Sıkça Sorulan Sorular

Soru-Cevap nasıl kullanılır?

EDUMAG’a hesabınızla giriş yaptıktan sonra siz de soru sorabilir, başkalarının sordukları sorulara yanıt verebilirsiniz.

Soru-Cevap niçin kullanılır?

Yurtdışında eğitim, Work and Travel, vize, seyahat ve yurtdışında yaşam ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. Konusunda yetkin insanların, yurtdışı eğitim danışmanlarının, dil okullarında çalışanların, yurtdışında deneyim yaşamış/eğitim almış kişilerin verdiği cevaplar ile yardımlaşma sağlanır.

Burada ne gibi sorular sorabilirim?

Yurtdışı eğitim, Work and Travel, vize, seyahat ve yurtdışında yaşam ile ilgili her soruyu sorabilirsiniz. Ancak, soruyu sormadan önce biraz arayın, araştırın. Eğer daha önceden sorulmamış bir soruysa, göndermekten çekinmeyin.

Ne tür sorular sormamalı?

Yurtdışı ile ilgili olmayan sorular sormamalısınız.

Cevaplar nasıl olmalı, evet-hayır yeterli mi?

Burası en basit mantığıyla bir soru-cevap bölümü. Genel olarak kısa cevaplardan çok, cevaba karşılık gelecek açıklamayı sunduğunuz cevap önemlidir. Yardımlaşma ön planda olduğu için tartışmaya girmenin gereği yok.

Soru sordum, neden yayınlanmadı?

Muhtemelen sorduğunuz soru daha önce soruldu veya sorunun EDUMAG konuları ile uzaktan da olsa bir ilgisi yok. Bunların dışında, sorduğun soru için yeterli bilgi vermemiş olabilir ve Türkçe kurallarına dikkat etmemiş de olabilirsiniz.

Etiketler ne işe yarıyor?

Etiketler, sorduğunuz sorunun daha iyi kategorize edilmesini ve daha fazla görünmesini sağlar. Doğru uygun etiketleri girmek, sorunuza cevap verecek kitlenin daha alakalı olmasını sağlar.

Soruma nasıl resim ekleyebilirim?

Soruyu açıkladığınız alanın üzerinde yer alan “Ortam Ekle” butonunu kullanarak ister bilgisayarınızdan, ister bir url üzerinden resim ekleyebilirsiniz.

Bir dakika, ben tam anlamadım?

Kafanızda hala soru işareti varsa info@edumag.net adresine e-mail gönderebilirsiniz.