Amerika’da Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisansı Hakkında Bilgiler

Amerika’da Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisansı Hakkında Bilgiler

Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisansı olarak bilinen ”MS in Computer Science (MSCS)”, günümüzde giderek popülaritesini arttırmaktadır. Özellikle Amerika’daki üniversitelerde eğitimini alarak gelecekte iyi maaşlar alabileceğiniz işlere girmeniz mümkün. ”Peki bilgisayar bilimleri yüksek lisansı nerede okumalı?” diye sorarsanız size bir tavsiyemiz var: Rivier Üniversitesi. Gelin birlikte inceleyelim.

Rivier Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisansı

Rivier Üniversitesi, 1933 yılında New Hampshire’da kurulmuştur. Üniversite Boston’a arabayla 1 saatlik mesafededir. Boston, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük altıncı, dünya sıralamalarında da en büyük 12. ekonomisine sahiptir. Böyle bir lokasyonda eğitim almak, uluslararası öğrencilerin CPT ve OPT programlarını takip etme olanaklarını arttırmaktadır.

Rivier Üniversitesi’nde eğitim alan uluslararası öğrenciler benzersiz bir akademik mükemmellik, profesyonel iş fırsatları ile küçük kasaba dostluklarının tadını çıkarırlar. Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisans (MCSC ) programı, teorik bilgiyi pratik deneyimlerle birleştirerek öğrencilerine ileri teknolojiyi öğretir. Bu sayede master programını tamamlayan mezun öğrenciler, birçok iş yerinin taleplerini karşılayacak bilgi donanımı ve tecrübeye sahip olabilirler.

Rivier Üniversitesi’nin 200’den fazla uluslararası mezunu, şu anda 21 eyalette OPT pozisyonlarında çalışmaktadır. ABD Çalışma Bakanlığı’na göre, IT mesleklerinin % 24’ü ve yaratıcı bilgisayar uygulamaları işlerinin %33’ü (ilk IT merkezlerinin %50’si kadar yüksek olabilir) yabancı doğanlar tarafından yapılmıştır.

Bilgisayar Bilimleri mezunlarının ortalama başlangıç ​​maaşları, Yüksek Lisans derecesine sahip olanlar için 60.000 ABD Doları ve 72.000 ABD Doları arasındadır. Rivier Üniversitesi mezunları veri ve sistem analizi, yazılım geliştirme, bilgisayar programlama, IT yöneticileri, ağ yöneticileri ve bilgi sistemleri tasarımında liderlik rollerini üstlenmektedir. Rivier’deki MSCS programının ücreti yaklaşık 20.500 ABD Doları’dır.

Amerika’da yüksek lisans bağlantısından Rivier Üniversitesi’nde eğitim ve fiyatlar hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Amerika'da yüksek lisans ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Burçin Arıkan

StudyZONE Academic Programs Manager