Yurtdışında Yaşam

Ana Sayfa Yurtdışında Yaşam
Ülkelerin turistik yerlerini, yaşam standartlarını, hayatın gündelik akışında karşılaşabileceğiniz her şeyi bulabileceğiniz içeriklerdir.

İş Görüşmelerinde Başarılı Olmanız için 10 Stratejik İpucu

İş görüşmesi, öğrenilen bir beceridir ve iş görüşmelerinde harika bir ilk izlenim yaratmanın ikinci bir şansı yoktur. İş görüşmelerinizde size faydalı olacak 10 ipucunu derledim.

En İlginç Yasaklarıyla Şaşkınlığa Uğrayacağınız Amerika’nın 14 Eyaleti

Amerika'ya gitmeden önce bilmeniz gereken size ilginç geleceğini düşündüğüm birkaç eyalet yasası ve yasaktan bahsedip sizlere yardımcı olmak isterim.

New York’ta Çekilmiş En İyi 10 Dizi

New York'a aşık olmayan yoktur sanıyorum. New York hiç gidilmeden sadece dizilerle, filmlerle bile aşık olunan bir şehir.

Yurtdışı Fotoğraflarınızda Daha İyi Çıkmanız için 10 Pratik Bilgi

Yurtdışındaki verdiğimiz pozların ve kadrajların çoğu istediğimiz gibi olmayabiliyor. Fakat, birkaç ufak detay bilgi ile bu fotoğrafları istediğimiz kıvama getirmek çok kolay.

Sırtçantalı Gezgin Seyahat Bursu Başvuruları Başladı!

Sırtçantalı Gezgin Seyahat Bursu, 2017 yaz döneminde bir üniversite öğrencisinin faydalanması arzusuyla hayata geçirilmiş bir burstur.

İsveç’te Yaşam – Stockholm

Sonunda İsveç'te altıncı ayımı bitirdim. Bu 6 ay içerisinde Vasteras ve Stockholm şehirlerinde yaşama fırsatı bulup, Göteborg, Malmö ve bir kaç şehri daha ziyaret edebildim.

Seyahat Videolarınızda Kullanabileceğiniz Az Bilinen 20 Şarkı

Gezilerinizde çektiğiniz videoları birleştirip güzel bir klip hazırlamak istiyor ama hangi şarkıları kullanacağınızı bilemiyor musunuz? İşte sizler için birkaç şarkı derledim.

Amerika’da Midenize Şenlik Yaşatacak 7 Dünya Lezzeti

Yurtdışına çıkmış her bireyin yapması gereken şeylerden birisi de yemek kültürünü genişletmektir ve yeni tatları keşfetmektir.

Amerika’da Ucuza Alışveriş Yapacağınız 8 Giyim Markası

Amerika’ya her gidenin almadan gelmediği bazı markalar vardır. Türkiye’ye nispeten daha ucuz olan bu markalar için bavulumuzda hepimizin boş bir yeri vardır.

Venedik’e Gitmeniz için 6 Can Alıcı Neden

Erasmus için Venedik'i seçmem tamamen tesadüfler silsilesi oldu. O yüzden benim yerime sizin Erasmus'ta Venedik'i neden tercih etmeniz gerektiğinden bahsedeceğim.

Kolay İngilizce Öğrenmeniz için 99 İpucu

İngilizce öğrenmenizi kolaylaştıracak 99 ipucunu sizlerle paylaştık.

Barselona’da Yapmanız Gereken 10 Şey

İspanya'nın en turistik yerlerine sahip Barselona, sahip olduğu tüm güzellikleriyle listenizde yer alması gereken yegane bir şehirdir.

Sık Yolculuk Eden İnsanların Niçin Daha Başarılı Olduklarının 15 Cevabı

Sık yolculuk eden kişilerin dünyayı keşfederek yaşam becerisi edindiği ve bu edinimleri hayat serüvenlerine aktararak daha başarılı olduğu yadsınamaz bir gerçek.

Amerika’da Türkiye’den Daha Ucuza Alabileceğiniz 3 Şey

Bildiğiniz üzere Amerika’da çoğu şey Türkiye’ye oranla çok ucuz. Amerika’da alışveriş tüyoları olarak neler ucuz, neler almalısınız sizlerle paylaştım.

İrlanda Hakkında Sizi Şaşırtacak 6 Gerçek

Yeşillerle örtülü güzelliği ve sıcakkanlı insanlarıyla bildiğimiz İrlanda hakkında muhtemelen ilk kez duyacağınız bazı gerçekleri sizlerle paylaştım.

Asla Unutamayacağınız Harika Bir Norveç Gezisinin 11 Sırrı

Norveç’in büyüleyici ortamını merak eden gezginler için 28 günlük seyahatimden arta kalan deneyimlerim hakkında bir şeyler karaladım. Yararlı olması dileğiyle.

Yurtdışında Çalışmanın En Zor Yönleri

Bu güne kadar yurtdışında çalışmanın olumlu yanlarından, nelerin Türkiye’den farklı olduğundan bahsettim. Bu yazımda da biraz bu yaşamın can sıkabilen noktalarından bahsedeceğim.

Yabancı Dil Öğrenilebilecek En İyi 6 Mobil Uygulama

Yabancı dil meraklıları için birçok mobil uygulama mevcut. Aralarından en iyi öğretim metotlarını içerdiğine inandığımız uygulamaları liste halinde sizlere sunuyoruz.

Yurtdışında Çok Ucuza Keşfedebileceğiniz 5 Vizesiz Ülke

Yurtdışında seyahat etmek hem maddi açıdan hem vize açısından bir hayli zor. Ancak bazı ülkeler var ki hem ucuz hem vizesiz. İşte 5 vizesiz ucuz ülke.

Seyahat Günlüğü Hazırlamanın 5 Harika Yolu

Yurtdışı seyahatini soran arkadaşlarına anlatıp durmaktan yorulmadın mı? En iyisi harika bir günlük hazırla. Herkes faydalansın. İşte seyahat günlüğü hazırlamanın 5 harika yolu.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin