Vize ve Seyahat

Vize ve Seyahat
Yurt dışına çıkma planlarınızdan vizeye, bavul hazırlığınızdan varışınıza kadar birçok konuda yararlı bilgiler bulabilirsiniz.

2017 Pasaport Harç Ücretleri

Pasaport harç ücretlerinde yapılan zam ardından 2017 pasaport defter ve harç ücretleri belli oldu. 2017'de de 25 yaş altı öğrenciden pasaport harç bedeli alınmıyor.

Travel Weekly Okurları Seyahatte En İyileri Seçti!

Dünyanın en önemli seyahat dergilerinden Travel Weekly'nin okurları tarafından seçilen dünyanın en iyi seyahat noktası, havayolu şirketi ve otel zinciri belli oldu.

Alınması En Zor Vizelerden: İngiltere Vizesine Başvuracaklara Tavsiyeler

İngiltere vize başvuruları için konsolosluğun istediği evraklar, turist vizesi için en lazım olan belgeler ve çalışanlar için vize başvurusu hakkında...

Uzun Uçuşlarda Rahat Seyahat Etmeniz için 8 İpucu

Öğrencilerin eğitimde Amerika, Kanada ve Avustralya gibi uzak ülkeleri tercih etmesi, yorucu ve yıpratıcı uçak yolculuklarını beraberinde getiriyor.

Uçakla Yolculuk Yapanların Yaşadığı 12 Şey

Uçak seyahati yaparken hepimizin aklından geçen garip düşünceler ya da yaşamış olduğumuz güzel hatıralar vardır. İşte onlardan 12 tanesi.

video

Amerika’ya Uçak Yolculuğu ve Pratik Bilgiler

Bu videomda size İstanbul'dan New York'a gerçekleştirdiğim direkt uçuştan ve işinize yarayacak bazı pratik bilgilerden bahsettim.

Seyahat Tutkunları için Geliştirilmiş En İyi 10 Uygulama

Seyahat öncesinde, seyahatte ve seyahat sonrasında tüm sürecinize arkadaşlık edecek 10 mobil uygulamayı keşfettik!

Yurtdışı Seyahatinizi Sorunsuz Geçirmeniz için 15 Tüyo

Ne olursa olsun, yurtdışı seyahatiniz boyunca birkaç sürprizle karşılaşmanız her zaman mümkün. Temkinli olmak için bu 15 tüyodan başlayın.

Vize Alınırken En Çok Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri

En temel sorunlar her zaman için vize alma işlemleri sırasında ortaya çıkmaktadır. Sizler de vize alma işlemleri konusunda yaşanan sorun ve çözümleri buradan öğrenebilirsiniz.

Ucuz Uçak Bileti Bulmanız için En İyi 10 Tüyo

Ucuz uçak bileti bulma artık son derece kolay bir hale dönüştü diyebiliriz. İşte en iyi 10 tüyo sayesinde uçak biletinizi ucuza getirmenin yolları:

Vizesiz Gidebileceğiniz Huzur Dolu 7 Ülke

Genellikle vize istemeyen ülkelere seyahat etmek daha rahat ve hesaplı olur. Eğer ki sizler de vizesiz bir ülkeye gitme kararı verdiyseniz, bu galeriyi incelemelisiniz.

Kanada’da Üniversite Eğitimi Alanlar Kanada Vatandaşı Olabiliyor!

Kanada, Kanada'da üniversite eğitimi alan öğrencilere 3 yıl çalışma izni sonrasında oturma izni verecek. Oturum izni sonrası öğrenciler Kanada vatandaşı olabiliyor!

Kanada Vizesi Alanlar; İngiltere ve Amerika Vizesini Daha Rahat Alıyor!

Turistler sıklıkla Amerika, Kanada ve İngiltere'yi ziyaret etmektedir. Kanada, Amerika veya İngiltere vizesi almak anlatıldığı kadar zor değildir.

OHAL Döneminde Yurtdışına Çıkarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

OHAL durumunda yurtdışına çıkışlarla ilgili getirilen bir dizi zorunluluk ilanla birlikte artmış oldu. OHAL döneminde yurtdışına uçuşlarda bilinmesi gereken prosedürler şöyle.

İngiltere Vizelerinde Değişiklik

Birleşik Krallık Genel Merkezi, İngiltere vizesi Tier 4'daki değişiklikleri duyurdu.
video

Work and Travel Vize Görüşmesi

Work and Travel Amerika J1 vizesi başvurusu sırasında geçen konuşmalar, ABD Başkonsolosluğu’nun yayınladığı bu videoda adım adım gösteriliyor.

6 Soruda Work and Travel Vize İşlemleri

Work and Travel vize işlemlerindeki hazırlık ve başvuru süreci hakkında aklınıza en çok takılabilecek soruları cevapladık.
video

Amerika Büyükelçiliği’nde Vize Görüşmesi Nasıl Gerçekleşir?

ABD'ye gitmek için vize mi alacaksınız? Randevunuzu aldıysanız vize görüşmesine gitmeden önce bu videoyu mutlaka izleyin.

YÖK ve THY’den Öğrenci Biletleri için İşbirliği

Öğrencilerin uçak bileti alımında yüzde 25'lik indirimden faydalanması için artık öğrenci belgesi ibraz etmesi gerekmeyecek.

Uluslararası Öğrencilere Kanada Vatandaşlığı Müjdesi!

Kanada başbakanı uluslararası öğrencilerin Kanada vatandaşlığını kolayca edinmeleri konusunda çalışmalara başlayacağının müjdesini verdi.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

EDUMAG HAKKINDA NE DİYORLAR ?

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin