Polonya’ da verilen hibe ile idare edilebilir mi?

1439 görüntülenmeYurtdışında Yaşam
0

Polonya veya Litvanya ya Türkiyeden çok gidiş var. tercih sebebi ise yüksek ihtimalle düşük ücretler.
Soru ise sadece verilen hibe ile uçak bileti, vize, pasaport ve normal aşırıya kaçılmayan bir yaşam ile idare edilebilir mi?

0

Hak veriyorum ilk yorumuna.

Soruya gelirsek; Uçak bileti, vize ve pasaport senin en az 1 aylık hibene malolur. Dolayısıyla yanına ekstra para alman gerekir.

Polonya’da aylık masrafın konaklama ile birlikte yaklaşık 400 Euro civarlarında olacaktır.

0

Daha düşük hayat pahalılığı olan Program Ülkeleri arasında olan ülkelerden biridir. Aylık 150-400 Euro arasında değişmektedir. Aslında senin harcamana da bağlı olan bir kriter bu. Nereye gidersen git kısıtlamalı harcama yapmalısın. Çünkü; ilk kez gittiğin bir ülke ve şehre alışmak zaman alır. Biraz tanıdıktan sonra ve nerede ne yenilir, içilir, konaklanır vs. öğrendikten sonra harcamalarını arttırabilirsin durumuna göre. ama başta da belirttiğim gibi; “Daha düşük hayat pahalılığı olan Program Ülkeleri arasında olan ülkelerden biridir” o yüzden sıkıntı çekeceğini sanmıyorum.

0

Buradaki normal harcamalarından (kıyafet alışverişi, eğlence,aburcubur vs gereksiz harcama ne varsa :)) biraz kısarak yaşarsan eğer para bile biriktirirsin diyebilirim.