İsim
EDUMAG
Hakkında
EDUMAG size keyifli ve yararlı yurtdışı eğitim içerikleri sunan bir sosyal içerik platformudur.
Web Sayfası
https://www.edumag.net

YAZARIN İÇERİKLERİ

2018’de EDUMAG’da En Çok Okunan 10 İçerik

Keyifli ve güncel yurtdışı içerikleri arasından 2018'de en çok okunanları sıraladık.

2016 Yılında EDUMAG’da En Dikkat Çeken 10 İçerik

EDUMAG olarak 2016 yılında sizinle birçok içerik yayınladık. Bu içerikler arasından, en çok beğenilen, en çok okunan ve en çok paylaşılanları sizin için derledik.

EDUMAG Ulusal İçerik Yarışması Sonuçları

EDUMAG Ulusal İçerik Yarışması 2016 yarışma sonuçları açıklandı. İşte toplamda 100.000 TL değerinde ödülün dağıtıldığı yarışmamızın kazananları.

EDUMAG Ulusal İçerik Yarışması Finalistlerini Açıklıyoruz!

EDUMAG Ulusal İçerik Yarışması’nda ”Finalistlerin Belirlenmesi” sürecinin ardından ilk finalistler açıklandı!

EDUMAG Ulusal İçerik Yarışması’nda Ödüllere Doğru!

15 kategoriden toplamda 45 kazananın çıkacağı EDUMAG Ulusal İçerik Yarışması'nda artık sona yaklaşıyoruz.

Dünyanın En İyi Üniversitesi Değişti!

Dünyanın en iyi üniversitesi değişti... Times Higher Education'ın yeni listesine göre dünyanın en iyi üniversiteleri sırasıyla şu şekilde.

Fulbright Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Bursu

Fulbright Türkiye Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Bursu, kariyerlerinin başında çeşitli alanlardan mezun olan bireylere yönelik dokuz ay süreli bir burs programıdır.

Yurtdışı Eğitim Bursları

Yurtdışı eğitim için verilen tüm yurtdışı eğitim burslarını buradan bulabilir ve burs başvuru formlarına ulaşabileceğiniz web sitelerine ulaşabilirsiniz.

Chevening Burs Programı 2017/18 Dönemi Başvuruları Başladı!

Birleşik Krallık'ta yüksek lisans fırsatı sağlayan Chevening Burs Programına 2016/17 akademik yılı için başvuruları başlamış olup, son başvuru tarihleri açıklandı.

Yurtdışında Öğrenim Görmek İsteyen Öğrenciler Dikkat!

YÖK, yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrencilerin mağdur olmaması için, yurtdışı diplomalarının Türkiye'de de geçerli sayılması için çalışmalar yaptı ve bu konuda bir duyuru yayımladı.

Yurtdışında Üniversite Eğitimi için Öneriler

Yurtdışında üniversite okumaya gitmeden önce bazı bilgiler edinmek eğitim döneminizde zaman kaybı yaşamamanızı ve daha hesaplı eğitim almanızı sağlayabilir.

Türkiye’deki Gelişmeler AB Bursunu İptal Ettirdi

Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen ve Türkiye’nin AB üyeliğini desteklemesine katkı sunan ‘Jean Monnet Burs Programı’ önümüzdeki yıl için Türkiye’de yaşanan ‘son gelişmeler’ gerekçe gösterilerek iptal edildi.

OHAL Döneminde Yurtdışına Çıkarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

OHAL durumunda yurtdışına çıkışlarla ilgili getirilen bir dizi zorunluluk ilanla birlikte artmış oldu. OHAL döneminde yurtdışına uçuşlarda bilinmesi gereken prosedürler şöyle.

2017-2018 Akademik Yılı Hubert H. Humphrey Burs Başvuruları

Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu 2016-2017 akademik yılı Hubert H. Humphrey Programı için burs başvurularını kabul etmeye başladı. İşte detaylar...

LILA Dil Okulu – Liverpool

İngiltere'nin Liverpool şehrinde bulunan LILA Dil Okulu'nda dil eğitimi alan öğrenciler, dil okulu ve Liverpool'u neden tercih ettiklerini anlatıyor.

Yurtdışında Üniversite Okumak İsteyenlere Müjde! YÖK’ten Yurtdışı Denklikte ‘Baraj’ Düzenlemesi

YÖK, öğrencilerin yurt dışındaki üniversitelere ÖSYM'nin yaptığı YGS ve LYS'ye veya muadil sınavlara girmeden başvurabilmeleri için koyduğu dünya sıralamalarındaki ilk 500'e girme barajını, bine çıkardı.

ESE Dil Okulu – Malta

Malta'da bulunan ESE (European School of English) dil okulunda dil eğitimi alan öğrencilerin okul ve ülke hakkındaki yorumları.

Atlas Dil Okulu – Dublin

İrlanda Dublin'de bulunan Atlas Language School'da dil eğitimi alan öğrencilerin Atlas'ı ve Dublin'i neden tercih ettiklerini açıklıyorlar.

Embassy English Dil Okulu – Melbourne

Embassy English dil okulunun Avustralya'daki Melbourne merkezinde eğitim alan öğrencilerin yorumları.

Kaplan International Dil Okulu – Cambridge

Kaplan International dil okulu'nun Cambridge Merkezi'nde okuyan öğrenciler, okul ve şehir hakkında bazı bilgiler veriyor.