Yurtdışında Yaşam

Ana Sayfa Yurtdışında Yaşam
Ülkelerin turistik yerlerini, yaşam standartlarını, hayatın gündelik akışında karşılaşabileceğiniz her şeyi bulabileceğiniz içeriklerdir.

İngiltere’de Ucuz Alışveriş Yapabileceğiniz En İyi 10 Mağaza

Kur farkından dolayı İngiltere'de nasıl ucuz alışveriş yapacağız? Market alışverişinden tutun, giyime kadar İngiltere'nin en ucuz alışveriş mağazalarına değindim.
video

İngilizce Öğrenmek için En İyi 5 Dizi

İngilizce öğrenmek ve geliştirmek için takip etmesi kolay, İngilizcesi anlaşılır, eğlenceli yabancı diziler seçtim sizin için. İşte İngilizcenize katkı sağlayan en iyi 5 dizi.

Meraklısına ve Almak İsteyenlere Batının 10 İyi Yanı

Batıda yaşanır abi ya! diye bir söz vardır ya. Gidip görünce hak vereceğiniz Batının 10 iyi yanı listesine gelin birlikte bakalım.
video

Sadece 40 Kelime Bilerek İngilizce Konuşabilirsiniz!

İngilizce konuşmak istiyorsunuz ama her başladığınızda kelimeler arasında çok fazla düşünüyorsanız bu 40 kelime sayesinde artık rahatça konuşabilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim Üzerine Söylenmiş 10 Efsane ve Söylenti

Yurtdışında eğitim ile ilgili birçok etrafta dolanan birçok efsane var. Bu sizler için önemli bir yaşam kararı ve bunu söylentilere kesinlikle dayandırmamalısınız.

Macera Tutkunlarına 10 Ekstrem Sporu ve Dünyadaki En Popüler Yerleri

Aksiyon veya macera sporu denilen ekstrem sporları, çoğu spora göre daha riskli olduğundan size adrenalin dolu anlar yaşatır. Biz de bu macera sporlarını sizler için araştırdık.

Yurtdışında Staj Nasıl Bulurum? Ücretsiz Etkinliğe Katıl, Hemen Öğren!

Yurtdışında staj bulma sürecinde karşılaşacağın zorlukları merak ediyor musun? İşte sizlere yurtdışında staj konusunda destek verecek bir etkinlik!

Alaska Hakkında 10 İlginç Gerçek

ABD'nin ana karadan ayrık ve uzakta olan, ilginç gerçekleriyle Alaska hakkında bir takım bilgilere değineceğim.

ABD’de Yeşil Kart Çekilişine Başvurular Başladı! Green Card Başvuruları Ne Zaman, Nasıl Yapılır?

Amerika’da çalışma ve yaşama hakkı veren, bir süre sonra da ABD vatandaşı olmanın yolunu açan ‘Yeşil Kart‘ (Green Card) 2019 çekilişi için başvurular başladı.
video

Türk Erkekleri ve Amerikalı Erkekler Arasındaki 7 Fark

Work and Travel ile 4 ay boyunca Amerika'da bulundum. Bu süre içerisinde Amerikalı Erkekler ile Türk Erkekleri arasındaki farkları sizlerle paylaştım!

Gerçek Bir Gezgin Olmanın 7 Yolu!

Sizlere önce gerçek bir gezgin olmanın yollarını anlatacağım. Ardından da kendi gezilerimde yaşadıklarımı ve gezgin olma yolundaki tavsiyelerimi vereceğim.
video

Türk Kızları ve Amerikalı Kızlar Arasındaki 7 Fark

Work and Travel kapsamında 4 ay boyunca Amerika'da bulundum. Bu süre içerisinde gözlemlediğim Amerikalı kızlar ile Türk kızları arasında gördüğüm farkları paylaştım.

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyanın En Güzel 8 Tren Rotası

Trenler ve tren yolları hem turistik açıdan hem de ulaşım açısından çok tercih edilir. Ama bazı yollar var ki güzellikten öte bağımlılık yaratabilir.

Avrupa’da Tek Başına, Hem de Kız Başına!

En umutsuz olduğum dönemde bir arkadaşımın bahsetmesiyle ben de bu zehre dahil oldum. Ne mi yaptım? Avrupa'da tek başına, hem de kız başına yola çıktım.

Litvanya’da AIESEC Günlüğüm: Dünya Vatandaşı Oldum!

Litvanya'da AIESEC anılarımı sizlerle paylaşmak için buradayım. Her öğrencinin yapması gereken AIESEC ile neler yaşayabileceğinizi göstermek istedim.
video

Amerika’da Ev Fiyatları – Amerika’daki Evimi Gezdiriyorum

Bugün sizlere Amerika'da yeni taşındığım evi gösterdim. Ayrıca, en çok merak edilen Amerika'da ev fiyatları konusuna da değindim.

Seyahat Felsefesini En İyi Anlatan 20 Söz

Kuşkusuz, seyahat etmek ve yolculuk yapmak hayattaki en güzel şeylerden biri. Dünya yazarlarının seyahat ile ilgili söylediği sözleri sizler için derledim.
video

Muhtemelen Yanlış Telaffuz Ettiğiniz 10 İngilizce Sözcük

Bugün muhtemelen yanlış telaffuz ettiğiniz 10 İngilizce kelimeden bahsettim. Doğru telaffuz ve düzgün konuşma ile karşı tarafla daha sağlıklı bir iletişim kurarsınız.

Amerika’da Burslu Eğitim Günlüğüm: Orlando’da 10 Ay!

Amerika'nın Orlando şehrine 10 aylık bir eğitim için Fulbright tarafından sağlanan bir burs ile geldim. Amerika'da başımdan geçenleri sizlerle paylaştım.

Miami’de Gezilecek En İyi 10 Yer

Miami'de yaşama veya seyahat etme şansına sahip olan biri olarak Miami'ye yolunuz düşerse, mutlaka Miami'de görmeniz gereken yerler listemizi inceleyin!

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin