İÇERİKLERİ FİLTRELEYİN

  • Konular

  • Lokasyonlar

  • İçerik Tipleri

  • İçerik Rozetleri

  • XFİLTRELERİ TEMİZLE

Vize ve Seyahat

Ana Sayfa Vize ve Seyahat
Yurt dışına çıkma planlarınızdan vizeye, bavul hazırlığınızdan varışınıza kadar birçok konuda yararlı bilgiler bulabilirsiniz.

Seyahatlerde İşinize Çok Yarayacak 10 Önemli Eşya

Seyahate çıktığınızda hırsızlıktan tutun da hastalığa kadar birçok zor durumla karşılaşmamız mümkün. Dolayısıyla yanımıza alacağımız eşyaları iyi planlamamız gerek.

Schengen Vizesi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Schengen vizesi ücreti, bu vizenin nasıl ve nereden alınacağı konuları ile ilgili sorulara kısaca yanıt vermeye çalışalım.

Work and Travel ile Amerika’ya Giderken Ne Tür Vize Alınır?

Work and Travel programına katılmak için almanız gerekli olan vizenin ismi J1 vizesidir. Fakat bu vize alması çok zor bir vize türü değildir.

Ucuz Uçak Bileti ve Tatil Rezervasyonu için İpuçları

Uçak bileti, otel rezervasyonu, araç kiralama, seyahat arama, online yolculuk platformunun önde gelen firmaları, en uygun tercih için ipuçları verecek istatistikler yayınladılar.

Ucuz Uçak Bileti Satın Almanın İncelikleri

Uçak biletlerini satın almak artık daha da kolaylaştı. İnternet, mobil uygulamalar, acenteler ve havalimanı ofisleri derken bilet alabileceğimiz kanalların sayısı da arttı.

Work and Travel’a Hazırlık: Pasaport ve Vize İşlemleri

Work and Travel programında en önemli noktalardan biri de pasaport ve vize işlemleridir. Hangi pasaport ve hangi vizeyle Amerika'daki bu programdan yararlanabileceğinizi iyi bilmelisiniz.

Amerika Vizesiyle Meksika’ya Gidilir Mi?

Amerika vizesiyle Meksika’ya gidilir mi sorusu hemen her ABD vizesi olan kişi tarafından merak edilmektedir.

Uzun Yolculuklarda Sıkılmanızı Önleyecek 5 Faydalı Uygulama

Uzun bir yolculuğa çıkıyorsanız yolculuk sırasında sıkılmanız çok olası bir durumdur. Ancak bazı mobil uygulamalarla internet olmadan da internetli bir seyahat mümkün.

İngiltere Vizesi ile İrlanda’ya Gidilir Mi?

İrlanda'ya İngiltere vizesiyle girilir mi? İrlanda vize ücretleri ne kadar? Schengen vizesiyle İrlanda'ya gidilir mi? Türden merak edilenleri cevapladık.

Amerika Birleşik Devletleri için Nasıl Vize Alınır?

Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en çok ticari ve turistik vize başvurusu yapılan ülkelerinden biridir.

Uçak Biletinde İndirim Zamanı

Sezondan 4-6 ay öncesi yapılan uçak bileti kampanyaları, yolculara diledikleri yerlere çok düşük bedellerle uçma imkanı sağlıyor.

Avustralya’ya Gitmek İsteyen Yeni Mezun Üniversitelilere Özel Vize

Üniversiteden yeni mezunsanız ve Avustralya'ya gelmek istiyorsanız hangi vizeye başvurmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Vizesiz Ülkeler – En Güncel Vize İstemeyen Ülkeler Listesi

Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeleri bu içerikte bulabilirsiniz. Vizesiz gidilebilen ülkelere geçmeden birkaç öneride bulunacak olursak;

İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere'de eğitim alacak öğrencilerin vize işlemleri ile ilgi ön bilgiler. İngiltere’de eğitim görmek için başvurabileceğiniz iki temel öğrenci vizesi bulunmaktadır.

Ankara Antlaşması İngiltere Vizesi İle İngiltere’de Eğitim Almanın Avantajları

Ankara Anlaşması İngiltere vizesi ile İngiltere'de bulunan Türk vatandaşları İngiltere'de eğitim almanın avantajlarından mutlaka faydalanmalılar.

Uçak Biletlerinin En Ucuz ve En Pahalı Olduğu Aylar Açıklandı!

2016 yılı uçak seyahatleri raporu açıklandı. Hazırlanan raporda 2016 yılı içerisinde en ucuz aylar ile en pahalı aylar dikkatleri çekti.

Rahat Uçak Yolculuğu için Altın Değerinde 10 Öneri

Uçak yolculuğu esnasında rahat etmek son derece önemlidir. Hemen her uçak yolculuğunda yaşadığınız zorluklara çözüm olacak 10 tavsiye hazırladık.

2017 Pasaport Harç Ücretleri

Pasaport harç ücretlerinde yapılan zam ardından 2017 pasaport defter ve harç ücretleri belli oldu. 2017'de de 25 yaş altı öğrenciden pasaport harç bedeli alınmıyor.

Travel Weekly Okurları Seyahatte En İyileri Seçti!

Dünyanın en önemli seyahat dergilerinden Travel Weekly'nin okurları tarafından seçilen dünyanın en iyi seyahat noktası, havayolu şirketi ve otel zinciri belli oldu.

Alınması En Zor Vizelerden: İngiltere Vizesine Başvuracaklara Tavsiyeler

İngiltere vize başvuruları için konsolosluğun istediği evraklar, turist vizesi için en lazım olan belgeler ve çalışanlar için vize başvurusu hakkında...

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

EDUMAG HAKKINDA NE DİYORLAR ?

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin