İngilizcenizi Geliştirecek 5 Muhteşem Film

İngilizcenizi Geliştirecek 5 Muhteşem Film

İngilizce öğrenmek ve konuşabilmek için çok çaba sarf ettiğinizi duyar gibiyim. Zamanında hepimiz kurslara gittik, İngilizce kitaplar okuduk, kelime ezberlemek için uğraşlar verdik. Bunların hepsi İngilizce seviyemizi bir noktaya kadar geliştirecektir. Bu noktadan sonra İngilizcenizi özellikle Upper (orta-üstü) ve Advanced (ileri) seviyelerine getirebilmek adına İngilizceyi doğal ortamında pratik yaparak, dinleyerek geliştirmemiz gerekir. Aksi takdirde ”I smoke cigarette” yerine ”I drink cigarette” gibi doğrudan Türkçeden çevrilmiş kulağı tırmalayan bir İngilizce seviyesinde takılı kalırız. Eğer yurtdışına çıkacak maddiyatınız ve yeterli zamanınız yoksa İngilizce öğrenmek için yapabileceğiniz en güzel aktivite konuşma dili İngilizce olan filmler izlemek olacaktır. Çünkü İngilizce filmler bizlere dili en doğal ortamında ve kullanıldığı biçime en yakın şekilde sunar. Bu sayede fiillerin ve bazı günlük konuşma kalıplarının kafamızda daha iyi yer edindiğini göreceksiniz.

Kendi tecrübelerimden yola çıkarak sizler için listelediğim, İngilizce öğrenmenize yardımcı olacak sade ve anlaşılır beş sinema filmini izlemenizi tavsiye ederim.

1. Forrest Gump

1. Forrest Gump

Klasik bir yapısı olan Forrest Gump sade ve anlaşılır şivesi, sıkıcı olmayan içeriği ve akışkanlığıyla İngilizcenizi bir tık ileri taşıyacak efsanevi fimler arasındadır.

2. The King's Speech

2. The King's Speech

Tamamen konuşulan, günlük İngilizce üzerine olan The King’s Speech; kendi içinde yer alan telaffuz dersleriyle sizlere bir taşta iki kuş vurma fırsatı vermektedir.

3. The Break Up

3. The Break Up

Romantik komedi türünde değerlendirebileceğimiz The Break Up eğlenceli yönleriyle ön plana çıkmaktadır.

4. The Hangover

4. The Hangover

Sanırım bu filmi ve serilerini duymayan kalmamıştır. Bir arkadaş grubunun Vegas’ta bekarlığa veda partisi sırasında olaylar gelişir ve sabah olduğunda kimse bir şey hatırlamamaktadır. İyisi mi daha fazla beklemeden izleyin bence.

5. The Shawshank Redemption

5. The Shawshank Redemption

Özgürlük, bağımsızlık temalı olan ve hayat mücadelesi içeren bu filmimiz ise ”Dünyanın en iyi filmleri” arasındadır. Farklı türler arayan arkadaşlara tavsiyemdir.

Daha fazla bilgi ve tüyo için Instagram sayfamı takip edebilirsiniz : Yeneducation

İngilizce film ve tüyolar ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
YenEducation