Rusya Üniversiteleri ile Hayallerinize Merhaba Deyin

Rusya Üniversiteleri ile Hayallerinize Merhaba Deyin

Günümüz gençlerinin en büyük hayali iyi bir üniversite eğitimi almaktır. Bu hayallere ulaşmak için gece gündüz çalışılıp YKS duvarı aşılmaya çalışılır. Barajı geçen herkese sınavda başarılı oldunuz cevabı verilir. Ülkemizde iyi bir üniversite okumak için barajı geçmek yeterli değildir. Türkiye’de %5 lik dilime girildiği zaman iyi bir üniversiteye girebilirsiniz.

YKS’de barajı geçtiyseniz hayallerinize Rusya üniversiteleri ile merhaba diyebilirsiniz. Rusya üniversiteleri kalite, nitelik ve ekonomik olarak oldukça caziptir. Bugün 1500$  ile 3000$ arasında değişen okul harçları ile dilediğiniz bölümde okuyabilirsiniz.

Dünya’nın süper güçlerinden birisi haline gelen Rusya bugün dünya pazarında çok önemli bir yere sahiptir. Rusya ekonomi, sağlık, kültür ve eğitim alanında çok önemli bir yere geldi. Kaliteli bir eğitim alarak geleceğinizi inşa etmek için sizde Rusya üniversitelerini tercih edebilirsiniz.

Rusya 2005 yılından bu yana yabancı öğrencilere kapılarını açtı. 2005’ten bu yana binlerce insan Rusya üniversitelerinden mezun olarak dünyanın farklı ülkelerinde farklı bölgelerinde mesleğini icra etmektedir.

Rusya üniversiteleri YÖK denkliğine sahiptir. Rusya’da okuduğunuz bir alanla ilgili diplomanız Türkiye’de geçerlidir. Hiçbir engele takılmadan Türkiye’de aldığınız diplomalarla çalışabilirsiniz. Memurluk sınavına girip devletin kamu kuruluşlarında çalışabilirsiniz.

Rusya üniversiteleri Bologna anlaşmasını imzalamıştır. Böylece Rusya üniversitelerinden aldığınız diplomalar dünyanın farklı ülkelerinde geçerliliğe sahiptir. Bu anlamda sadece ülkemizde değil dünyanın farklı noktalarında aldığınız diplomalarla iş bulabilir, kendinizi mesleki anlamda geliştirebilirsiniz.

Rusya üniversitelerinde eğitim alma konusunda insanların genel korkuları dil ve iletişim sorunudur. Acaba gittiğim yerde rahat edebilir miyim? Dil ve alışma sorunu yaşayabilir miyim? Maddi imkanlarım yeterli olur mu? Bu tip korkularınızı yersizdir. Çünkü Rusya üniversitelerinde ilk yıl hazırlık yılı olarak eğitim verilir. Bu süre içerisinde size Rus dili ve kültürü hakkında bilgi verilir. Hazırlık yılından sonra seçtiğiniz alanla ilgili akademik eğitimleri almaya devam edersiniz. Maddi açıdan oldukça hesaplı bir ülke olan Rusya’da çok zorlanmayacaksınız. Rusya’da konaklama bedeli olarak aylık tahmini olarak 50$ gider. Türkiye’nin hangi bölgesinde olursanız olun, hangi yurda yazılırsanız yazılın aylık en az 300$ gideriniz olacaktır. Bu anlamda Rusya’da zorlanmadan bir eğitim-öğretim yaşantısı sürdürebilirsiniz.

Rusya üniversiteleri akademik uzman bakımından zengindir. Dünyanın farklı ülkelerinden birçok profesörler Rusya üniversitelerinde görev yapmaktadır. Bina donanımı, sosyal imkanlar, eğitici kadrosu, maddi yapısı düşünülünce Rusya üniversitelerinde okumak size her alanda avantajlı gelecektir. Mühendislikten, eczacılığa kadar birçok bölümde sağlam eğitim uzmanlarından uygun fiyata eğitim almak istiyorsanız Rusya üniversitelerini tercih edebilirsiniz.

YAZAR HAKKINDA
SkyEducation