İsim
Doğukan Helvacı
Hakkında
Work and Travel / Erasmus / Dil Eğitimi / @workandtravelswt @macerarehberiniz
Web Sayfası
https://www.youtube.com/channel/UCNzmHMlVzPE1zOMsy8PTZ3g

YAZARIN İÇERİKLERİ

İngilizce Geliştirmek için Dizi ve Film Önerileri

İngilizce seviyenize göre hangi dizi ve filmleri tavsiye ettiğimi açıkladım.

Work and Travel: Hayatımda Aldığım En İyi Karar

Herkesin yola çıkacağı doğru bir zaman vardır. Kendini keşfetmeye başladığın ve daha fazla keşfetmek istediğin de ortaya çıkıyor. Benim hikayem Work and Travel şöyle başlıyor.

12 Adorable Places to Visit in Canada

Canada has a lot of beautiful places to visit in every season. Nature beauties, historical places and even more man-made structures. Here you can find the best places to visit in Canada.

Work and Travel’a Gidenlerin Yorumları

Work and Travel'a gidenlerin birçoğu yorumlarını paylaşırken birçoğu da fotoğraflarıyla anılarını süslemektedir.İşte Work and Travel'a gidenlerin yorumları.

Amerika Rüyası Sona Eren Work and Travel Mağdurları!

Work and Travel pişmanlık mıdır? Yoksa Work and Travel'a giden herkes mutlu mu dönüyor? İşte Amerikan Rüyası sona eren Work and Travel mağdurları.

Instagram’da Like Patlaması Yaratacak Amerika’daki 18 Yer

New York ve Los Angeles gibi şehirlerde herkes Instagram fotoğrafı paylaşıyor. Amerika'daki bu gizli yerler Instagram fotoğraflarınıza like yağdıracak.

İyi Bir Kariyer için Öğrenciyken Yapılması Gereken 10 Şey

Üniversite yıllarının en güzel döneminde iyi bir kariyer için yapmanız gerekenleri sıraladık. İşte öğrenciyken yapılması gereken şeyler.

Yurtdışından Telefon Getirenlerin Mutlaka Bilmesi Gereken 3 Şey

Yurtdışından telefon getirmenin çok moda olduğu günümüzde birçok kişi yaptığı hatalardan dolayı telefonu ülkeye getirmekte ve kayıt etmekte sorun yaşıyor.

Dünyanın En ”Cool” Kanyonuna Seyahat : Antilop Kanyonu

16 yaşındayken hayalini kurduğum Antilop Kanyonu gezi yazımı sizlerle paylaştım. Antilop Kanyonu hakkında bilgi ve tavsiyeler verdim.

Work and Travel Milyoneri!

Bu yazımda Work and Travel ile gittiğim Amerika'da parayı nasıl kazandığımı anlatacağım ve Work and Travel adaylarına tavsiyeler vereceğim.

Work and Travel Hayaller ve Hayatlar Arasındaki İnce Çizgi

Work and Travel hayalleriyle Amerika'da harika zaman geçirmek isteyen binlerce kişiden biri de sizsiniz. Peki gerçekten hayalleriniz gerçek olacak mı?

Amerika’da Araç Kiralarken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Husus

Work and Travel ila Amerika'ya giden öğrencilerin hemen hepsi araç yolculuğu yapmakta. Ancak, Amerika'da araç kiralarken dikkat edilmesi gereken birçok husus var.

Amerika’da Work and Travel Yaparken Survivor Hayatı Yaşayabilirsiniz!

Work and Travel'a gittiğinizde Orta Amerika'da iyi paralar kazanabilirsiniz arkadaşlar doğru fakat gelirken Survivor hayatı da yaşayabilirsiniz.

Work and Travel’da İlk Haftalar Her Zaman Zor Geçer

Work and Travel'da ilk haftalar her zaman zor geçer. Dil seviyeniz ne olursa olsun bunu hissedeceksiniz. İş değiştirmeyi, hatta Türkiye'ye geri dönmeyi düşüneceksiniz.

Work and Travel Yapacakların Dikkat Etmesi Gereken 7 Durum

Amerika'ya gitmek için geri sayıma başlayan Work and Travel öğrencilerine ne tür konulara dikkat etmeleri gerektiği hakkında bilgilendirme yapmak istedim.

Dünyadaki Tüm Havaalanlarının Wi-Fi Şifreleri Burada

Türk mühendis Google Maps haritası ile dünyadaki tüm havaalanlarının wi-fi şifrelerini yayınlayarak tüm gezginlere çok güzel bir kıyak geçti.

Work and Travel Vergi İadesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Amerika'dan döndükten sonra Work and Travel vergilerimizi nasıl aldığımızı, kaç gün sürdüğünü, ne kadar kesinti olduğunu anlattık.

Amerika Vizesi Almak Çok Kolay!

Amerika'da dil okulu ve Work and Travel planı olan herkesin ilk önce Amerika vizesi alması gerekiyor. İşte Amerika vizesi almanızı kolaylaştıracak yollar.

Erasmus Pişmanlıktır!

Şimdi napayım yıkayım mı Erasmus hayallerinizi? Vazgeçireyim mi sizleri? Napacaksınız sınava girmekten mi vazgeçeceksiniz? Siz de Work and Travel yapın canım!

Dil Okulu mu? Work and Travel mı? Yoksa Erasmus mu?

Work and Travel, dil eğitimi ve Erasmus deneyimlerimden yola çıkarak bu programların en iyi yönlerini sizler için ortaya çıkardım.