İsim
Bengüsu Arslan

YAZARIN İÇERİKLERİ

7 Aşamada Amerika’ya Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler

Amerika'ya giderken yanınıza almanız gerekenler listesinin en önemli adımlarını bu içerikte sizlere anlattım.

Work and Travel Konaklama Tüyoları | Nasıl Konaklama Bulunur?

Work and Travel konaklama imkanlarının bir kısmı işverenler tarafından sağlanırken bir kısmı sağlanmaz.

Yurtdışında Eğitimin En Hesaplı Adresleri

ABD, İngiltere ve Kanada gibi ülkelerde eğitim ücretlerinin yanı sıra yaşam masrafları da oldukça yüksek.

Almanya’da Üniversite Eğitimi Rehberi

Teknoloji ve sanayi denildiğinde aklımıza ilk gelen ülkelerden biri olan Almanya’da üniversite eğitimi almak istiyorsanız bu makaleye mutlaka göz atın. Ekonomik durumu, yaşam kalitesinin en üst düzeyde olması ile Avrupa Birliği içerisinde Almanya’nın ne kadar ileri bir ülke olduğu aşikardır. Almanya, global dünyanın en iyi mühendis, lider ve iş adamlarını yetiştiren benzersiz bir ülkedir. Şüphesiz […]

Macaristan’da Üniversite Eğitimi Alarak Donanımlı Bir Geleceğe Merhaba Diyebilirsiniz!

Türkiye’de hayli fazla üniversite bulunmasının yanı sıra verilen eğitimlerin kalitesi ve iş bulma imkanı yurtdışı ile kıyaslandığında daha geriden seyretmektedir.

6 Adımda Work and Travel Başvurusu

Work and Travel başvurusu yaparak Amerika'ya gitmek istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız gelin size Work and Travel başvurusu nasıl yapılır anlatalım.

WAT ile Amerika’daki İlk ve Son 15 Gün Arasındaki Dev Fark

Work and Travel'daki ilk 15 gün ve son 15 gün arasında dağlar kadar fark vardır. WAT programında bu farkı yaşadığınızda siz de nasıl olduğuna inanamayacaksınız!

Avrupa’nın En Güçlü Ekonomisine Sahip Almanya’da Eğitim Almak Şimdi Çok Kolay!

Her ne kadar Almanya denince akla bilim, sanayi ve teknoloji gelmekse de bu ülkenin en önemli değerlerinden birisi de eğitimdir. Almanya üniversiteleriyle dünyada önemli yere sahiptir.

Çek Cumhuriyeti’nin En İyi 10 Üniversitesi

Avrupa’da kaliteli bir eğitim almak herkesin hayalidir. Özellikle bu üniversite Çek Cumhuriyeti gibi ücretsiz okuyabileceğiniz bir ülkeyse. Gelin Çek Cumhuriyeti’nin en iyi 10 üniversitesine bir göz atalım.

Polonya’da Uygun Maliyetle Sınavsız Üniversite Fırsatı

Sizin de üniversite sınavında puanlarınız beklediğiniz gibi gelmediyse üzülmeyin. Polonya size sınav koşulu olmadan istediğiniz bölümü okuma imkanı sunmaktadır.

Sizi Work and Travel Yaptığınıza Pişman Edecek 10 Şey

Work and Travel için Amerika’ya giden öğrencilerin %90'ı ilk haftalarda, nerden geldim elin memleketine, ülkeme geri dönücem deyip pişman oluyor.

8 Yaşında İzlediğin Bir Film Hayatını Ne Kadar Değiştirebilir?

8 yaşında New York’ta çekilmiş bir film izledikten sonra Amerika’ya olan ilgim başlamıştı. Lise hayatımda Amerika’ya gitme yolları arıyordum.

Amerika’da Gezilecek En İyi 8 Eyalet ve Görmeniz Gereken Yerler

Amerika'ya gittiğinizde çok geçmeden nereleri gezsem telaşınız başlar. Bu yüzden Amerika'da gezilecek görülecek eyaletler hakkında ufak bir Amerika gezi rehberi hazırladım.

New York’ta Çekilmiş En İyi 10 Dizi

New York'a aşık olmayan yoktur sanıyorum. New York hiç gidilmeden sadece dizilerle, filmlerle bile aşık olunan bir şehir.

Amerika’da Türkiye’den Daha Ucuza Alabileceğiniz 3 Şey

Bildiğiniz üzere Amerika’da çoğu şey Türkiye’ye oranla çok ucuz. Amerika’da alışveriş tüyoları olarak neler ucuz, neler almalısınız sizlerle paylaştım.

Dünyanın En Güvenli 10 Ülkesi Açıklandı!

60 ülkede 16 bin kişiye sorularak gerçekleştirilen dünyanın en güvenli ülkeleri araştırmasına göre, yeryüzündeki en güvenli ülkelerin çoğu Avrupa'dan oldu.

Yabancı Dil Öğrenmenin Yararları

Yabancı bir dilde yeterli olmak öğretim alanlarında, tercümanlıkta ve resmi görevlerde avantaj sağlar. Diğer birçok iş alanı da yabancı dili yeterli elemana ihtiyaç duymaktadır.

Work and Travel Fiyatları 2020

2020 Work and Travel fiyatları belli olduğundan beri öğrencilerin en çok merak ettiği toplam harcamaların ön hesaplamasını yaptık.

Work and Travel’da Otelde Çalışmanız için 10 Neden

Work and Travel ile Amerika'da otelde çalışmaya karşı ön yargınızı kırmak ve otelde çalışmanın sandığınız kadar zorlu olmadığını kanıtlamak için 10 geçerli neden hazırladım.

Gariplikte Sınır Tanımayan Work and Travel Öğrencilerinin Garip Travel Macerası

Kaliforniya'da Work and Travel yapan Çek öğrencilerin eyaletin ünlü şehirlerinde ve civar eyaletlerde çektikleri garip bir travel videosu.

Work and Travel’a Erken Kayıt Olmanın 8 Avantajı

Work and Travel'a erken kayıt olarak çeşitli fırsat ve avantajlarından yararlanabilirsiniz. İşte, Work&Travel'a erken kayıt olmanın 8 artısı.