Yurtdışında Üniversite

Yurtdışında üniversite eğitimi hakkında; başvuru kabul sürecinden, program bitimine dek faydalanabileceğiniz tüm içeriklerdir.

Hibrit Model Akare Yurtdışı Eğitim Fuarı İlk Kez Yapılıyor!

Türkiye’de ilk kez hibrit model fuar yapacak olan Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları 07-08 Kasım 2020 / 13:00 – 18:00 saatlerinde İstanbul’da fiziksel olarak tüm Türkiye’de ise online olarak düzenlenecek. Akare Online Yurtdışı Eğitim Fuarları Türk öğrencilere parlak bir geleceğin kapılarını aralıyor. Daha önce İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılan fuarlar Akare Yurtdışı Eğitim furları artık internet […]

Ukrayna’da Üniversite Eğitimi ve Avantajları

Ukraynada Üniversite Eğitimi ve Avantajları  Sınav, sıralama ve puan stresi yaşamak istemiyor musunuz? Ya da istediğiniz bölüm için yeterli puanı alamadınız mı? Kariyerinizde farklılık mı yaratmak istiyorsunuz? İşte sizlere fırsat! Ukrayna’da istediğiniz bölümü sınavsız okuyabilirsiniz. YÖK ve Avrupa Birliği Denkliği ve Türkiye’deki vakıf üniversitelerinden daha uygun fiyatlar ile üstelik. Ukrayna’da eğitim ve üniversiteler hakkında bilmeniz […]

Kanada West Üniversitesi’ni Tercih Etmeniz için 18 Neden

Yurtdışında üniversite düşünenlerin Kanada West Üniversitesi'ni neden tercih etmesi gerektiğini maddelerle açıkladık.

Amerika’da Öğretmenlik Yapmak

Amerika'da öğretmenlik yapmak ve Fulbright hakkında yakın arkadaşım Öğretim Görevlisi Tuğba Polatcan ile konuştuk.

Yurtdışında Üniversite Okuyacağım, Diplomam Türkiye’de Geçerli Mi?

ÖSYM tarafından yurt dışında yükseköğrenim almak isteyen öğrenciler ile ilgili olarak YKS kılavuzunda yapılan resmi açıklama şu şekilde.

Çekya’da Tıp ve Diş Hekimliği Hakkında Faydalı Bilgiler

Çekya’da eğitim oldukça ekonomiktir. Üstelik ülkede eğitim dili Çekçe olan tüm bölümler ücretsizdir.

Polonya’da Mimarlık Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Polonya son yıllarda gelişen ekonomisi ve köklü üniversiteleriyle mimarlık eğitimi için öğrencilerin en çok tercih ettikleri ülkeler arasındadır.

Polonya’da Üniversite Eğitimi ve Avantajları

Polonya’da istediğin üniversitede istediğin bölümde okumak ister misin? Polonya üniversiteleri, Avrupa'nın en yüksek standartlı üniversitelerindendir.

Fransa’da Üniversite Başvurusu Yaparken Nasıl CV Hazırlanır?

Fransa üniversite başvurularında istenen CV, Amerika gibi sosyal başarı arayan ülkelerin CV'leri ile karıştırılmamalıdır.

Avrupa’nın Silikon Vadisi IBS’te Üniversite Eğitimi

Avrupa'nın en iyi business okullarından IBS’te üniversite eğitim süresi genelde 3 yıldır ve eğitim dili İngilizce’dir.

Yurtdışında En Çok Kazandıran ve İş İmkanı Sağlayan 7 Bölüm

Bir üniversiteye başvurmayı düşünen öğrenciler için hangi bölümde okuyacaklarına karar vermek hiç de kolay değildir.

Yurtdışı Eğitim Bursları

Yurtdışı eğitim için verilen tüm yurtdışı eğitim burslarını buradan bulabilir ve burs başvuru formlarına ulaşabileceğiniz web sitelerine ulaşabilirsiniz.

Tıp Bölümü ve Yurtdışında Üniversite Eğitimi Hakkında Tüyolar

Prag'daki Charles Üniversitesi'nde okumaktayım. Tıp bölümü ve yurtdışında üniversite eğitimi hakkında edindiğim bilgileri sizlere aktarmak istiyorum.

Amerika’da Üniversite Okumak için Ben Ne Yaptım?

Amerika'da üniversite okumak çoğu insanın hayalidir. Bazı insanlar bu hayali gerçekleştirmek adına Amerika'da üniversite okumak için yapılması gerekenleri yapar.

Okul Öncesinden Üniversiteye Amerikan Eğitim Sistemi

Amerikan eğitim sistemiyle Türk eğitim sistemini karşılaştırabileceğiniz, ABD eğitim sisteminin okul öncesinden üniversiteye kadar olan detaylı araştırması.

Hindistan’da Eğitim Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Madde

Soru cevap şeklinde Hindistan'da eğitim hakkında en çok merak edilenleri anlatmaya çalıştım. Umarım Hindistan'da eğitim alacaklara faydalı olur.

Yurtdışında En Çok Kazandıran ve İş İmkanı Sağlayan 7 Bölüm

Bir üniversiteye başvurmayı düşünen öğrenciler için hangi bölümde okuyacaklarına karar vermek hiç de kolay değildir.

Almanya’da Üniversite Eğitimi Rehberi

Teknoloji ve sanayi denildiğinde aklımıza ilk gelen ülkelerden biri olan Almanya’da üniversite eğitimi almak istiyorsanız bu makaleye mutlaka göz atın. Ekonomik durumu, yaşam kalitesinin en üst düzeyde olması ile Avrupa Birliği içerisinde Almanya’nın ne kadar ileri bir ülke olduğu aşikardır. Almanya, global dünyanın en iyi mühendis, lider ve iş adamlarını yetiştiren benzersiz bir ülkedir. Şüphesiz […]

Polonya’da Üniversite Eğitimi Rehberi

650 yıldan beri uzun bir eğitim geçmişine sahip olan Polonya, Avrupa’nın en genç popülasyonuna sahip ve gelişmekte olan ülkelerinden bir tanesidir. Yurtdışında üniversite eğitimi düşünen öğrencilerin öncelikli değerlendirdiği ülkelerden biri de Polonya’dır. Ekonomik, kaliteli ve kolay ulaşılabilir olduğu için Polonya, üniversite eğitiminde öğrencilerin en büyük tercihlerinden biridir. Bunda, Polonya’nın YÖK ve AB tanınırlığı olan birçok […]

Macaristan’da Üniversite Eğitimi Rehberi

Avrupa’nın en merkezinde yer alan ülkelerden biri olan Macaristan’da üniversite eğitim yüksek standartlardadır. Avrupa ile Balkanlar arasında bir alana yayılan Macaristan, son 500 yıllık bir tarihte Türklerle yakın ilişkiler içerisindedir. Bu nedenle de Macarlar ve Türkler arasında hoşgörü ön plandadır. Bu da öğrencilerin bu ülkeye kısa sürede alışmasını sağlar. Avrupa Birliği üyesi ülkelerinden olan Macaristan, […]

Çekya’da Üniversite Eğitimi Rehberi

Son yıllarda popülerleşen Çekya’da üniversite eğitimi, yurtdışında lisans ve yüksek lisans okumak isteyen öğrencilere ekonomik koşullarda yüksek kaliteli eğitim vaat ediyor.

Okul Öncesinden Üniversiteye Amerikan Eğitim Sistemi

Amerikan eğitim sistemiyle Türk eğitim sistemini karşılaştırabileceğiniz, ABD eğitim sisteminin okul öncesinden üniversiteye kadar olan detaylı araştırması.