Yurtdışında Yaşam

Ana Sayfa Yurtdışında Yaşam
Ülkelerin turistik yerlerini, yaşam standartlarını, hayatın gündelik akışında karşılaşabileceğiniz her şeyi bulabileceğiniz içeriklerdir.
video

New York’ta Nereye Gidilir | Gezilecek Yerler

Günübirlik New York gezime hoş geldiniz efenim, 6 saat yol sonrası uykusuz şekilde de olsa size New York'ta gezilecek yerleri göstermek istedim.

Kafası Karışanlar için 4 Adımda Birleşik Krallık

Birleşik Krallık mı, İngiltere mi, yoksa Büyük Britanya mı? Birçok insanın sürekli olarak birbirine karıştırdığı Birleşik Krallık'ı meraklısı için anlatmaya çalıştım.

Yurtdışında Çalışmanız için 10 Öneri

Yeni başlangıçlar yapmaya isteklisiniz ama nasıl? Yurtdışında iş bulmak istiyorsanız önerilerimize göz atmanızda fayda var.

Dünyanın En Çok Turist Çeken 10 Şehri

Her yıl 10 ila 20 milyon arasında, dünyanın en çok turist çeken şehirlerini sizler için derledim. Bazıları birçok kişi tarafından bilinse de bazıları çoğu kişi tarafından bilinmiyor.

Amerika’nın Suç Oranı En Yüksek 10 Şehri

Dünyanın iş liderlerinin ana sayfası olarak tanınmış olan Forbes Dergisi 2017 yılı için Amerika'nın en tehlikeli 10 şehrini listeledi.

Dünyanın En Güzel 10 Saat Kulesi

Aralarında Türkiye'nin de içinde bulunduğu dünyanın dört bir yanından, adeta ülkelerin sembolleri haline gelmiş birbirinden güzel saat kulelerini sizler için derledim.

Harry Potter Hayranlarının Görmesi Gereken 20 Yer

Harry Potter tutkunu olan Potterkafaların hayatta en az bir kez olsun görmesi gereken yerleri derledim. İşte hayran kalacağınız Harry Potter'ın çekildiği yerler.

Yolda Olmanın En Güzel Yanı

Uzak ülkeler çekmeli seni, tanımadığın insanlar, Bütün kitapları okumak, bütün hayatları tanımak arzusuyla yanmalısın. Yolda olmanın en güzel yanı burada başlıyor.
video

New York’ta Açıkhava Film Festivaline Katıldım | Bryant Park

New York'ta dil okuluna başlayarak tekrar Amerika'ya geldim. Bu videomda Amerikan filmlerinde gördüğümüz New York'ta bulunan meşhur Bryant Park'a gidiyoruz.

Türk Lirası’nın Değerli Olduğu 10 Ülke

Kurların çok yükseldiği günümüzde artık gideceğimiz ülkenin para birimine daha çok dikkat eder olduk. Biz de Türk Lirası'nın değerli olduğu ülkeleri araştırdık.

“Hiç Duymadık Burayı” Diyenlere 8 Adımda Brugge Rehberi

Avrupa'da ve Belçika'da görülmesi gereken en değerli şehrin Brugge olduğunu söylemeliyim. Peki Brugge'u bu kadar özel kılan mı ne?

Ekşi Sözlük’te İnterrail Hakkında Girilen En İlginç 10 Entry

İnterrail yapacaklar bu deneyimi yaşamış ekşi sözlük yazarlarına da kulak vermeli. İşte ekşi sözlük yazarlarının İnterrail hakkında yazdığı en ilginç entryler.

Work and Travel’da İngilizce Geliştirmek İsteyenlere 5 Önemli Tüyo

Work and Travel programına katılanlar İngilizce öğrenmek konusunda kendisini başladığı ilk gün ve son gün arasında kıyaslamalıdır. Peki Work and Travel'da İngilizce geliştirmek için neler yapmalı?

Öğrenciyken Ucuza Seyahatin İpuçları

Yaz tatilini hem gezerek, hem de kendinizi geliştirerek geçirmeniz mümkün. Üstelik de büyük paralar harcamadan.

Avrupa’da Ucuz Seyahat Etmenin 8 Yolu

Eğitim ya da seyahat amaçlı Avrupa'ya gittiğinizde ucuz seyahat edebilmeniz için tecrübelerime dayalı size yardımcı olacak birkaç ipucu paylaşmak istedim.

Rusya Hakkında Bilmediğiniz 10 İlginç Gerçek

Rusya deyince çoğumuzun aklına dondurucu soğuklar, votka, güzel kızları vs. gelir. Peki dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip ülkesi hakkında başka ne biliyoruz?

Dünyanın En Huzurlu 10 Ülkesi

163 ülkeyi güvenlik, istikrar, çatışmalar ve insan hakları ihlalleri vs. gibi pek çok kriteri göz önüne alarak sıralayan endeksin zirvesinde bu yıl da İzlanda var.

Amerika’da Yaşayan ve Takip Etmeniz Gereken Türk Youtuberlar

Amerika'da da Türk youtuberlar var. Hepsi de birbirinden başarılı ve oldukça eğlenceliler. Kah güldüren kah düşündüren bazense hayatı sorgulatan anlatımlarıyla sizleri onlarla tanıştıracağım.

”Büyüleyici Prag Şehrinde Neler Yapılır?” Diyenlere 10 Madde

Franz Kafka’dan izler bulabileceğiniz Prag, tarihi dokusu ve büyüleyici güzelliği ile yapılacak onca şeye sahiptir. Gelin bunlara hep birlikte bir bakalım.

İngilizce’ye Türkçe’den Geçen 10 Kelime

Birçoğu Arapça kökenli kelimeler olsa da İngilizler bu kelimeleri Osmanlı'dan görüp aldığı için Türkçe'den geçmiş olarak kabul ettik.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin