Work and Travel Fiyatları 2020

Work and Travel Fiyatları 2020

2020 Work and Travel fiyatları belli olduğundan beri öğrencilerin en çok merak ettiği toplam harcamaların ön hesaplamasını yaptık.

Öncelikle Work and Travel başvuru ücreti olarak ödeyeceğiniz bir program bedeli vardır. Sonrasında uçak bilet ücreti, vize başvuru ücreti ve cep harçlığı gibi giderleriniz olacaktır.

Program ücreti

Work and Travel program ücreti genel itibariyle belli bir miktardadır. Fakat bu ücret firmadan firmaya değişkenlik gösterebilir. 2020 Work and Travel program ücreti 2200 – 2500 USD aralığındadır. Bu fiyat kapsamında verilen hizmet içerisinde öğrenciye bir iş ve konaklama sağlanır, Amerika’da çalışabilmesi için gerekli olan DS-2019 belgesi temin edilir, program ve vize danışmanlığı yapılır, bazı firmalar program ücreti dahilinde öğrencinin sağlık ve bagaj sigortasını da yapmaktadır. Her firmanın izlemiş olduğu politika farklıdır.

Work and Travel programına katılmak isteyen öğrenciler şirket araştırmalarını Ağustos ayından itibaren başlayıp erken kayıt döneminden yararlanabilmek için Ocak ayına kadar sürdürebilirler.

Diğer masraflar

Program bedelini aracı şirketinize ödeyip kaydınızı olduktan sonra bütün giderleriniz bitmemektedir. Program ücreti haricinde de giderleriniz olacaktır.

Bunların ilki 35 USD Amerika Hükümeti’nin almış olduğu SEVIS (Yabancı Öğrenci Kontrol Sistemi) ücretidir. Sonrasında vizeye başvuru yapacaksınız ve ABD Başkonsolosluğu’ndan randevu almak için 160 USD ödemeniz gerekiyor.

Uçak biletinizi alma vakti geldiğinde tercihe bağlı olarak uçuş şeklinizi belirleyerek bilet alabilirsiniz. Direk uçmak isterseniz bilet biraz daha maliyetli olacaktır. Öğrenciler aktarmalı uçuşları tercih ederek maliyeti biraz daha uyguna getirmektedir. Ortalama uçak bileti ücreti 600-900 USD aralığında olmaktadır.

Son olarak da yola çıkarken cebinize bir cep harçlığı almanız gerekmektedir. Bu meblağ en az 600-800 USD olmalı ki gittiğiniz ilk 2-3 hafta maaşınızı alamayacağınız için giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

Toplam maliyet

Toplam Work and Travel maliyetinize baktığımız zaman;

Program bedeli: ~2300 USD
SEVIS ücreti: 35 USD
Vize başvuru ücreti: 160 USD
Uçak Bileti: ~700 USD
Cep harçlığı(aylık): ~700 USD

toplamda 3800 USD civarında bir maliyet çıkacaktır.

Ama tabi ki program ücreti, vize ve sevis bedeli haricindeki giderler net fiyatlar olmadığından dolayı kesin olarak maliyet budur denilemez. Fiyat toplamı uçak bileti ve cep harçlığınıza göre değişkenlik gösterecektir.

Work and Travel fiyatları ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Ebru Bıyık

StudyZONE Yurtdışı Eğitim Danışmanı / Work and Travel participant 2018