Amerika Birleşik Devletleri’nde Eğitim ve Kariyer Olanakları

Amerika Birleşik Devletleri’nde Eğitim ve Kariyer Olanakları

Amerika Birleşik Devletleri, dünya standartlarında kanıtlanmış eğitim kalitesi ve ünü sayesinde dünyadaki en büyük uluslararası öğrenci nüfusuna sahiptir. Amerika Birleşik Devletleri’nin eğitim kalitesi dünya sıralamalarındaki top 100 üniversite sıralamasına dahil olan 61 üniversite tarafından desteklenmektedir.

Fırsatlar ülkesi Amerika Birleşik Devletleri’nde öğrencilerin karşılarına çıkan çalışma fırsatları bazen lisans eğitiminde derece kazanmanın ötesine geçiyor. F-1 vizesi alan uluslararası öğrencilere ayrıca yasal olarak belli başlı şirketlerde derslerinde Uygulamalı Pratik Eğitim (CPT) ve mezun olduktan sonra İsteğe Bağlı Pratik Eğitim (OPT) yoluyla çalışma imkanı verilir. Bir öğrenci STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik veya Matematik) alanlarında çalışmalar yürütüyorsa, yasal olarak OPT’yi takip edebilir ve 2 yıla kadar tam zamanlı çalışabilir.

Master düzeyinde öğrencilerin maaşları Amerika’da kendi mesleklerinde yasal olan yüksek maaşlara erişerek, mükemmel bir yatırım getirisi sağlamaktadır. Öğrenciler aynı zamanda kariyerleri için bir platform oluşturabilirler. ABD’nin Ocak 2018 itibariyle %4,1 seviyelerine düşen işsizlik oranı Amerika’da eğitim almak ve kendi geleceğinize yatırım yapmak için harika bir fırsat doğurmaktadır.

ABD üniversitelerinin bir diğer özelliği de yüksek değerli burslara ulaşma imkanıdır. Birçok üniversite akademik performans için öğrencinin akademik başarısına dayalı burslar sağlamaktadır.

Amerika’da üniversite sayfasında ilgi çekici CPT / OPT fırsatları ile lisansüstü burslar sunan üniversiteleri bulabilirsiniz.

Amerika'da eğitim ve çalışma imkanı ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Burçin Arıkan

StudyZONE Academic Programs Manager