İsim
Gülşen Akıncı
Hakkında
EDUMAG Editörü

YAZARIN İÇERİKLERİ

Belçika Hakkında 10 İlginç Bilgi

Belçika hakkında bilmeniz gereken en önemli ve ilginç bilgileri derledik.

İspanyolca Öğrenmek için En İyi Netflix Dizileri

İspanyolca dizileri adından çok söz ettiriyor. Peki siz bu İspanyol dizilerini izlerken hem eğlenip hem de İspanyolca öğrenmek istemez misiniz?

Avrupa’nın Abartılmış ve Yeterince Abartılmayan 5 Şehri

Avrupa'daki bazı şehirler abartılmış, bazı şehirler ise gezilecek yerler olmasına rağmen tam özümsenmemiştir.

Erasmus Rehberi: 11 Farklı Ülkeden Erasmus Deneyimleri

Erasmus yapan öğrencilerin yorumlarını derlediğim internetin en kapsamlı Erasmus rehberi!

Yurtdışında Çalışmanın Size Kazandıracağı 9 Şey

Yurtdışında çalışmanın neden yapmanız gereken bir şey olduğunu ve size neler katacağını merak ediyorsanız size 9 neden verelim.

Barselona’da 2 Hafta İspanyolca Kursu Nasıl Bir Fikir?

EDUMAG'in yarışmasından kazandığım 2 haftalık Barcelona dil okulu ve İspanyolca kursu ile ilgili deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Erasmus Maceranız Boyunca Bu Kelimeler Hayatınız Olacak!

Erasmus'a gittin ve artık başka bir sen olmak için hazırsın. Gezecek, yiyecek ve hiç olmadığı kadar eğleneceksin. Ve bir de bu kelimeler hayatın olacak!

Hibesiz Erasmus ile Başa Çıkılır mı?

Erasmus başvuruları hazır başlamışken, hibe konusundaki tereddütlerimiz de arttı. Hibesiz Erasmus ile başa çıkılır mı, yapılırsa nerelerde yapılır?

Oskarlık Filmlerin Çekildiği 11 Gezilecek Yer

Oscar ödüllerini silip süpüren birbirinden değerli filmlerin çekildiği mekanlar birçok kişinin gezilecek yerler listesinde yer almıştır.

Avrupa’da Kendinden Efektli Fotoğraflar Çekebileceğiniz 5 Ülke

Çağımızın en dikkat çeken ve özendiren uğraşlarından olan Instagram fotoğrafçılığına bir de sizin eliniz değsin. Kendinden filtreli fotoğraflar çekebileceğiniz Avrupa ülkelerden yararlanın.

Yurtdışında Yüksek Lisans Yapacaklara 6 Website Önerisi

Yurtdışında yüksek lisans yapmak için birçok ülke ve bölüm hakkında araştırma yapmak gerek. Bunun için master yapacaklara bazı website tavsiyelerim var.

Film ve Dizilere Konu Olan Dünyaca Ünlü 7 Mekan

Hollywood'un en sevdiğimiz geçiş sahnelerinin çoğu kafe, restoran ve barlarda çekilir. Avrupa'nın ve Amerika'nın en ünlü film ve dizilere konu olan mekanlarını derledik!

Fotoğraf Çekme Yeteneğinizi Geliştirecek 6 İpucu

Fotoğraf çekmeye meraklı kişiler ise, akıllı telefon kameraları hakkında daha detaylı bilgiler arıyor. Gezdiğimiz yerleri fotoğraf makinemiz olmadan akıllı telefon kullanarak da fotoğraf çekebiliriz.

Top 10 Things You Will Love About Turkey

You are very welcome in Turkey. You are probably an Erasmus student or a traveler. Here are some tips and things you will love about Turkey.

Az Bilinen Bu 8 Yapıyı Görmeden Ölmeyin!

Dünya üzerinde binlerce noktada mutlaka görülmesi gereken yerler, yapılar, doğal güzellikler var. Bunlardan az bilinen 8 tanesini sizler için hazırladık.

Erasmus Süresince Konaklama Sorunu Nasıl Çözülür?

Erasmus'u kazandınız ve artık konaklama bulmanız gerekiyor. Bunun için şanslıysanız okul size yardımcı olacaktır. Çoğunlukla şans bize vurmaz ve kendimiz halletmek zorunda kalırız.

Ortalama Bir İngilizceyle Altyazısız İzleyebileceğiniz 7 Dizi

Çoğumuzun boş zaman aktivitelerinden olan yabancı dizi izlemenin zevki başka. Popüler olanların birçoğunu Türkçe altyazılı ya da Türkçe dublaj şeklini bularak izliyoruz. Bazıları eski İngilizce kullanıyor ve üstüne de İngiliz aksanıyla birleşince anlaşılması epey güçleniyor. Ancak hem İngilizcenizi geliştirmek adına hem de aldığınız zevki iki katına çıkarmak adına birçok diziyi altyazısız izleyebilirsiniz. Bu dizilerden birçoğu […]

İngilizce Öğrenmek İsteyenlerin Bilmesi Gereken 10 Şey

Tüm dünyanın ortak, evrensel dili olan İngilizceyi bilmek günümüzde artık bir artı sayılmıyor, gereklilik sayılıyor. İngilizceyi öğrenmek isteyenlerin bilmesi gereken...

Kışın Tadı Bir Başka Çıkan 12 Avrupa Ülkesi

Avrupa'da kış mevsimi geldiğinde Noel kutlamaları, kayak yapmak, doğa yürüyüşü gibi güzel aktiviteler yapılır. Peki kışın Avrupa'da hangi ülkelere gitmeli?

Avrupa’da En Ucuz ve En Özel Hediye Alabileceğiniz 13 Şehir

Avrupa'ya gittiğinizde Alman çikolatası, Venedik maskesi derken hangi şehirden en hafif, en ucuz ve en özel hangi hediye getirilir inceleyelim.

Türkiye Dışındaki Ülkeler için Erasmus Ne Demek?

Erasmus, bir Avrupa Birliği programı olarak geçse de Avrupa dışındaki birçok kıtadan da öğrencilerin kabul görebileceği bir değişim programıdır.

Daha İyi Bir Yaşam için Edinmeniz Gereken 5 Alışkanlık

Daha iyi bir yaşam için kötü olan bazı alışkanlık ve huylarınızı değiştirmeniz gerekir. İşte bunun için edinmeniz gereken iyi alışkanlıklardan bazıları.

Meraklısına ve Almak İsteyenlere Batının 7 İyi Yanı

Batıda yaşanır abi ya! diye bir söz vardır ya. Gidip görünce hak vereceğiniz Batının 10 iyi yanı listesine gelin birlikte bakalım.

Seyahate Çıkarken Alınması Gereken 8 Şey

Seyahate çıkarken alınması gerekenler bir yana, her defasında üstüne fazlasıyla eşya alırız. Seyahat eşyalarınıza ek olarak neleri yanınıza almanız gerektiğini yazdım.

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyanın En Güzel 8 Tren Rotası

Trenler ve tren yolları hem turistik açıdan hem de ulaşım açısından çok tercih edilir. Ama bazı yollar var ki güzellikten öte bağımlılık yaratabilir.

Instagram’da Paylaştıkları Fotoğraflarla Büyüleyen 15 Gezgin

Instagram'da harika fotoğraflar ve hikayeler bulabileceğiniz yerli ve yabancı gezgin blogger ve fotoğrafçıların hesaplarını sizlerle paylaşmak istedim.

Sadece Bir Hafta Sonunuzu Ayırarak Keşfedebileceğiniz 10 Avrupa Şehri

Çalışma koşulları ve eğitim hayatımızdan dolayı gezilerimize sadece hafta sonları gitmek zorunda kalabiliyoruz. İşte bunun için sizlere 10 Avrupa şehrini derledik.

“Hiç Duymadık Burayı” Diyenlere 8 Adımda Brugge Rehberi

Avrupa'da ve Belçika'da görülmesi gereken en değerli şehrin Brugge olduğunu söylemeliyim. Peki Brugge'u bu kadar özel kılan mı ne?

Avrupa’da Ucuz Seyahat Etmenin 8 Yolu

Eğitim ya da seyahat amaçlı Avrupa'ya gittiğinizde ucuz seyahat edebilmeniz için tecrübelerime dayalı size yardımcı olacak birkaç ipucu paylaşmak istedim.

Erasmus’tan Sonra 5 ‘’Keşke’’ ve ‘’İyi ki’’

Erasmus'tan sonra dilime dolanan bir iyi kiler dizisi var ki... E birkaç tane de keşkem olsun dedim tabi. İşte Erasmus'ta yaşadığım iyi ki ve keşkelerim..

Erasmus’a Gideceklere Hayat Kurtaran 8 Tavsiye

Erasmus'un en kritik dönemlerinden olan evrak toplama ve yurtdışına adım atacağınız aşamada işinize yarayabilecek tavsiyeler benden size gelsin.

Erasmus’tan Türkiye’ye Döndüğünüzde Muhtemelen Duyacağınız 11 Soru

Erasmus'a gidenlerin Türkiye'ye döndükten sonra sıklıkla duydukları ve duydukça da alıştıkları o klasik soruları sizler için topladım.

Avrupa Gezinizde Yiyip İçebileceğiniz Ağız Sulandırıcı 15 Lezzet

Sizi, Avrupa'da gezdiğim şehirlerde gördüğüm, yediğim ya da yemediğim lokal yiyeceklerle ilgili bilgileri ve resimleri bulabileceğiniz lezzetli bir galeriden selamlıyorum.

5 Ayda Erasmus ve Avrupa, Bir Ömür Boyu Hatıra!

Belçika'da Erasmus yaparken diğer Avrupa ülkelerinde geçirdiğim günleri ve seyahat tüyolarımı okumak isterseniz sizi böyle alalım.

Çikolata Tadında Bir Erasmus Macerası: Belçika’da Erasmus

Erasmus dahilinde bir ay önce Belçika'ya geldim. Hayatımın en güzel gezilerini ve arkadaşlıklarını yaşıyorum. Kısaca "İyi ki Erasmus'um'' diyorum.