Kanada West Üniversitesi’ni Tercih Etmeniz için 18 Neden

Kanada West Üniversitesi’ni Tercih Etmeniz için 18 Neden

Kanada West Üniversitesi, yani diğer bilinen adıyla University of Canada West (UCW)’i neden tercih etmeniz gerektiğini aşağıdaki bazı maddelerle açıkladık.

Neden Kanada West Üniversitesi?

1. Kanada West Üniversitesi, Vancouver’in tam merkezinde, kariyer odaklı bir üniversitedir.

2. Vancouver, Kanada’nın en ılıman iklimine ve üst düzey eğitim-kültür oranına sahip şehridir.

3. İş olanakları Toronto kadar fazla olmamasına rağmen, rekabet çok daha düşük olduğu için iş bulmak (özellikle part-time iş) çok daha kolaydır ve işsizlik oranı daha düşüktür.

4. Şehir dışındaki izole kampüslerde eğitim almak istemeyen, aktif öğrenciler için ideal bir lokasyona sahiptir.

5. Merkezi konumu sayesinde, öğrenciler eğitimleri süresince part-time iş bulmakta hiç zorlanmamaktadırlar.

6. Girişimciler için, Kanada’nın en başarılı start-uplarının olduğu ildir, yeniliklere açık bir halka sahiptir.

7. Eğitim müfredatı tamamen iş dünyasının ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olup, iş hayatına atılmaya hazır mezunlar vermek öncelikli amacıdır.

8. Akademik kadrosunun tamamı sektörün içinden gelen, başarılı bir kariyer hayatına sahip, alanında uzman eğitmenler olup büyük çoğunluğunun PhD diploması da mevcuttur.

9. Şu an Türk öğrenciler için geçerli bölgesel burslar sayesinde hem ön lisans ve lisans hem de MBA programında, en ekonomik maliyetlerle eğitim imkanı sunmaktadır.

10. Yılda 4 farklı başlangıç tarihi olduğu için öğrencilerin dönem veya yıl kaybına uğramadan eğitim almalarına imkan sağlanmaktadır. Eylül ve Ocak dönemleri için kayıtlar devam etmektedir.

11. Ön lisans ve lisans programlarında okuyan öğrenciler, BCCAT akreditasyonu sayesinde, 1500’un üzerinde farklı programa kredi transferi hakkına sahiptirler. Direkt dünya sıralamasındaki bir üniversiteden kabul alabilecek şartlara sahip olmayan öğrenciler, UCW’de eğitimlerine başlayıp, daha sonra BC’deki herhangi bir üniversiteye transfer olma şansı elde edebilirler. Ya da 4 yıl boyunca yüksek bir eğitim ücreti ödemek yerine, ilk 2 yıl UCW bünyesinde, daha ekonomik ücretler ve daha yüksek ilgi-alaka ile eğitim alıp, son iki yıl için hedefledikleri üniversiteye transfer olabilirler.

12. 2019 sonuna kadar kaydolan öğrenciler için, MBA programında $2000-$10.000, ön lisans ve lisans programlarında ise $2000 ile $20.000 arası burs olanakları bulunmaktadır.

13. MBA programında, GMAT veya iş deneyimi şartı bulunmamaktadır. İşletme, iktisat vb programlardan, yeterli not ortalaması ile mezun olan öğrenciler, iş deneyimi veya GMAT/GRE skoru olmadan direkt MBA programına başlayabilirler. Diğer bölümlerden mezun olan ve iş deneyimi & GMAT/GRE skoru olmayan öğrenciler de önden 12 haftalık MBA Foundation programına dahil olarak MBA kabulü alabilirler.

14. Tüm programlarda, İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler, University Access programı veya anlaşmalı dil okulları aracılığı ile hazırlık eğitimi alabilir, şartlı kabul temin edebilirler.

15. Esnek başvuru kriterleri ve 12 haftalık MBA Foundation programı sayesinde, ortalaması 3.00’un altında olan öğrencilere de MBA yapma fırsatı sunabilmektedir.

16. Öğrenciler, eğitimleri süresince part-time, mezuniyet sonrası 3 yıla kadar full-time çalışma iznine başvurma hakkına sahiptirler.

17. UCW’de Türk öğrencilerden başvuru ücreti alınmamaktadır. Öğrenciler ilk ödemelerini, offer letter geldikten sonra yapabilirler.

18. IELTS / TOEFL belgesi olmayan öğrenciler, sınava girmeden veya sonucunu beklemeden başvuru yapabilir, offer letter alabilirler.

Kanada üniversiteleri ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
ONEDU Yurtdışı Eğitim

Onedu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzun yıllar yurt dışında eğitim görmüş ve alanında uzmanlaşmış ekibiyle eğitim hayatınızın profesyonelce yönlendirilmesini ve desteklenmesini sağlamak için kurulmuştur.

Ataşehir merkezli ofisimizde öğrencilerimize sadece okul, konaklama, vize danışmanlığı değil; aynı zamanda sosyalleşmeleri ve daha hızlı yabancı dil öğrenmeleri için sosyal aktiviteler de sunmaktayız. Uluslararası iş ortaklarımızla beraber öğrencilerimizin hayallerini kurdukları eğitim ve öğretim hayatına en hızlı şekilde adapte olmalarını temel amacımız haline getirdik.