Yurtdışında Master

Ana Sayfa Yurtdışında Master
Yurtdışında yüksek lisans eğitimi hakkında; başvuru kabul sürecinden, program bitimine dek faydalanabileceğiniz tüm içeriklerdir.

5 Adımda Motivasyon Mektubu

Hangi yurtdışı programından faydalanmayı düşünsek birçoğunda yolun başı motivasyon mektubu ile kesişiyor. Gerek Erasmus, üniversite, master, gerek gönüllülük projeleri.

İngiltere Üniversiteleri Arasından Seçiminizi Yapın!

Her yıl dünyadaki sayılı üniversiteler sıralamasında ilk sıralarda karşımıza çıkan İngiltere üniversiteleri, lisans ve yüksek lisans olmak üzere iki farklı programda eğitim veriyor.

Pek Çok Etkinlik Kapsamında Kutlanacak Olan Avrupa Diller Günü

12 Avrupa ülkesini temsil eden kültür enstitüleri ve konsolosluklar, 28 Ekim günü, katılımcılarla bir araya gelerek Avrupa Diller Günü’nü kutlayacaklar.

Meraklısına ve Almak İsteyenlere Batının 10 İyi Yanı

Batıda yaşanır abi ya! diye bir söz vardır ya. Gidip görünce hak vereceğiniz Batının 10 iyi yanı listesine gelin birlikte bakalım.

THY’de Pilot Olmak için Önce IELTS’e Girin

Türk Hava Yolları'nda pilot olmak için başvuru zamanını mı kaçırdınız? Hiç üzülmeyin! IELTS kayıtları Aralık sonuna kadar uzatıldı!

Yurtdışında Lisansüstü Öğrenim Başvuruları Başladı! Tam 1155 Öğrenci…

Yurtdışına, resmi burslu statüde yüksek lisans ve doktora yapmak üzere toplam 1155 öğrenci gönderilecek. Başvurular için hemen harekete geçin.

İtalya’da Mimari ve Tasarım Yüksek Lisans Günlüğüm

Yurtdışında yüksek lisans mı? Üstelik İtalya'da! İç mimarlık okuyan ve tasarım hastası biri için İtalya'da yüksek lisans'tan daha iyi bir şey olamazdı herhalde.

Yurtdışında Eğitim Almış 10 Ünlü Türk

Hem yurtdışında eğitim almış hem de Türkiye'nin en popüler ismi olmayı başarmış 10 ünlü Türk'ü sizler için araştırdık.

Yurtdışı Eğitimi ve Kariyeriniz için İlk Adım: IELTS Sınavı

Yurtdışında eğitim için istenilen İngilizce yeterlilik derecesini kanıtlamak ve yurtdışında çalışma konusunda ilk adımı atmak için IELTS tam anlamıyla bir ön şarttır.

Yurtdışında Eğitim Gören Lisans ve Lisansüstü Öğrencilere Ödenecek Burs Miktarı ve Ücretler 2017

Yurtdışında öğrenim gören lisans ve lisansüstü öğrencilerin ülkelere göre burs fiyatları belirlendi.

Yurtdışı Eğitim Fuarları İnternet Ortamına Taşındı!

Endless Fairs, online fuarcılık hizmeti ile Türkiye'de her yıl düzenlenen yurtdışı eğitim fuarlarına katılmakta zorluk yaşayan öğrencilerin imdadına yetişiyor.

Yurtdışında Eğitim Almak için Bilinmesi Gereken 10 Şey

Yurtdışı eğitim konusunda uzman olan yayımcı ve fuarcılar, sizin için yurtdışında eğitim ile ilgili en sık sorulan 10 soruyu bir araya getirdi.

Doktora Eğitiminin En Ucuz Olduğu 5 Avrupa Ülkesi

Genel bir araştırma yaptığınızda yurtdışında doktora fiyatları yüksek çıkabilir. Ancak her ülkede öyle değil. İşte yurtdışında doktora ücretlerinin en düşük olduğu ülkeler.

Amerika’da Yüksek Lisans Yapmak için Bilmeniz Gerekenler

Üniversite sayısının bu kadar fazla olması sebebiyle Amerika'da yüksek lisans yapmaya karar verdiğinizde en önemli konulardan biri bütçeniz ve beklentileriniz olacaktır.

ABD Silikon Vadisi’nde Çalışma Fırsatını Nasıl Elde Edersiniz?

Silikon Vadisi'ndeki dünya devi şirketlerden birinde kendi alanınızda 1 sene çalışma izni elde etmek bu makaleyi okumak kadar kolay.

EMBL Uluslararası Doktora Destek Programı Başvuruları

EMBL merkezlerinde 200 doktora öğrencisine eğitim ve araştırma olanağı tanıyan Uluslararası Doktora Programı, her yıl 50 yeni doktora öğrencisini bünyesine katmaktadır.

Fulbright Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Bursu

Fulbright Türkiye Yabancı Dil Öğretim Asistanlığı (FLTA) Bursu, kariyerlerinin başında çeşitli alanlardan mezun olan bireylere yönelik dokuz ay süreli bir burs programıdır.

Yurtdışı Eğitim Bursları

Yurtdışı eğitim için verilen tüm yurtdışı eğitim burslarını buradan bulabilir ve burs başvuru formlarına ulaşabileceğiniz web sitelerine ulaşabilirsiniz.

Chevening Burs Programı 2017/18 Dönemi Başvuruları Başladı!

Birleşik Krallık'ta yüksek lisans fırsatı sağlayan Chevening Burs Programına 2016/17 akademik yılı için başvuruları başlamış olup, son başvuru tarihleri açıklandı.

Yurtdışında Üniversite Eğitimi için Öneriler

Yurtdışında üniversite okumaya gitmeden önce bazı bilgiler edinmek eğitim döneminizde zaman kaybı yaşamamanızı ve daha hesaplı eğitim almanızı sağlayabilir.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin