İsim
Alper Aslangören
Hakkında
Merhaba, Ben Alper. Seyahat etmeyi, ekstrem sporlarını, fotoğraf çekmeyi, yemek yapmayı ve yemeyi çok seviyorum. Güzel sanatlar fakültesi grafik bölümü öğrencisiyken Erasmusla İtalyaya gittim. Gitmeden öne çok fazla araştırma yapmama rağmen yeterli bilgi bulamayınca benden sonra gidecek olan arkadaşlar için rehber olacak bir seri bilgilendirme videosu hazırladım. Umarım faydalı olur.

YAZARIN İÇERİKLERİ

İtalya’da Erasmus Yapacaklar için Bazı İpuçları

Erasmusla ilgili bu son videomda da ağırlıklı olarak İtalya'ya Erasmus ve L'aquila şehrine gidecek arkadaşlar için orada ihtiyaçları olabilecek şeyleri nerelerde bulabileceklerini anlattım.

Erasmus’ta Dil Kursu, Telefon ve İnternet İşlemlerini Nasıl Halledersiniz?

Erasmus ile yurtdışına gittiğinizde o ülkenin dilini öğrenmek için yapmanız gerekenler ve gittiğiniz ülkede telefon/internet sorununu nasıl çözebileceğinizi açıkladım.

Erasmus’ta Oturma İzni İşlemleri

Erasmus öğrenci değişim programı ile Avrupa'ya adım attığınızda yapmanız gereken en önemli şey olan oturma izniyle ilgili bilgileri paylaştığım video.

Erasmus’ta Ev Bulma Yöntemleri ve Konaklama İpuçları

Erasmus'ta ev veya oda nasıl kiralanır? Nereden bakılır, neye göre seçilir? Ağırlıklı olarak İtalya'da olmak üzere, Erasmus'a gittiğiniz ülkede nasıl ev bulabileceğinizi bu videoda açıkladım.

Erasmus’ta Hibeler Bildiğiniz Gibi Değil. İşte Gerçekler!

Erasmus'ta olmazsa olmazımız hibeler üzerine bilinmeyenler hakkında bulabileceğiniz en kapsamlı bilgiyi verdim bu videoda.

Erasmus’a Gitme Aşamasında Para Transferi ve Learning Agreement İşlemleri

Erasmus'u kazandıktan sonraki işlemler nasıl yapılır? Bu ikinci bölümde; para trasferi ve L.A. yani Learning Agrement belgesi için nelere dikkat edilmesi gerektiği anlatılmaktadır.

Erasmus’a Gitmeden Önceki Pasaport, Vize ve Seyahat Sigortası İşlemleri

Erasmus için hazırlık yaparken pasaport, vize ve seyahat sigortası işlemlerinin nasıl ve nereden yapıldığı anlatılmaktadır. Kısacası Erasmus'a gitmeden önce karşılacağınız tüm işlemler.

Erasmus Hakkında En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

Erasmus hakkında sıkça sorulan soruları yanıtladığım bir video. Vize, üniversite kontenjanları, okul değişimi, havaalanına varış ve dahası.