İsim
Büşra Sayıl

YAZARIN İÇERİKLERİ

Televizyon Dizileri Dil Öğrenmeye Yardımcı Oluyor

Araştırmalara göre televizyon, bir eğlence aracı olmanın yanı sıra İngilizce öğrenenlerin de sıklıkla başvurdukları çok popüler bir araç.

Kaliforniya Rüyası Yaşadığım Dil Okulu Günlüğüm

Kaliforniya denince benim aklıma deniz, kum, güneş ve ABD’nin en güzel eyaleti geliyor. Dil eğitimi alacağım için benim gideceğim yeri seçmemde bu gibi kriterler etkili sebeplerdi. Bu yüzden gideceğim yerin Kaliforniya eyaletinde bir yer olmasına karar verdim.

Yabancı Bir Dili Kusursuz Bilmek için Ne Yapılmalı?

ABD'de yapılan bir araştırmada yabancı bir dili, kusursuz bir şekilde anadil gibi öğrenebilmek için 10 yaşından önce öğrenmeye başlanması gerektiği sonucuna varıldı.

Yurtdışında Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Yaz dönemini değerlendirmek isteyen öğrenciler planlarını yapmaya başladı. Ebeveynler de çocuklarının dolu bir yaz dönemi geçirmesi için yurtdışında yer alan dünyanın en iyi yaz okullarını araştırıyor.

Los Angeles’ta Dil Eğitimi Alabileceğiniz En İyi 5 Dil Okulu

Los Angeles'ta dil eğitimi araştırıyor ve en iyi dil okullarını merak ediyorsanız, kendi deneyimlerimden Los Angeles'taki en iyi 5 dil okulu sıraladım.

Yurtdışında Eğitim için Başvuru Zamanı!

Kariyer hedefleri ülke sınırlarını aşanlar için başvuru heyecanı başladı! İşte 6 adımda yurtdışı eğitim planı..

5 Madde ile İrlandalıların Aziz Patrik (Saint Patrick’s) Günü

Aziz Patrik Günü - St. Patrick's Day, İrlandalıların kutlamalarından en önemlisidir. İrlanda başta olmak üzere kutlamaların en fazla yaşadığı ülke ABD'dir.

İrlanda Hakkında Ön Yargılara Neden Olan 6 Yanlış Bilgi

İrlanda ile ilgili tecrübelere dayanarak ön yargıları ortadan kaldırabilecek her şeyi sizlere sunmaya karar verdik.

Londra’da Mutlaka Gitmeniz Gereken 6 Festival

Avrupa’nın en kozmopolit şehri olan Londra’da, öğrenci olmanın bir iyi yanı da şehirde eksik olmayan festival ve karnavallarının çokluğudur.

Avustralya’da En Çok Tercih Edilen 5 Dil Okulu

Avustralya, çalışma izni ve dil eğitimi kalitesinde dünyanın gözde ülkelerindendir. Avustralya'yı bu noktaya taşıyan en iyi 5 dil okulu şu şekildedir.

Harikalar Şehri Oxford’a Gitmeniz için 13 Neden

Üniversitesi, muhteşem yaşam şartları, kolay ulaşımı, genç nüfusu, dil eğitimi ile sizlere niçin Oxford'da bulunmanızı anlatmaya çalıştık.

Londra’da Bu 21 Yeri Gezip Görmeden Sakın Dönmeyin!

Londra'da birçok gezilecek yer var tabi ki, ama biz sizin için bir ön araştırma yaptık. Döndüğünüzde fotoğraflarınızı bizimle paylaşırsınız.

Liverpool’da Ön Yargılara Neden Olan 7 Yanlış Bilgi

Beatles’ın memleketi, liman şehri ve futbolun güzelliğini yansıtan Liverpool için birçok söylenti dolaşmaktadır çevrede. İşte bu söylentilerden bazıları.