Londra’da Çekilmiş 7 Efsane Film

Londra’da Çekilmiş 7 Efsane Film

World War Z (2013) (imdb 7.0)

Gerry Lane, iki kızı ve sevgili eşiyle mutlu bir hayat sürdüren bir aile babasıdır. Bir gün arabaları trafikte sıkıştığında yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu fark ederler. Tehlike hızla yaklaşmaktadır. Ailesini güvenli bir bölgeye yerleştiren Gerry, ikiye ayrılan dünyayı kurtarmak için zamana karşı yarışacaktır.

imdb.com/World.War.Z

X-Men First Class (2011) (imdb 7.8)

Henüz Mutant ırkının yer altında saklandığı, kendilerini ve asıl güçlerini dışa vurmaya korktuğu zamanları gösterir. İnsanlara karşı gerçek kimliklerini saklayarak yaşamını sürdüren Mutant ırkının yeteneklerini tek tek keşfetme amacı ile bir araya gelen Charles Xavier (Profesör X), Erik (Magneto), güzel bir amaca hizmet ederler.

imdb.com/X-Men.First.Class

Thor : Karanlık Dünya  (2013) (imdb 7.1)

Durdurulamaz Thor, Buz Devleriyle birlik olan ve imparatorluğu kazanmak için uğraşan kardeşi Loki’den sonra şimdi de antik Dark Elves güçleriyle mücadele edecektir. Büyük Malekith tarafından denetlenen bu güçler evreni yeniden karanlığa göndermeye uğraşacak.

imdb.com/Thor.Karanlık.Dünya

Harry Potter: Ölüm Yadigarları 1 (2010) (imdb 8.3)

Sihir dünyası savaşta! Karanlık Lord iyice güç kazanırken iyiler de boş durmuyor. Yedinci yılında Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na dönmeyen Harry Potter, Dumbledore’un ona bıraktığı görevi tamamlamaya çalışıyor.

imdb.com/Harry.Potter.Ölüm.Yadigarları

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (2011) (imdb 7.5)

Dünyanın en ünlü ve zeki dedektiflerinden Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) ve ortağı Dr.Watson (Jude Law) bu sefer Londra’nın dışına çıkarak Fransa, Almanya ve İsviçre’ye yol alacakları yeni ve tehlikeli bir maceraya sürükleniyorlar. Sherlock Holmes, bu filmde ezeli rakibi Profesör James Moriarty ile karmaşık dengelere uzanan bir kavgaya tutuşuyor.

imdb.com/Sherlock.Holmes.Gölge.Oyunları

Indiana Jones : Son Macera (1989) (imdb 8.3)

Indiana Jones, şimdi de Hz.İsa’nın kutsal çanağını araştırırken ortadan kaybolan babası için harekete geçiyor. Aynı dönemde Naziler tüm okları kendine çektiği için babasını onların kaçırdığından emindir. İzleri sürüp babasına ulaşan ama kendisi de yakalanan Indiana Jones, şimdi babası ile birlikte Naziler adına bu çanağı aramaya koyuluyorlar.

imdb.com/lndiana.Jones.Son.Macera

Avangers: Age of Ultron (2015) (imdb 7.7)

Iron Man, barış olması için hazırlanan bir sistemi aktif etmek ister fakat başarılı olamaz. Bunun üzerine Thor, Kaptan Amerika, Hulk, Nick Fury, Black Widow ve Hawkeye yeniden bir araya gelerek güçlerini birleştirme kararı alırlar. Ultron ismini duyuran James Spader ise bütün caniliği ile kötülüğe devam etmekte ve insanları öldürmek için korkunç bir plan geliştirmektedir.

imdb.com/Avangers

(Bonus) Assassin’s Creed (2016)

Assassin’s Creed Oyunundan esinlenerek beyaz perdeye aktarılan bu filmde ; Desmond Miles isimli bir barmen, ne olduğunu bilmeden büyük bir şirket tarafından kaçırılır. Atalarının anısını canlandırması için kendisi Animus adlı bir makineye bağlanmıştır. Şirketin amacı ise bu makine ile Desmond’ın Suikastçı atalarının anılarını canlandırarak şu anki döneme ait düşmanlarına karşı kullanabilecekleri çok güçlü ve tehlikeli eserlerin yerini öğrenmek ve onları geri almaya çalışmaktır. Atalarının anısını canlandırması sayesinde, onların dövüş sanatları da kendi damarlarına işleyecektir.

imdb.com/Assassins.Creed

 

YAZAR HAKKINDA
Halil İbrahim Çetin

Traveler, Adventurer, Panelist
Erasmus Polonya - Kielce 2018