanız için 10 Neden

Macaristan'ın en eski üniversitesi olan Peç Üniversitesi, ülkenin en büyük 2. şehrinde yer alır.

Avrupa’nın En İyi Business Okullarından IBS Hakkında 10 Bilgi

Ekonomi ve finans alanlarında kariyer hedefi olan öğrenciler neden IBS, yani International Business School tercih etmeli açıkladım.

Almanya’da Üniversite Okumanız için 10 Neden

Eğitimin önemini çok iyi kavramış, tarih boyunca zirveye oynamış olan Almanya'da üniversite eğitimi almanın önemini açıkladım.

Polonya’da Üniversite Eğitimi Rehberi

650 yıldan beri uzun bir eğitim geçmişine sahip olan Polonya, Avrupa’nın en genç popülasyonuna sahip ve gelişmekte olan ülkelerinden bir tanesidir. Yurtdışında üniversite eğitimi düşünen öğrencilerin öncelikli değerlendirdiği ülkelerden biri de Polonya’dır. Ekonomik, kaliteli ve kolay ulaşılabilir olduğu için Polonya, üniversite eğitiminde öğrencilerin en büyük tercihlerinden biridir. Bunda, Polonya’nın YÖK ve AB tanınırlığı olan birçok […]

Yurtdışında Tıp Eğitimi Almak İsteyenlere 10 Tavsiye

Tıp eğitimi diğer alanlardan ayrı olarak iyi eğitim alınması gereken önemli bir bölümdür. Siz değerli yurtdışında tıp eğitimi almak isteyen doktor adaylarına 10 tavsiyemi sıralayacağım.

Polonya’da Üniversite Eğitimi Hakkında 5 Bilgi

650 yıllık köklü bir eğitim sistemi ve kalitesi ile Polonya'da üniversite eğitimi almak dünyanın her yerinden öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Macaristan’da Üniversite Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Macaristan'da üniversite eğitimi, gerek Macaristan'ın konumu itibariyle, gerekse eğitime yaptığı yatırımlar ile Avrupa Birliği'nin yükselen yıldızlarından bir tanesidir.

Çekya’da Üniversite Okumanız için 10 Neden

Franz Kafka'nın memleketinde kariyer hedeflerine ulaşmak için fırsatlar ülkesi Çekya'da üniversite eğitimi almanızı gerektiren 10 nedeni sizler için sıraladım.

Ücretsiz Tıp Eğitimiyle Her Yıl Gittikçe Popülerleşen Ülke: Çekya

Çekya, ücretsiz tıp eğitimi ile daha kaliteli bir eğitim ve gelecek için birçok öğrencinin ilgisini üzerine çekiyor.

Work and Travel’a Erken Kayıt Olmanın 8 Avantajı

Work and Travel'a erken kayıt olarak çeşitli fırsat ve avantajlarından yararlanabilirsiniz. İşte, Work&Travel'a erken kayıt olmanın 8 artısı.