İsim
British Council
Hakkında
British Council, Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşudur.

YAZARIN İÇERİKLERİ

Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri ile Eğitim Yolculuğu Başlıyor!

Birleşik Krallık’taki yükseköğrenim fırsatlarını öğrenci ve velilere doğrudan aktarmak üzere düzenlenen ‘Birleşik Krallık’ta Eğitim Günleri’ başlıyor.

İngiltere’de Eğitim Günleri Etkinliği Başlıyor!

British Council, her yıl öğrencileri, velileri, eğitim danışmanlarını ve İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler ve İngiltere'den eğitim kurumlarını bir araya getiriyor.

Eğitim için Birleşik Krallık’ı Tercih Edenlerin Oranı Yüzde 20 Arttı!

Son 9 aylık dönemde kısa ve uzun dönem eğitim ve göçmenlik başvurularında Birleşik Krallık’a talepte yüzde 20 oranında artış görülüyor.

THY’de Pilot Olmak için Önce IELTS’e Girin

Türk Hava Yolları'nda pilot olmak için başvuru zamanını mı kaçırdınız? Hiç üzülmeyin! IELTS kayıtları Aralık sonuna kadar uzatıldı!

IELTS’te Başarılı Olmak için Ücretsiz Online Semineri Kaçırmayın!

British Council, dünyanın en çok tercih edilen İngilizce dil sınavı olan IELTS’e nasıl hazırlanacağınızı anlatan IELTS'te Başarı için Online Seminer adlı ücretsiz IELTS semineri sunuyor.

Hemen IELTS’e Girin, Üniversite Hayatınızın İlk Adımını Atın

Yurtdışındaki üniversitelerin hemen hemen hepsi, adayın İngilizce derecesini gösteren uluslararası geçerliliği olan IELTS sınav sonucu talep etmektedir.

Yurtdışı Eğitim Bursu Kazandıran Global Eğitim Ödülleri Hakkında 10 Bilgi

Yurtdışında eğitim herkesin hayali. Bu hayali gerçekleştirmek için ise yurtdışı eğitim bursu gerekebiliyor. British Council'in size yurtdışı eğitim bursu kazandıracak bir sürprizi var!

Yurtdışı Eğitimi ve Kariyeriniz için İlk Adım: IELTS Sınavı

Yurtdışında eğitim için istenilen İngilizce yeterlilik derecesini kanıtlamak ve yurtdışında çalışma konusunda ilk adımı atmak için IELTS tam anlamıyla bir ön şarttır.

İngiltere’de Yüksek Eğitim Almanız için 10 Neden

İngiltere, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. İngiltere'yi yüksek eğitimde bu denli cazip yapan 10 neden.

IELTS Amerika’da Geçerli Mi?

Amerika’da eğitim görmek için gerekli İngilizce dil becerinizin olduğunu kanıtlamak için IELTS geçerli mi? Amerika’daki üniversiteler IELTS kabul ediyor mu?