Adım Adım Ucuz Uçak Bileti Alma Taktiği

Adım Adım Ucuz Uçak Bileti Alma Taktiği

Son aylarda popüler olan, benim de uzun zamandır bakıp hayretle ooooo fiyata bak dediğim, Jetcost’u inceleyeceğiz.

1. Adım

Jetcost mobil uygulamasını indirin.

2. Adım

Uygulamayı Şili bağlantısını üzerinden kullanacağız 🇨🇱 (Başka ülke bağlantıları içinde kullanabilirsiniz ama en uygunu bu) Bunu aslında en son sayfa olan ödeme aşamasında karşımıza çıkacak ve anlayacaksınız. Çünkü fiyatlar çok hoşunuza gidecek. Bu tarz sitelerin kredi kartlarıyla belirli anlaşmaları bulunmakta.

Örneğin; Jetcost Şili uzantısı Visa Debit kartıyla anlaşmalı. Çıkan bu ekonomik biletler Visa Debit kartı kullanımında alınabiliyor. Farklı bir kart kullanmanız durumunda üzerine 15 TL civarı komisyon koyuyor.Şili uzantısındaki bu komisyon çok az bir miktarken, farklı bağlantıda yapılan rezervasyonlardaki komisyon fiyatları 30-40 eurolara kadar çıkabiliyor.

3. Adım

Gitmek istediğiniz yeri (tek yön) ve tarihi yazıyorsunuz. 1 kişi olarak seçiyoruz. Uygun fiyat bulmak için biraz aramanız gerekiyor.

4. Adım

Çıkan sayfadaki sonuçlar tamamlandıktan sonra fiyatın uygun olup olmadığına bakıyorum. (Seçmiş olduğunuz uzantının para birimini Google üzerinde aratıp, Türk Lirası karşılığına bakmayı unutmayın) Eğer fiyat yüksekse, diğer gün alternatiflerine sıra sıra bakın. 1.000 CLP = 7,92 TL

5. Adım

Uygun bileti seçip bilet alma işlemlerine başlayın. İlk olarak karşımıza yolcu bilgilerini dolduracağımız bir sayfa çıkacak. Açık adres, telefon numarası gibi bilgilerinizi doğru girmenize gerek yok ama yinede siz girin. Önemli olan kısım ve yanlışsız doldurulması gereken noktalar yolcu ad-soyadı, cinsiyeti, doğum tarihi, mail adresi. Doldurup sonraki sayfaya geçiyoruz.

6. Adım

Uçak bileti iptal etme hakkı için ekstra ödeme kısmını es geçiyoruz.

7. Adım

Ek hizmetler sayfasını 0 deyip geçiyoruz.

8. Adım

Ödeme sayfasında dikkat etmeniz gereken nokta ise kullanmış olduğunuz kartın, kampanya şartlarını uyup uymaması. Jetcost Şili’de Visa Debit için kampanya olduğundan, bu kartlarla yapılan ödemelere -2633 Şili Pezosu indirim yapılıyor.

9. Adım

Ödeme işlemini gerçekleştirdikten kısa bir süre sonra mail adresinize rezervasyonunuzun onayı gelecek. Ve biletiniz alınmıştır. Yolculuk başlasın.

Detayları aşağıdaki videoda anlattım :

Sormak istediğiniz tüm sorularınızı yorum kısmında sorabilirsiniz. Birlikte gezip birlikte görmek için kanalıma ABONE olmayı ve videoyu beğenmeyi unutmayın !

Unutmayalım ki ; Her zaman Başka Yol vardır!

Ucuz uçak bileti ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Başka Yol

Her zaman Başka bir Yol vardır...⛵️