İsim
Raşit Doğan
Hakkında
EDUMAG Yazarı

YAZARIN İÇERİKLERİ

Malta’da İngilizce Öğrenmek için 10 Şahane Neden

Aklınızdaki İngilizce öğrenmek fikrini hayata geçirebileceğiniz en iyi yöntemlerden biri de Malta'da İngilizce eğitimi almaktır.

Ucuza Dil Öğrenip Para da Kazanın!

Türkiye’deki ailelerin yüzde 80’i çocuğunu eğitim için yurt dışına göndermek istiyor.

EC Malta Dil Okulu ile Dolu Dolu Geçen Malta Günlüğüm

EC Malta dil okulunda 4 hafta dil eğitimine EDUMAG'ın düzenlediği bir yarışma sayesinde gittim. Malta'da İngilizce eğitim veren EC Malta dil okulu bana neler kattı.

Yurtdışında Memleket Özlemini Dindirmenin 5 Basit Yolu

Yurtdışına gidenler genelde memleket özlemi çekerler. Yurtdışında memleket özlemini dindirmenin basit yollarını denerseniz bu durumu kısa sürede atlatabilirsiniz.

Yurtdışı Dil Eğitimi Konaklaması Tercihinde Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

Gitmek istediğiniz yurtdışı dil eğitimi konaklaması, şartları ve size neler sundukları ile sizin yurtdışında yabancı dil öğrenmenizde önemli rol oynar.

Dünyanın En İyi 10 Öğrenci Şehri

Yurtdışında kaliteli bir eğitimi geride bıraktıracak ve öğrencilik hayatınızı doruklara çıkaracak dünyanın en iyi öğrenci şehirlerini sizler için derledik.

Yurtdışında Çok Ucuza Keşfedebileceğiniz 5 Vizesiz Ülke

Yurtdışında seyahat etmek hem maddi açıdan hem vize açısından bir hayli zor. Ancak bazı ülkeler var ki hem ucuz hem vizesiz. İşte 5 vizesiz ucuz ülke.

Seyahatlerde İşinize Çok Yarayacak 10 Önemli Eşya

Seyahate çıktığınızda hırsızlıktan tutun da hastalığa kadar birçok zor durumla karşılaşmamız mümkün. Dolayısıyla yanımıza alacağımız eşyaları iyi planlamamız gerek.

20’li Yaşlarda Kariyer Yapmanın 7 Can Alıcı Yolu

20'li yaşlar, hayata atılım göstermenin ve en değerli anların yaşandığı harika bir dönemdir. Bu yaşlarda genel olarak eğlence ve gezme odaklı yaşarız.

Erasmus’un Kalbinin Attığı En İyi 10 Ülke

Erasmus'un en düşündürücü noktası burası olsa gerek! Gidilebilecek onca ülke arasından size en iyi, en ucuz Erasmus deneyimini sunacak ülkeleri hazırladık.

Yabancı Dil Öğrenmenin Yararları

Yabancı bir dilde yeterli olmak öğretim alanlarında, tercümanlıkta ve resmi görevlerde avantaj sağlar. Diğer birçok iş alanı da yabancı dili yeterli elemana ihtiyaç duymaktadır.

Avrupa’nın Tarih Kokan Şehri Roma’da Gezebileceğiniz 10 Eşsiz Yer

İtalyanın kalbi olan Roma, 2000 yıllık tarihi ile gezi rotamızı İtalya'ya çevirmeyi kesinlikle hak ediyor. Avrupa'da mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında ilk sırada Roma'yı bulundurmanız için 10 eşsiz yer.

Kışın Yurtdışında Gidilebilecek En Güzel 7 Yer

Genel olarak ülkemizde soğuk geçen kış aylarında herkesin aklında sıcak yerlere tatil kaçamağı yapmak vardır. İşte size kışın gezi rotanızı çevirebileceğiniz 7 yer!

Rahat Uçak Yolculuğu için Altın Değerinde 10 Öneri

Uçak yolculuğu esnasında rahat etmek son derece önemlidir. Hemen her uçak yolculuğunda yaşadığınız zorluklara çözüm olacak 10 tavsiye hazırladık.

Yurtdışında Ufkunuzu Açacak Doğaüstü 20 Yer

Yurtdışında bambaşka yerler mi keşfetmek istiyorsunuz? Gezmekten zevk alıyor ve heyecan dolu yerler görmek istiyorsanız listedeki yerler tam size göre!

Work and Travel için Tercih Edebileceğiniz Eşsiz 5 Eyalet

Work and Travel programına katılmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan birisi de ''Eyalet Seçimidir.''

Yurtdışında Yabancı Arkadaşlarınızla İyi Geçinmek için 7 İpucu

Yurtdışına gittiğinizde, yabancı arkadaşlarınıza veya orada yaşayan birilerine sıklıkla ihtiyaç duyarsınız. Bunlar için buradaki 7 ipucu oradakilerle iyi anlaşabilmenizi sağlayacaktır.

Yurtdışında İngilizce Öğrenebileceğiniz 7 Ülke

İngilizce'yi daha çabuk kavrayabileceğiniz ülkelerdir. Resmi dili İngilizce olup, çok iyi kurslar sunarlar. Fakat hepsini birbirinden ayırmak gerekir.

Ucuz Uçak Bileti Bulmanız için En İyi 10 Tüyo

Ucuz uçak bileti bulma artık son derece kolay bir hale dönüştü diyebiliriz. İşte en iyi 10 tüyo sayesinde uçak biletinizi ucuza getirmenin yolları:

Yurtdışında Mutlaka Görmeniz Gereken Rüya Gibi 8 Yer

Doğanın ve tarihin sunduğu muazzam güzellikteki yerlere gitmeye karar verdiyseniz ve rüya gibi yerler görmek istiyorsanız yolunuzu buralara düşürmeye çalışın.

Yurtdışında Yaz Okuluna Gidebileceğiniz En İyi 5 Şehir

6- 19 yaş arası öğrenciler yaz tatilini boşa geçirmek yerine yurtdışında 3-4 haftalık eğitimlerle iyi bir deneyim arayışına yönelirler. Bunu yaşayabilecekleri en iyi şehirler şu şekilde.

Yurtdışında Dil Eğitimi Almak Niye Bu Kadar Önemli Diyenlere 10 Madde

Eğer ki dil eğitimi almak istiyorsanız bunu ana dil olarak kullanıldığı ve konuşulduğu ülkede yapmanız için birçok neden vardır. İşte bunlardan bazıları:

Vizesiz Gidebileceğiniz Huzur Dolu 7 Ülke

Genellikle vize istemeyen ülkelere seyahat etmek daha rahat ve hesaplı olur. Eğer ki sizler de vizesiz bir ülkeye gitme kararı verdiyseniz, bu galeriyi incelemelisiniz.

Litvanya’yı Yaşanılır Kılan 10 Neden

Avrupa'daki Baltık Devletleri'nden biri olan Litvanya, kültürü ve yaşamıyla Erasmus öğrencileri de dahil olmak üzere herkes için bir cazibe merkezidir. İşte 10 maddeyle Litvanya'da yaşam!