İsim
Efe Cuma Yavuzsoy
Hakkında
EDUMAG Editörü - Yurt dışına dair azıcık deneyimli ama çokça istekli biri!

YAZARIN İÇERİKLERİ

IELTS Sınavına Girmeniz için 5 Neden

Yurtdışı hayallerimizi gerçekleştirmeye nereden başlamalıyız? Tabiki de IELTS sınavı ile. Sadece bir dil sınavından ibaret olmayan IELTS'in açtığı kapıları yakından inceleyelim.

Erasmus Düşünenlere 5 Önemli Tavsiye

Erasmus'a çıkmış kişilerin deneyimlerinin sonucu olan bu öneriler ile hayatının en eğlenceli yurtdışı maceranda eğlencene eğlence katmaya ne dersin?

Seyahat Günlüğü Hazırlamanın 5 Harika Yolu

Yurtdışı seyahatini soran arkadaşlarına anlatıp durmaktan yorulmadın mı? En iyisi harika bir günlük hazırla. Herkes faydalansın. İşte seyahat günlüğü hazırlamanın 5 harika yolu.

En Fazla Yabancı Öğrenci Kabul Eden 10 Amerikan Üniversitesi

Bazen hepimiz keşke Amerikan vatandaşı olsam da Amerikan üniversitelerine daha kolay kabul alsam diye düşünürüz. Ama bu yazıda göreceğiniz 10 Amerikan üniversitesi çok sayıda yabancı öğrenci barındırıyor.

Doktora Eğitiminin En Ucuz Olduğu 5 Avrupa Ülkesi

Genel bir araştırma yaptığınızda yurtdışında doktora fiyatları yüksek çıkabilir. Ancak her ülkede öyle değil. İşte yurtdışında doktora ücretlerinin en düşük olduğu ülkeler.

Budapeşte’de Görmeniz Gereken 15 Enfes Yer

Dünyanın en romantik şehirlerinden Budapeşte, Avrupa’nın tarih kokan şehirlerinden biri ve Macaristan’ın efsanevi başkentidir.

Erasmus Yapılabilecek 15 Muhteşem Şehir

Erasmus yıllardır binlerce öğrencinin hayatını değiştirmeye devam ediyor. Kimi Avrupa'nın en büyük şehirlerinde Erasmus yaparken kimi küçük bir öğrenci şehri tercih ediyor.

Yurtdışında Staj Yapmanın Size Kazandıracağı 10 Şey

Yurtdışında staj yapmak farklı yönlerden katkı sağlamaktadır. Peki bu staj deneyimi bana neler kazandıracak? Kariyerime nasıl katkı sağlayacak? diyorsanız buradan başlayın.

Almanya’nın En İyi 10 Üniversitesi

Yurtdışında üniversite eğitimi denince akla ilk gelen ülkelerden biri Almanya’dır. Almanya’nın en iyi 10 üniversitesine biraz daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Erasmus’ta Mutlaka Yapılması Gereken 12 Şey

Erasmus'a gitmeden önce elinde bulundurman gereken çok önemli bir yapılacaklar listesi hazırladık senin için. İşte Erasmus'ta mutlaka yapman gereken 12 şey.

Üniversiteden Mezun Olmadan Yapmanız Gereken 15 Şey

Öğrencilik, hayatta belki bir daha geri gelmeyecek muhteşem bir şey! Peki o zaman ne yapmalı? İşte mezun olup gitmeden önce mutlaka yapmanız gereken 15 şey.

Erasmus Öğrencilerinin En Çok Yaşadığı 6 Kaygı ve Çözümleri

Erasmus'a gittiğinizde arkadaşlarınızı kaybetmekten mi korkuyorsunuz? Ya da gideceğiniz ülkede yabancı dilde anlaşamamaktan mı? Size bir tavsiye: Başarabilirsiniz!

Almanya’da Erasmus Yapmanız için 10 Müthiş Neden

Almanya’da Erasmus yapmanın avantajları ve dezavantajları neler? Neden Almanya’da Erasmus yapmanız gerektiğine dair bilgileri bulabilirsiniz.

25 Maddeyle Berlin Gezi Rehberi

Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biri olan Berlin’e yolumuz düştüğünde ne yapacağız? Olmazsa olmazların dışında olursa iyi olurları da ekleyerek liste hazırladım.

Almanya’nın Kalbinde Bir Deneyim: Erasmus Stajı

Berlin'de geçen Erasmus stajımda neler yaşadığımı anlattığım bu günlük, yurtdışında ve özellikle Almanya’da staj yapmayı düşünen arkadaşlara ufak bir yol haritası olabilir.