İngiltere’de Dil Eğitimi Almanız için 10 Sebep

İngiltere’de Dil Eğitimi Almanız için 10 Sebep

Diğer kıtalardaki ülkelere göre Türkiye’ye daha yakın bir lokasyondadır.

İngiltere-Türkiye’ye arası uçakla ortalama 4 saat sürmektedir. Amerika, Avustralya, Asya ve Afrika kıtalarıyla karşılaştırdığımızda çok daha yakın bir lokasyondadır. İngiltere’ye direkt uçuşlar vardır.

Anadili İngilizce olan bir ülkede dil eğitimi alarak birçok avantaja sahip olursunuz.

İngiliz aksanıyla gerçek İngilizlerle bir arada olarak İngilizcenizi geliştirebilir ve dilin en ince noktalarını da onlardan öğrenebilirsiniz.

Dünyada ilk 100’e giren birçok üniversiteye ev sahipliği yapar.

İngiltere’de 130 civarında üniversite bulunmaktadır. Bu okulların çoğu dünya sıralamasında ilk 100’e girmektedir. En eski üniversiteleri Cambridge ve Oxford üniversiteleridir. Birçok şehrinde yüksekokul, kolej, teknik, ticari lise, sanat ve öğretmen okulları vardır.

İngiltere’de dil okulları sürekli denetleniyor.

İngiltere’deki okullar British Council, English UK gibi kurumlar tarafından düzenli olarak denetleniyor. Bu kurumlardan okulların akreditasyon almaları gerekmektedir. Bu da okulların sundukları hizmet, kadrolarının kalitesini ve güvenliğini arttırmaktadır.

İngiltere’deki dil okulları ülkenin her yerine yayılmış durumdadır.

En az 40-50 yıllık dil okulları bulunmaktadır. İlk akla gelen en ünlü şehri Londra olsa da İngiltere’nin birçok yerinde dil okulu bulunmaktadır. Oxford, Cambridge, Bristol, Brighton, Bournemouth, Liverpool gibi çok popüler şehirler ve daha birçok eğitim için uygun ve gelişmiş öğrenci şehirleri vardır. Öğrenci nüfusu çok fazla olan bir ülkedir.

Program içerikleri çok çeşitlidir.

İngiltere’de Genel İngilizce, Yoğun ingilizce, Sınav Hazırlık Programları (IELTS, TOEFL, Cambridge, TOEIC sınav hazırlık programları), Akademik Amaçlı İngilizce, İş İngilizcesi, Birebir (one-to-one) özel dersler gibi kurslar, amaç hedeflerinize yönelik çeşitlilik göstermektedir.

Her yaşa uygun eğitim alabilme imkanı vardır.

Yetişkin yaş grupları minimum 16 yaşından başlar. Küçük yaş gruplarının katıldığı Junior yaz okulları ve kış kampları da her yıl 2-8 haftaya kadar yapılmaktadır.

Konaklamada farklı seçenekler bulunmaktadır.

Dil eğitimi için ülkeye gelen öğrenciler en çok aile yanı konaklamasını tercih ederler. Aile yanı konaklamalarında sabah ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Oda-kahvaltı veya yemeksiz konaklama imkanı da vardır. Bu çeşitlilik okuldan okula göre değişmektdir. Diğer başka bir konaklama seçeneği yurt ya da öğrenci evi konaklamalarıdır. Bu tip konaklamalar da farklı uluslararası öğrencilerle bir arada konaklanır. Yurtlar okul kampüsünün içinde de olabilir, okul dışında da yer almaktadır.

Okullar, uzun süreli eğitim alan öğrenciler için ekonomik avantajlar ve Türkiye’ye özel promosyonlar uygulamaktadır.

Türkiye piyasasında okullar dönem dönem indirim ve promosyonlar yapmaktadır. Kalite standartları ve ücretleri de genele göre yüksek olan pek çok okulların promosyon dönemlerinden faydalanabilirsiniz. Uzun dönemlerde hafta sayıları uzadıkça ücretlerde belli oranlarda otomatik olarak düşmektedir. Bunları iyi takip ederek ve doğru bir yönlendirmeyle dil eğitiminizi istediğiniz standartlara ve ücretlere uygun okul bulabilirsiniz.

Sınav merkezi özelliğine sahip olan birçok okul bulunur.

İngiltere’de, IELTS resmi sınav merkezi özelliğine sahip okullar da bulunmaktadır. Bunun size sağlayacağı en büyük avantaj, dil eğitimi aldığınız okulda rahatlıkla bu sınava girebilecek olmanızdır.  Bu rahatlık, sınavınıza da yansıyacağından daha başarılı olma imkanı sağlamaktadır.


%30'a varan indirimlerle İngiltere'de İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


YAZAR HAKKINDA
Merve Ortakçı