Yurtdışında Katılmak İsteyeceğiniz En İyi 5 Ücretsiz Yürüyüş Turu

Yurtdışında Katılmak İsteyeceğiniz En İyi 5 Ücretsiz Yürüyüş Turu

Bir şehri gezerken bazı zamanlarda gerçekten bir rehbere ihtiyaç duyarız. Tur fiyatları da pahalı olması nedeniyle çok tercih etmeyiz. Bu yüzden de şehrin birçok güzel noktasından mahrum kalırız ya da görmemiz gereken bazı yerleri kaçırırız. Bu soruna çok güzel bir çözüm olan ”Free Walking Tour” yani ücretsiz yürüyüş turları, gün geçtikçe her ülkede her şehirde çoğalıyor.

Peki nedir bu Free Walking Tour?

Ücretsiz yürüyüş turları, genelde tur şirketlerinin kendi reklamını yapmasıyla ortaya çıkmış bir şey. Aslında 2 günlük turlarını size 1-2 saatte hızlı bir şekilde gösteriyor. Zaten beğenirseniz onların ücretli turlarına da katılmak istiyorsunuz. Ama bazı turlar sadece gönüllü insanlar ve öğrenciler tarafından yapılıyor. Bazen ufak bahşişlerle çok güzel bir şekilde size şehri gezdiriyorlar, bazıları bahşiş bile kabul etmiyor. Sizin yapmanız gereken sadece gideceğiniz yerde bu turlara rezervasyon yaptırmak. Daha sonra da geriye sadece tur gününde belirlenen buluşma noktasına gidip, turunuza başlamak kalıyor.

İşte ücretsiz yürüyüş turlardan bazıları:

1. Alternative Berlin Tours

1. Alternative Berlin Tours

Berlin gibi güzel bir şehri gezmek için çok güzel bir fırsat. Bu tur sitesinde birçok tur seçeneği var. Genel Berlin turu, Berlin tatları turu, Craft Biraları turu, sokak sanatı turları, Berlin doğa turu tarzında çeşitli turlara kayıt olup rehber eşliğinde bedava gezebilirsiniz.

Web sitesi: alternativeberlin.com

2. Sandeman’s New Europe Tour

2. Sandeman’s New Europe Tour

Bu tur firması size 18 şehirde bedava rehberli tur imkanı sağlıyor. Amsterdam, Barcelona, Berlin, Bruksel, Kopenhag, Dublin, Hamburg, Liverpool, Londra, Prag, New York ve daha bir sürü şehirde bedava tura katılabilirsiniz. Yapmanız gereken siteden gün ve saat belirleyip kendinizi tura kaydettirmek.

Web sitesi: neweuropetours.eu

3. Free Tours By Foot

3. Free Tours By Foot

Bu tur firması Amerika’nın neredeyse her yerinde size bedava tur imkanı sağlıyor. New York, Washington, New Orleans, Boston, Chicago, San Francisco ve daha birçok yerde bedava turlara katılabilirsiniz. Amerika dışında, Canada, Rio De Jenario, İtalya gibi yerlerde de turları var. Sitelerine girip istediğiniz tarihe kayıt olmanız yeterli.

Web sitesi: freetoursbyfoot.com

4. Moscow Free Tour

4. Moscow Free Tour

Moskova gibi güzel bir şehri rehbersiz gezmek gerçekten kötü olabilir. Neredeyse hiçbir yerde İngilizce açıklama bulamıyorsunuz. İngilizce bir tabela bile bulmak çok zor. Rusça bilmeyene çok karışık bir şehir gerçekten 🙂 Bu firma sayesinde ücretsiz tura katılabilir ve bu güzel şehri rehber eşliğinde gezebilirsiniz. Siteye girip tura kayıt olmanız yeterli.

Web sitesi: moscowfreetour.com

5. St. Petersburg Free Tour

5. St. Petersburg Free Tour

St. Petersburg şehrini rehber eşliğinde gezmek isteyenlere, bedava tur fırsatı burada da var. Yapmanız gereken siteye girip kendinizi kayıt ettirmek daha sonra belirtilen buluşma noktasına, gününde ve saatinde gitmek. Daha sonra yapmanız gereken rehberi takip etmek oluyor. 1-2 saatlik bir tur bile sizin için bu tarihi şehir hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacaktır.

Web sitesi: petersburgfreetour.com

Bu siteler size yetmediyse, gideceğiniz şehrin adını ve free tour yazıp aratabilirsiniz. Karşınıza her şehir için bedava turlar çıkacaktır. İyi gezmeler!

Ücretsiz yürüyüş turları ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
EDUMAG

EDUMAG size keyifli ve yararlı yurtdışı eğitim içerikleri sunan bir sosyal içerik platformudur.