Vize ve Seyahat

Ana Sayfa Vize ve Seyahat
Yurt dışına çıkma planlarınızdan vizeye, bavul hazırlığınızdan varışınıza kadar birçok konuda yararlı bilgiler bulabilirsiniz.
video

Hibesiz Erasmus Yapacak Öğrenciler için Almanya Erasmus Vize Belgeleri

Hibesiz öğrenciler için Almanya'da Erasmus programına vize almanız gerektiğinde hazırlamanız gereken vize belgelerini anlattım.

Pasaport Kontrolünden Kolay Geçmenin 5 Yolu

Pasaport kontrolü, yurtdışına çıkan herkesin en büyük korkusudur. Ya bir sorun çıkarsa? Ya beni İngiltere’ye, Amerika’ya almazlarsa? soruları akla takılır.

Türklere En Kolay Vize Veren Ülkeler Belli Oldu

Yapılan araştırmalar sonucunda Türk vatandaşlarına en zor ve en kolay vize veren ülkeler belirlendi? Detaylar haberde…
video

Amerika’ya Nasıl Geldik? | Gümrük Kontrolü | Work and Travel

Work and Travel ile Amerika'ya nasıl geldik? Gümrük kontrolü nasıldı? Uçak yolculuğundan varışımıza kadar neler yaşadığımızı sizlerle paylaştık.
video

Erasmus Vizesi Almanya | Alman Konsolosluğu’nda Vize Günü

Almanya'da Erasmus yapmak için Alman Konsolosluğu'na Erasmus vizesi için gittiğim günü ve yaşadıklarımı anlattım.

Türkler En Çok Vizesiz Ülkeleri Tercih Ediyor!

Araştırmaya göre Türklerin Avrupa’da 12, Amerika'da 31, Asya’da 32, Afrika'da 20 ve Okyanusya'da ise 7 ülkeye vize almadan girebildiği tespit edildi.
video

Almanya Erasmus Vize Belgeleri Hakkında Bilgi ve Tüyolar

Almanya'da Erasmus programı için vize almanız gerektiğinde hazırlamanız gereken Erasmus vize belgeleri ve dikkat etmeniz gerekenleri anlattım.

Valiz Hazırlama Konusunda Sizi Uzmanlaştıracak 5 Video

Yurtdışı seyahatine giderken valiz hazırlama konusunda işinizi çok kolaylaştıracak en iyi 5 videoyu bir araya getirdik. Hem kolay hem hızlı valiz hazırlama tüyolarını bulabilirsiniz.

ABD Vize Krizinden Müjdeli Haber!

ABD vize krizi çözülüyor. Amerika'da eğitim alacak ve Work and Travel programına katılacak öğrenciler için de müjdeli bir haber oldu.

ABD Vizesi Nasıl Alınır? Onaylanan Vizeler İptal mi Oldu?

Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) arasında dün yaşanan vize restleşmesinin ardından vatandaşların aklında vize konusunda soru işaretleri oluştu.

ABD Büyükelçiliği, Türkiye’den Yapılan Vize Başvurularını Askıya Aldı

ABD Büyükelçiliği, Türkiye'den yapılan vize başvurularının süresiz olarak durdurulduğunu açıkladı. Türkiye de misillemede gecikmedi.

Seyahate Çıkarken Alınması Gereken 8 Şey

Seyahate çıkarken alınması gerekenler bir yana, her defasında üstüne fazlasıyla eşya alırız. Seyahat eşyalarınıza ek olarak neleri yanınıza almanız gerektiğini yazdım.

Uçak Biletinizi Sakın Sosyal Medyadan Paylaşmayın! Yoksa…

Sosyal medya üzerinden uçak bileti fotoğrafınızı paylaşmanız başınızı fena halde derde sokabilir. Peki biletin fotoğrafını çekip paylaşmanın ne sakıncası var?
video

Amerika’ya Ayak Bastım! Havaalanı, Uber ve Çalışacağım Yere Varış

Work&Travel seyahatim bitti ve Amerika'ya sağ salim ayak bastım. Amerika'ya inişim, havalanında gece, uber ve çalışacağım yere varışta çektiğim videolarımı sizlerle paylaştım.
video

Work and Travel : Amerika Yolculuğu Başlasın!

4 Aylık Work&Travel macerası 10 haziran itibariyle başladı. 2 aktarmalı 23 saatlik bir yolculuk olacak ama orada bizi bekleyenler ile kıyaslanamaz.
video

Work & Travel Bavulum

Work and Travel ile Amerika’ya Gidiyorum! videomun ardından Amerika'ya giderken hazırladığım bavulu da sizlerle paylaşmak istedim.

ABD Vize Başvurularında Sosyal Medya Hesaplarını İsteyecek

Başkan Trump tarafından ulusal güvenlik gerekçesiyle sıkılaştırılan göçmen politikalarından Amerika vize başvuruları da nasibini aldı.

Ucuz Uçak Bileti Almak için Nelere Dikkat Etmeli!

Ucuz uçak bileti almak için illa çok erken tarihte almak gerekmiyor. İşte bazı ufak tüyolar...

Amerika Vizesi Almak Çok Kolay!

Yazın Amerika'da dil okulu ve Work and Travel planı olan herkesin ilk önce Amerika vizesi alması gerekiyor. İşte Amerika vizesi almanızı kolaylaştıracak yollar.
video

Work and Travel Vize Görüşmesinde Neler Oldu? Vizeyi Aldık Mı?

Work and Travel vize görüşmesinde neler oldu? Vizeyi aldık mı? WAT için başvurduğumuz Amerika J1 vizesi görüşmesinde nelere dikkat etmelisiniz.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin