Work and Travel Fiyatları 2019

Work and Travel Fiyatları 2019

2019 Work and Travel fiyatları belli olduğundan beri öğrencilerin en çok merak ettiği toplam harcamaların ön hesaplamasını yaptık.

Öncelikle Work and Travel başvuru ücreti olarak ödeyeceğiniz bir program bedeli vardır. Sonrasında uçak bilet ücreti, vize başvuru ücreti ve cep harçlığı gibi giderleriniz olacaktır.

Program ücreti

Work and Travel program ücreti genel itibariyle belli bir miktardadır. Fakat bu ücret firmadan firmaya değişkenlik gösterebilir. 2019 Work and Travel program ücreti 2000 – 2200 USD aralığındadır. Bu fiyat kapsamında verilen hizmet içerisinde öğrenciye bir iş ve konaklama sağlanır, Amerika’da çalışabilmesi için gerekli olan DS-2019 belgesi temin edilir, program ve vize danışmanlığı yapılır, bazı firmalar program ücreti dahilinde öğrencinin sağlık ve bagaj sigortasını da yapmaktadır. Her firmanın izlemiş olduğu politika farklıdır.

Work and Travel programına katılmak isteyen öğrenciler şirket araştırmalarını Ağustos ayından itibaren başlayıp erken kayıt döneminden yararlanabilmek için Ocak ayına kadar sürdürebilirler.

Diğer masraflar

Program bedelini aracı şirketinize ödeyip kaydınızı olduktan sonra bütün giderleriniz bitmemektedir. Program ücreti haricinde de giderleriniz olacaktır.

Bunların ilki 35 USD Amerika Hükümeti’nin almış olduğu SEVIS (Yabancı Öğrenci Kontrol Sistemi) ücretidir. Sonrasında vizeye başvuru yapacaksınız ve ABD Başkonsolosluğu’ndan randevu almak için 160 USD ödemeniz gerekiyor.

Uçak biletinizi alma vakti geldiğinde tercihe bağlı olarak uçuş şeklinizi belirleyerek bilet alabilirsiniz. Direk uçmak isterseniz bilet biraz daha maliyetli olacaktır. Öğrenciler aktarmalı uçuşları tercih ederek maliyeti biraz daha uyguna getirmektedir. Ortalama uçak bileti ücreti 600-900 USD aralığında olmaktadır.

Son olarak da yola çıkarken cebinize bir cep harçlığı almanız gerekmektedir. Bu meblağ en az 600-800 USD olmalı ki gittiğiniz ilk 2-3 hafta maaşınızı alamayacağınız için giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

Toplam maliyet

Toplam Work and Travel maliyetinize baktığımız zaman;

Program bedeli: ~2000 USD
SEVIS ücreti: 35 USD
Vize başvuru ücreti: 160 USD
Uçak Bileti: ~700 USD
Cep harçlığı(aylık): ~700 USD

toplamda 3500 USD civarında bir maliyet çıkacaktır.

Ama tabi ki program ücreti, vize ve sevis bedeli haricindeki giderler net fiyatlar olmadığından dolayı kesin olarak maliyet budur denilemez. Fiyat toplamı uçak bileti ve cep harçlığınıza göre değişkenlik gösterecektir.

Work and Travel hakkında bu içeriklere göz atın

1. WAT Hakkında – A’dan Z’ye Work and Travel
2. WAT Nedir? Ne Değildir? – Work and Travel Programı Ne Değildir?
3. WAT İşleri – Work and Travel İşleri
4. WAT Katılım Şartları – Work and Travel Şartları
5. WAT Fiyatları – Work and Travel Fiyatları
6. WAT Maliyetleri – Work and Travel Maliyetleri
7. WAT Şirketleri – Güvenilir Work And Travel Şirketleri

YAZAR HAKKINDA
Kapat
StudyZONE Work and Travel Danışmanı
Kapat
StudyZONE Work and Travel Danışmanı