Üniversite Hazırlığınızı Türkiye’den Çok Daha Etkili ve Ucuza Okuyun!

Üniversite Hazırlığınızı Türkiye’den Çok Daha Etkili ve Ucuza Okuyun!

Ülkemizdeki üniversitelerin çoğunda İngilizce hazırlık eğitimi zorunlu kılınır. Üniversiteye hazırlık okuyarak başlayacak öğrenciler için Türkiye’de hazırlık eğitimi almaktan çok daha iyi bir seçenek var; İngilizce hazırlık eğitimini yurtdışında okumak!

İşte üniversite hazırlık eğitimini yurtdışında okumanın Türkiye’de okumaya göre faydaları:

Türkiye’deki hazırlık sınıflarında İngilizceniz yeteri kadar gelişmez.

Kimi eğitmenlerin Türk veya diplomasız yabancı eğitmenler olmasından ve konuşma pratiği yapabileceğiniz çok az fırsat bulunduğundan dolayı, Türkiye’deki üniversitelerde İngilizce hazırlık okuyarak iyi bir yabancı dil altyapısına sahip olmak zordur. Bunun sonucunda, sınıf tekrarı yapabilir, özel ders ve kurslara ekstra masraflar yaparsınız.

Hazırlık bitirdikten sonraki akademik İngilizce sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Hazırlığı geçip lisans eğitimine geçtiğinizde İngilizceniz yetersiz kalabilir. Bu yüzden, sınıf tekrarı yaparak yıl kaybı yaşayabilirsiniz.

Hazırlık sınıfından muaf olsanız da, lisans eğitiminde takılmanız yüksek ihtimal.

Hazırlıktan muaf oldunuz. Hazırlık okumadan lisans eğitimine geçtiğinizde İngilizcenizin akademik eğitime hazır olmadığı için sınıf tekrarı yapmanız veya özel kurslara gitmeniz neredeyse kaçınılmazdır.

İngilizceyi yerinde öğrenin ki kalıcı olsun.

İngilizceyi ana dil olarak konuşulan bir ülkede, yaşayarak öğrenin. Hem yabancılarla konuşma pratiğinizi arttırın hem de çevrenizdeki yazılardan yabancı dilinizi geliştirin. Böylece İngilizcenizi sağlam temellere kurun ve kalıcı olmasını sağlayın.

Üniversite döneminde gitmek istediğiniz herhangi bir programa, yurtdışında öğrendiğiniz İngilizce sayesinde katılabileceksiniz.

Yurtdışında hazırlık eğitimi almak sizi ileri seviye İngilizceyi öğrenmenizi sağlar. Bu sayede; Work and Travel, Erasmus, yurtdışında yüksek lisans, yurtdışında staj vb. programlara gitmenizi kolaylaştıracak derecede yabancı dil öğrenmenizi sağlayacaktır. Erasmus’a katılım sağlamak için gireceğiniz rekabette sizi öne çıkaracak, Work and Travel programında herkesin arzuladığı iş türleri için yeterli olabileceksiniz. Türkiye’de aldığınız eğitim bunlar için yeterli değildir.

Yurtdışında eğitim alarak iş hayatınıza da ışık tutun.

Yurtdışında eğitim almak demek, hem CV’nizde bir yurtdışı eğitim deneyimi bulundurmak, hem de yabancı dilinizde fark yaratmak demektir. Bunlar iş hayatınıza ilk adımı atarken size çok yararlı olacaktır.

IELTS veya TOEFL Akademik İngilizce sınavlarından iyi puanlar çıkartabilirsiniz.

Yurtdışında donanımlı ve diplomalı yabancı eğitmenlerden aldığınız akademik eğitim ve yaptığınız konuşma pratikleri sayesinde, TOEFL veya IELTS sınavlarından daha iyi puanlar çıkarabilirsiniz.

Türkiye’deki 1 yılınızı heba etmek yerine, yurtdışında eğitim alarak tek dönemde İngilizceyi kökünden öğrenin!

Türkiye’de alacağınız 1 yıllık hazırlık eğitimi yerine, yurtdışında 6 ay gibi daha kısa bir sürede hem İngilizceyi daha iyi öğrenebilir hem de farklı bir tecrübe edinebilirsiniz. Bunun üzerine, sınıf tekrarı yapma gibi durumlar için işi şansa bırakmamış olursunuz.

Yurtdışında hazırlık eğitimi almaya karar verdiğinizde yapmanız gerekenler

  • Türkiye’de bir üniversiteye başvurunuzu yapıp, hazırlık bölümünüzü dondurmanız yeterlidir (Bunu yapmadan önce okulunuz ile görüşün çoğu okul ücretsiz olarak bu dondurma işlemini yaparken bazı okullar % 10’luk bedeli talep edebiliyorlar).
  • Türkiye’deki okulunuzu dondurmak için yurtdışındaki okullardan kabul mektubunuzu almanız yeterlidir. Kabul mektubu 1 günde gelmektedir.
  • Gitmek istediğiniz ülkeye danışmanınız ile karar verebilirsiniz. Her öğrencinin İngilizce seviyesine bütçesine uygun bir program özel analizler doğrultusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti dahilinde belirlenmektedir.
  • Ücretsiz danışmanlık dahilinde; Vize başvurunuzun sağlanması, uçak bileti rezervasyonunuzun yapılması, yurtdışı seyahat sağlık sigortanızın ayarlanması, konaklamanızın seçilmesi ve rezervasyonu, havaalanı karşılama hizmetinin ayarlanması, vize süreci ve yurtdışına çıkmadan önce oryantasyonların yapılması, yurtdışındaki eğitiminiz sona erene kadar tüm danışmanlık hizmetleri ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Her öğrenci üniversite hayatına başladıktan sonra bu pişmanlığı yaşayıp yaz aylarında yurtdışına gitmek için zaman ayırmak ister ama unutmayın ki yaz aylarında ülkelerin ve okulların uygulamış olduğu yoğun sezon fiyat farkları nedeniyle standart dönemlerin fiyatları arasında % 10 artış göstermektedir.

Eylül ve Ekim aylarında yurtdışında hazırlık eğitiminize başlamak için Ağustos ve Eylül aylarında başvuru yapmanız gerekmektedir.

Yurtdışında İngilizce hazırlık eğitimiyle ilgili detaylı bilgi için 0 212 970 00 70 arayın.


%30'a varan indirimlerle yurtdışında İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın

Üniversite hazırlık ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Berfin Tireli

Yurtdışı Eğitim Danışmanı