Amerika’da MBA Yapmak İsteyenlere Eşsiz Bir Okul: Alvernia Üniversitesi

Amerika’da MBA Yapmak İsteyenlere Eşsiz Bir Okul: Alvernia Üniversitesi

Alvernia Üniversitesi, 1958 yılında Philadelphia’ya kurulmuştur. New Jersey çıkışında bulunan üniversite, lokasyon açısından harika bir yerde bulunmaktadır.

New Jersey bölgesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde en büyük ekonomiye sahip 8. metropolitandır. Alvernia Üniversitesi’nden mezun olan uluslararası öğrenciler, önde gelen ABD’li işverenlerin kapılarına bir adım uzaklıkta olacaklar.

Alvernia Üniversitesi’nin MBA bölümü, İşletme Okulları ve Programları Akreditasyon Konseyi ACBSP.org (Accreditation Council for Business Schools and Programs) tarafından en yüksek puanla akredite edilmiştir. ACBSP akreditasyonu, dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olan Harvard Üniversitesi’nin akreditasyonudur.

Alvernia Üniversitesi’nde 2 yıllık MBA programı 29.445 USD’dir. Alvernia Üniversitesi’nin nitelikli uluslararası öğrenciler için cazip burs olanakları da mevcuttur. Akademik başarısı olan Türk öğrencileri için MBA (30 kredi saat) programı sadece 14.650 USD’dir. Yani Amerika’da MBA yapmanın dönemlik maliyeti 4.884 USD’dir.

Alvernia Üniversitesi’nin MBA bölümü GMAT gerektirmeyen sadece ACBSP onaylı programdan biridir. Araştırma raporları MBA sonrası işe başlama ücretinin MBA öncesi ücrete göre % 41-50 oranında arttığına işaret ediyor. ABD’deki MBA başlangıç ​​maaşları, konsantrasyon ve deneyime bağlı olarak 55.000 ABD Doları ile 85.000 ABD Doları arasında değişebilir. MBA bitirmiş bir öğrencinin yıllık ortalama 60.000 USD kazanabileceğini düşünürsek eğitim maliyetleri, geleceğiniz için karşılanabilir mükemmel bir yatırımdır.

Amerika'da MBA eğitimi ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Burçin Arıkan

StudyZONE Academic Programs Manager