İsim
İdil Uğural
Hakkında
StudyZONE Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Web Sayfası
https://studyzone.com.tr/

YAZARIN İÇERİKLERİ

Malta’da Dil Eğitimi Rehberi

Dünyanın en güzel ada ülkelerinden olan Malta'da dil eğitimi hakkında rehber içeriğimizi ziyaret etmeden yurtdışında dil eğitimi almaya karar vermeyin

Kur Arttı Eğitimde Adres Değişti

Türkiye’deki ailelerin yüzde 80’i çocuğunu eğitim için yurtdışına göndermek istiyor. Döviz kurundaki dalgalanma ailelerin ve gençlerin daha ekonomik ülkeleri seçmelerine neden oluyor...

Lise için Yükselen Trend: Yurtdışı

Yurtdışında eğitim denildiğinde çoğumuzun aklına yükseköğretim geliyor. Ancak aileler, çocuklarını lise hatta ilkokul işin bile başka ülkelere gönderebiliyor.

Yaz Okulu Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken 13 Şey

Yurtdışında yaz okulu, 6-18 yaş arası çocukların dil eğitimi ve gelişimleri için önemli bir programdır ve dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır.

Yurtdışında Dil Eğitimi Raporu: En Büyük Problem Konaklama

136 ülkede yapılan ankete göre, yurtdışında dil eğitimi alan öğrenciler büyük oranda beklentilerinin karşılandığını belirtirken, en büyük problem olarak konaklamayı görüyor.

Dublin’de Dil Eğitimi Alabileceğiniz En İyi 10 Dil Okulu

Dublin dil okulları Türk öğrencilerin dil eğitimi için öncelikli tercih ettiği lokasyonlar arasında yer almaya devam etmektedir.

Yurtdışında Lisansüstü Öğrenim Başvuruları Başladı! Tam 1155 Öğrenci…

Yurtdışına, resmi burslu statüde yüksek lisans ve doktora yapmak üzere toplam 1155 öğrenci gönderilecek. Başvurular için hemen harekete geçin.

Çocuğumu Yaz Kampına Yollamalı Mıyım?

Çocuğunun yaz tatilinde bilgisayar başında geçirmesi yerine sanat, spor ve doğa ile iç içe olmasını isteyen ebeveynler her yıl yaz kampları arayışı içerisine giriyor.

Amerika’da Dil Eğitimi Almadan Önce Bunları Bilmelisiniz

İngilizce dilini öğrenmek ve daha da pekiştirmek isteyen kişilerin uğrak noktalarının başında gelen Amerika, dil eğitimi için oldukça başarılı bir merkez olmaktadır.

Brighton’a Açılan Yeni Bir Dil Okulu: Kings Colleges

Yurtdışında dil öğrenmek isteyen öğrencilerin tercih ettiği gözde okullardan biri olan Kings Colleges, İngiltere'ye bir yeni merkez daha açıyor.

Lise Eğitiminde Yurtdışı da Bir Seçenek

Artık yurtdışında eğitim deyince akla sadece yükseköğretim gelmiyor. Dünyada özellikle lise düzeyinde de binlerce öğrenci eğitim için yurtdışını tercih ediyor.

Hepimizin Korktuğu Soru: ”Do You Speak English?”

İngilizce hayatımızın her anında karşımıza çıkıyor. Sokaklarda, tabelalarda, bilgisayarda, okulda... Bugün İngilizcesiz kariyer ise imkânsız.

İngiltere Vizesi ile İrlanda’ya Gidilir Mi?

İrlanda'ya İngiltere vizesiyle girilir mi? İrlanda vize ücretleri ne kadar? Schengen vizesiyle İrlanda'ya gidilir mi? Türden merak edilenleri cevapladık.

Dil Eğitimi ve Akademik İngilizce

Dil eğitiminde önemli olan unsurlardan biri de dili akademik bir şekilde kullanabilmek yani konuşabilmektir. Çoğu insan yabancı dil konusunda belli bir seviyeye ulaşmıştır.

Yurtdışı Eğitimi için Doğru Tercih

Her yaş grubundan öğrencinin eğitimini yurtdışı okullarında gerçekleştirerek, yabancı dil konusunda çok daha üst düzey bir eğitim alabilmeleri mümkün.

Boston’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz En İyi 8 Dil Okulu

Boston'da dil eğitimi yıllardır öğrencilerin hayali olmuştur. Üniversiteleri, parkları ve harika öğrenci yaşamı ile Boston'daki en iyi dil okullarını sizin için inceledik.

New York’ta Dil Eğitimi Alabileceğiniz En İyi 6 Dil Okulu

İngilizce eğitiminizi Empire State Binası, Times Meydanı ve Özgürlük Heykeli ile ünlü New York'ta bu 6 mükemmel dil okulundan birinde tamamlamanın zamanı geldi.

Üniversite Hazırlığınızı Türkiye’den Çok Daha Etkili ve Ucuza Okuyun!

Üniversiteye hazırlık okuyarak başlayacak öğrenciler için Türkiye'de hazırlık eğitimi almaktan çok daha iyi bir seçenek var; İngilizce hazırlık eğitimini yurtdışında okumak!

Cambridge: İngiltere’nin Bisiklet Cenneti

İngiltere'de Cambridge şehrine baktığınızda abartısız 7'den 70'e herkesin bisiklet kullandığını görebilirsiniz. Bunun nedenini izleyince göreceksiniz.

Bir Öğrencinin Aile Yanı Konaklamasına Varışı Üzerine Kısa Bir Video

İrlanda'da dil eğitimine giden bir öğrencinin aile yanı konaklamasına varışı ve aileyle geçirdikleri zamanı gösteren kısa bir video.