Work and Travel Fiyatları

Work and Travel Fiyatları

Work and Travel programına katılmak isteyen bir öğrencinin bütçesini de ona göre hazırlaması gerekir. Work and Travel fiyatları ve maliyeti içerisine giren masraflarınız program bedeli, vize masrafları ve uçak bileti ücretidir. Bu masraflara giderken yanınıza alacağınız cep harçlığını da katmayı unutmamak gerekiyor.

Program ücreti

Work and Travel fiyatları, firmadan firmaya değişebilen bir politikadır. Bu fiyatların içerisinde öğrencinin gideceği iş yerinin ve konaklamasının ayarlanması, program ve vize danışmanlığı, Work and Travel programına katılabilmesi için gerekli olan belgenin yani DS-2019 formunun temin edilmesi gibi hizmetler yer alır. Her firmanın hizmet politikası da farklıdır. Bunlara bağlı olarak, Work and Travel fiyatları 2020 sezonunda $2200 ile $2500 arasındadır.

Bu fiyat, sezonun ilk açıldığı aylarda yani Eylül – Ocak ayları arası daha düşük olurken, Aralık – Nisan ayları arasında ise en yüksek seviyelerine ulaşır.

Diğer masraflar

Bu aşamada 3 adet masrafınız olur. Bunlardan biri $160 olan vize harcıdır. İkincisi ise Homeland Security’nin Amerika’ya öğrenci sıfatıyla ayak basan her kişiden aldığı ve bilgilerini bir sistemde topladığı SEVIS (Student Exchange Visitor Information System) harcıdır ve bedeli $35’dır. Bu iki aşamada cebinizden gidecek ücretin toplamı $195’dır.

Üçüncü aşama ise uçak bileti ücretidir. Work and Travel öğrencileri için uçak biletleri oldukça ekonomik fiyatlardan temin edilir. Nedeni ise havayolu şirketlerinin Work and Travel programı ile katılan öğrencilere farklı fiyatlandırma yapmasıdır. Temin edilen fiyatlar ise öğrenci bileti statüsündedir. Bu aşamada bilet masrafınız gidiş dönüş olmak üzere 600€ ila 850€ arasında gidip gelmektedir. Bu fiyat farklılığına etki eden faktörler gideceğiniz lokasyonun çeşitliliği, bileti aldığınız tarih ve o sezon yapılan uçuşların yoğunluk oranlarıdır.

Toplam maliyet

Ortalama Work and Travel maliyeti yukarıdaki analizimiz doğrultusunda en düşük $2200 + $195 + $750 = $2945 ile en yüksek olarak $3545 arasında değişmektedir.

Fiyatlara etki eden faktörleri az çok anlayabilirsiniz. Yine de bunları belirtecek olursak firmanın hizmet politikası olarak belirlediği fiyat, erken kayıt döneminde yapmış olduğunuz kayıt işlemi ve uçak biletini en uygun zamanda alabilmeniz ya da alamamanız bu fiyatlara oldukça etki etmektedir.

Work and Travel fiyatları ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Halil İbrahim Çetin

Traveler, Adventurer, Panelist
Erasmus Polonya - Kielce 2018