İsim
EDUMAG
Hakkında
EDUMAG size keyifli ve yararlı yurtdışı eğitim içerikleri sunan bir sosyal içerik platformudur.

YAZARIN İÇERİKLERİ

2019’da EDUMAG’da En Çok Okunan 10 İçerik

EDUMAG'da sizler için oluşturulan yüzlerce içerik arasından 2019 yılında yazılmış ve en çok okunan 10 içeriği derledik.

2018’de EDUMAG’da En Çok Okunan 10 İçerik

Keyifli ve güncel yurtdışı içerikleri arasından 2018'de en çok okunanları sıraladık.

2016 Yılında EDUMAG’da En Dikkat Çeken 10 İçerik

EDUMAG olarak 2016 yılında sizinle birçok içerik yayınladık. Bu içerikler arasından, en çok beğenilen, en çok okunan ve en çok paylaşılanları sizin için derledik.

EDUMAG Ulusal İçerik Yarışması Sonuçları

EDUMAG Ulusal İçerik Yarışması 2016 yarışma sonuçları açıklandı. İşte toplamda 100.000 TL değerinde ödülün dağıtıldığı yarışmamızın kazananları.

EDUMAG Ulusal İçerik Yarışması Finalistlerini Açıklıyoruz!

EDUMAG Ulusal İçerik Yarışması’nda ”Finalistlerin Belirlenmesi” sürecinin ardından ilk finalistler açıklandı!

EDUMAG Ulusal İçerik Yarışması’nda Ödüllere Doğru!

15 kategoriden toplamda 45 kazananın çıkacağı EDUMAG Ulusal İçerik Yarışması'nda artık sona yaklaşıyoruz.

Dünyanın En İyi Üniversitesi Değişti!

Dünyanın en iyi üniversitesi değişti... Times Higher Education'ın yeni listesine göre dünyanın en iyi üniversiteleri sırasıyla şu şekilde.

Fulbright Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Bursu

Fulbright Türkiye Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Bursu, kariyerlerinin başında çeşitli alanlardan mezun olan bireylere yönelik dokuz ay süreli bir burs programıdır.

Yurtdışı Eğitim Bursları

Yurtdışı eğitim için verilen tüm yurtdışı eğitim burslarını buradan bulabilir ve burs başvuru formlarına ulaşabileceğiniz web sitelerine ulaşabilirsiniz.

Chevening Burs Programı 2017/18 Dönemi Başvuruları Başladı!

Birleşik Krallık'ta yüksek lisans fırsatı sağlayan Chevening Burs Programına 2016/17 akademik yılı için başvuruları başlamış olup, son başvuru tarihleri açıklandı.

Yurtdışında Öğrenim Görmek İsteyen Öğrenciler Dikkat!

YÖK, yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrencilerin mağdur olmaması için, yurtdışı diplomalarının Türkiye'de de geçerli sayılması için çalışmalar yaptı ve bu konuda bir duyuru yayımladı.

Yurtdışında Üniversite Eğitimi için Öneriler

Yurtdışında üniversite okumaya gitmeden önce bazı bilgiler edinmek eğitim döneminizde zaman kaybı yaşamamanızı ve daha hesaplı eğitim almanızı sağlayabilir.

Türkiye’deki Gelişmeler AB Bursunu İptal Ettirdi

Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen ve Türkiye’nin AB üyeliğini desteklemesine katkı sunan ‘Jean Monnet Burs Programı’ önümüzdeki yıl için Türkiye’de yaşanan ‘son gelişmeler’ gerekçe gösterilerek iptal edildi.

OHAL Döneminde Yurtdışına Çıkarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

OHAL durumunda yurtdışına çıkışlarla ilgili getirilen bir dizi zorunluluk ilanla birlikte artmış oldu. OHAL döneminde yurtdışına uçuşlarda bilinmesi gereken prosedürler şöyle.

2017-2018 Akademik Yılı Hubert H. Humphrey Burs Başvuruları

Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu 2016-2017 akademik yılı Hubert H. Humphrey Programı için burs başvurularını kabul etmeye başladı. İşte detaylar...

LILA Dil Okulu – Liverpool

İngiltere'nin Liverpool şehrinde bulunan LILA Dil Okulu'nda dil eğitimi alan öğrenciler, dil okulu ve Liverpool'u neden tercih ettiklerini anlatıyor.

Yurtdışında Üniversite Okumak İsteyenlere Müjde! YÖK’ten Yurtdışı Denklikte ‘Baraj’ Düzenlemesi

YÖK, öğrencilerin yurt dışındaki üniversitelere ÖSYM'nin yaptığı YGS ve LYS'ye veya muadil sınavlara girmeden başvurabilmeleri için koyduğu dünya sıralamalarındaki ilk 500'e girme barajını, bine çıkardı.

ESE Dil Okulu – Malta

Malta'da bulunan ESE (European School of English) dil okulunda dil eğitimi alan öğrencilerin okul ve ülke hakkındaki yorumları.

Atlas Dil Okulu – Dublin

İrlanda Dublin'de bulunan Atlas Language School'da dil eğitimi alan öğrencilerin Atlas'ı ve Dublin'i neden tercih ettiklerini açıklıyorlar.

Embassy English Dil Okulu – Melbourne

Embassy English dil okulunun Avustralya'daki Melbourne merkezinde eğitim alan öğrencilerin yorumları.

Kaplan International Dil Okulu – Cambridge

Kaplan International dil okulu'nun Cambridge Merkezi'nde okuyan öğrenciler, okul ve şehir hakkında bazı bilgiler veriyor.

EC English Dil Okulu – Malta

EC English dil okulunun Malta’daki merkezi için hazırlanan videosu.

EC English Dil Okulu – Brighton

EC English dil okulunun İngiltere'deki Brighton merkezi için hazırlanan videosu.

ILAC Dil Okulu – Toronto

Kanada'nın en iyi dil okullarından ILAC'ın Toronto merkezinde çekilen tanıtım videosu.

LAL Dil Okulu – Londra

LAL dil okulu, Londra'da dil eğitimi alabileceğiniz en iyi dil okullarından biridir. İşte okul binasından görüntüler ve okul yetkililerinin yaptığı yorumlar.

EC English Dil Okulu – Boston

EC English dil okulunun Amerika'daki Boston merkezi için hazırlanan videosu.

EDUMAG Ulusal İçerik Yarışması’nda ”İçerik Ekleme” Süreci Başladı!

EDUMAG Ulusal İçerik Yarışması'nda ''İçerik Ekleme'' süreci, 22 Haziran itibariyle resmen başlamış olup 1 Kasım 2016 tarihine kadar sürecek.

Amerika’ya Gidiş Öncesi Oryantasyon Seminerleri

Amerika’ya bu yaz eğitime gidecekseniz Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen Amerika’ya Gidiş Öncesi Oryantasyon Seminerleri’ne (Pre-Departure Orientation) davetlisiniz. Bu seminerler tüm öğrenci ve velilerine açık olup katılım ücretsizdir. Amerika’da okumaya hazır mısınız? Amerika’ya Gidiş Öncesi Oryantasyon Seminerlerinde bilgi verilecek konular: Gitmeden önce resmi işlemler (Öğrenci Vizesi başvurusu) Sağlık sigortası ve aşılar Yolculuk planlama, götürül(mey)ecekler Amerika’da […]

Work and Travel İşlerinden Cankurtaranlığa İlgi Artıyor!

Work and Travel'da cankurtaranlık (lifeguard) yapan gençlerin sayısı her geçen sene daha da artıyor! Bu yılki tahmini rakam beklenenden daha yüksek!

EDUMAG’da İçerik Nasıl Hazırlanır?

EDUMAG'a giriş yaptıktan sonra içerik hazırlamaya başladığınızda sırasıyla nasıl ilerlemeniz gerektiğini buradan inceleyebilirsiniz.

Başlık Neden Çok Önemli?

EDUMAG'da hazırladığınız içeriklerinizin daha çok tık almasını sağlamanız için en önemli kriter başlıklardır. Başlık atarken değerlendirmeniz gereken hususlar.

EDUMAG’da Video Nasıl Hazırlanır?

EDUMAG'a giriş yaptıktan sonra video eklemeye başladığınızda sırasıyla nasıl ilerlemeniz gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.

EDUMAG’da İnceleme Nasıl Hazırlanır?

EDUMAG'a giriş yaptıktan sonra inceleme eklemeye başladığınızda sırasıyla nasıl ilerlemeniz gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.

EDUMAG’da Haber Nasıl Hazırlanır?

EDUMAG'a giriş yaptıktan sonra haber eklemeye başladığınızda sırasıyla nasıl ilerlemeniz gerektiğini buradan inceleyebilirsiniz.

EDUMAG’da Galeri Nasıl Hazırlanır?

EDUMAG'a giriş yaptıktan sonra içerik hazırlamaya başladığınızda sırasıyla nasıl ilerlemeniz gerektiğini buradan inceleyebilirsiniz.

İçeriğinize Ana Görsel Belirlerken Dikkat Etmeniz Gereken Unsurlar

EDUMAG'da içerik eklemeye başladıktan sonra her içerik türünde kullanacağınız Ana Görseli belirlerken nelere dikkat etmelisiniz?

Ana Görsel Neden Çok Önemli?

Ana Görsel, EDUMAG'da hazırlayacağınız içeriğin kapak resmidir. Bu görselin neden çok önemli olduğuna açıklık getirdik.

EDUMAG’da Günlük Nasıl Hazırlanır?

EDUMAG'a giriş yaptıktan sonra günlük hazırlamaya başladığınızda sırasıyla nasıl ilerlemeniz gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.

EDUMAG’da Makale Nasıl Hazırlanır?

EDUMAG'a giriş yaptıktan sonra içerik hazırlamaya başladığınızda sırasıyla nasıl ilerlemeniz gerektiğini buradan inceleyebilirsiniz.

İçeriğinize Başlık Oluştururken Dikkat Etmeniz Gereken Unsurlar

İçeriklerinizin birçok kişi tarafından takip edilmesini sağlayacak, en önemli unsur olan, başlıkları nasıl yazmanız gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.

EDUMAG İçerik Standartları

EDUMAG'da hazırladığınız içeriklerin daha çok tık alması ve belli bir düzen sağlamak adına bu standartlara uymanız gerekir.

Animated Gif Hazırlamanızı Kolaylaştıracak 5 Tüyo

Animated gifleri hazırlamak aslında zor değil. Sadece bazı siteleri ve tüyoları bilmek kadar yakın!

İçeriklerinize Görsel Hazırlamada Size Yardımcı 7 Altın Bilgi!

EDUMAG'da içerik hazırlarken kullanacağınız görseller nasıl olmalıdır? Bu görselleri hangi kriterlere göre seçip, nerelerden bulabilirsiniz?