Reklam

Hedef Kitlenize Kolaylıkla Ulaşın!

EDUMAG’da verebileceğiniz iki reklam çözümü sayesinde hedef kitlenize daha kolay ve daha etkileyici bir şekilde ulaşabilirsiniz.

1. Display Reklam

· Standart
· Premium (First view)
– Full image
– Full video
· Rich Media
– Takeover

2. Native Reklam

Marka mesajının kullanıcıların ilgilendikleri içeriklere, içeriğin doğallığını bozmayacak şekilde yerleştirilmesine dayanan native reklam modeli, kullanıcının marka ile doğal yollarla karşılaşmasını ve etkileşime geçmesini sağlıyor. Yapılan araştırma sonuçlarına göre* internet kullanıcılarının %70’i ürünlere ilişkin bilgiyi geleneksel reklam formatları yerine editoryal içeriklerle birlikte edinmeyi tercih ettiklerini ifade ediyorlar.

Kullanıcılar ilgilendiği içeriğin içinde sunulan marka mesajını daha dikkat çekici bulurken reklam verenlerin native reklamları tercih etme sebeplerinin başında “Marka bilinirliğini” arttırmak geliyor. Native reklamların doğaları gereği bulundukları platformdan çıkarak kullanıcılar tarafından paylaşılmaya çok daha uygun olmaları sebebi ile “Viral ve Sosyal Paylaşım” sağlamak açısından da markalar için önemli bir katma değer taşıyor ve tercih ediliyor. Reklam verenlerin ortalama %60’ı Marka Algısını Yükseltmek ve Kullanıcının Markaya Olan Yakınlığını Arttırmanın da Native Reklam kullanım amaçlarının başında geldiğini ifade ediyorlar**. Satın Alma Talebini Tetiklemek native reklam kullanımında yukarıda sıraladıklarımıza göre ikincil seviyede önemli olarak değerlendiriliyor.

*inc.com/laura-montini/infographic/the-shift-to-native-advertising-in-marketing.html
**emarketer.com/Article/Whatrsquos-Next-Native-Ads/1010696

EDUMAG İçerik Ekibi, Markalı İçerik Çözüm Ortağınız

Sektördeki doğal reklam üretim ihtiyacına cevap vermek üzere EDUMAG İçerik Ekibi, bünyesinde yurt dışı deneyimleri olan, danışmanlık yapan, uzman ve dinamik bir gruba sahiptir.

EDUMAG İçerik Ekibi tarafından üretilen Native Reklam seçenekleri:

1. Galeri
2. Makale
3. Günlük
4. Video